Plaża w Rimini – piaszczysta, ale płatna. Gdzie jest darmowa?

Plaża w Rimini jest niewątpliwą atrakcją tego miejsca. Ta kilometrowa piaszczysta plaża niestety w znacznej część jest plażą płatną.

Rimini jest jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych we Włoszech oraz jednym z najbardziej znanych nad całym Morzem Śródziemnym. Co roku przybywają tu tłumy turystów. Jednym z powodów jest bardzo długa i piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Z tego powodu jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi.

Plaża w Rimini

Rimini oferuje wypoczywającym tylko jedną bezpłatną plażę, która znajduje się pomiędzy delfinarium, czyli plażą nr 1, a portem. W sezonie wakacyjnym plaża ta może być zatłoczona i nieco brudna. Na plażę tę dobrze jest udać się rano lub późnym popołudniem, gdyż w środku dnia, ze względu na jej niedużą powierzchnię czasami trudno o wygodne miejsce. Największy tłok panuje tu w sierpniu. Pozostałe miejsca to plaże prywatne, a co za tym idzie płatne, co oznacza, że można wzdłuż nich spacerować, nie można jednak położyć się na plaży bez uregulowania odpowiedniej kwoty. Najczęściej spotykana cena to 16 – 20 euro za 2 leżaki i parasol słoneczny.

Każda plaża ma swój numer, odróżniający ją od innych kolor i wygląd, a większość z wydzielonych plaż oferuje toalety, prysznice, przebieralnie, a część małe punkty gastronomiczne, place zabaw dla dzieci, fontanny, boiska do piłki siatkowej, a nawet korty tenisowe. Na plaży bez problemu odszukać można także punkty wypożyczalni sprzętu wodnego. Najpopularniejsze to kolorowe rowerki wodne ze zjeżdżalnią, gdzie koszt wypożyczenia kształtuje się w granicach 11-12 euro za godzinę.

Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość plaż jest płatna dobrze jest w trakcie wyboru noclegu zorientować się czy wybierany hotel oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do prywatnych plaż lub czy zapewnia zniżki na leżaki plażowe. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także