Plaża w Rimini – piaszczysta, ale płatna. Gdzie jest darmowa?

Plaża w Rimini jest niewątpliwą atrakcją tego miejsca. Ta kilometrowa piaszczysta plaża niestety w znacznej część jest plażą płatną.

Rimini jest jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych we Włoszech oraz jednym z najbardziej znanych nad całym Morzem Śródziemnym. Co roku przybywają tu tłumy turystów. Jednym z powodów jest bardzo długa i piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza, które w tym rejonie jest czyste i ma piękny lazurowy kolor. Z tego powodu jest bardzo popularna również wśród rodzin z dziećmi.


Plaża w Rimini

Prawie wszystkie plaże w Rimini są płatne – pas wzdłuż wybrzeża jest dostępny dla wszystkich, więc można nim przejść, jednak nie można rozłożyć ręcznika. Rimini oferuje wypoczywającym tylko jedną bezpłatną plażę, która znajduje się pomiędzy delfinarium, czyli plażą nr 1, a portem. W sezonie wakacyjnym plaża ta może być zatłoczona i nieco brudna. Na plażę tę dobrze jest udać się rano lub późnym popołudniem, gdyż w środku dnia, ze względu na jej niedużą powierzchnię czasami trudno o wygodne miejsce. Największy tłok panuje tu w sierpniu. Pozostałe miejsca to plaże prywatne, a co za tym idzie płatne, co oznacza, że nie można położyć się na plaży bez uregulowania odpowiedniej kwoty. Najczęściej spotykana cena to 16 – 20 euro za 2 leżaki i parasol słoneczny.

Każda plaża ma swój numer, odróżniający ją od innych kolor i wygląd, a większość z wydzielonych plaż oferuje toalety, prysznice, przebieralnie, a część małe punkty gastronomiczne, place zabaw dla dzieci, fontanny, boiska do piłki siatkowej, a nawet korty tenisowe. Liczyć można również na całodniową ochronę ratowników. Na plaży bez problemu da się odszukać punkty wypożyczalni sprzętu wodnego, najpopularniejsze to kolorowe rowerki wodne ze zjeżdżalnią, gdzie koszt wypożyczenia kształtuje się w granicach 11-12 euro za godzinę.

Zobacz także: Rimini – atrakcje dla dzieci >>
Zobacz także: Rimini – zabytki i ciekawe miejsca >>
Zobacz także: Z Rimini do San Marino >>

Hotele – dostęp do plaży

Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość plaż jest płatna dobrze jest w trakcie wyboru noclegu zorientować się czy wybierany hotel oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do prywatnych plaż lub czy zapewnia zniżki na leżaki plażowe. Wybór hoteli jest ogromny, a ceny zróżnicowane. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

Zobacz także: Hotele w Rimini – najlepsze ceny i lokalizacje >>

Plaża w Rimini

Plaża w Rimini | eprzewodnik.comSpodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.