Cannes – atrakcje europejskiej stolicy filmu

Główną atrakcją Cannes jest znany na całym świecie festiwal filmowy, który przyciąga nie tylko gwiazdy, ale także turystów marzących o udziale w tym wydarzeniu. Warto jednak pamiętać, że Plac Festiwalowy po uprzątnięciu czerwonych dywanów nie prezentuje się tak okazale.

Jak dostać się do Cannes?

Wybierając się do Cannes chyba najłatwiej jest kupić bilet do oddalonej o około 30 km Nicei. Z Polski loty oferuje nie tylko PLLOT, ale także Wizzair i nie są one drogie.

Hotele w Cannes

Oferta noclegowa jest bardzo bogata, ale przeważają drogie, luksusowe hotele. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność tego miejsca, pokój warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, szczególnie planując wyjazd w trakcie festiwalu. Ceny rozpoczynają się najczęściej od 250 zł za dobę. Poszukując zakwaterowania warto zapoznać się z ofertą hotelową na stronach tj.: Booking.com, gdzie znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą, nawet kilkudziesięcioprocentową zniżką.

Zobacz także: Hotele w Cannes – ceny i lokalizacje >>


Będąc w Cannes warto zwiedzić inne miasta Lazurowego Wybrzeża. Najłatwiej jest poruszać się samochodem. W Cannes działa wiele wypożyczalni, jednak biorąc pod uwagę popularność tego miasta, na miejscu wybór jest ograniczony, a ceny wyższe. Najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie samochodu jeszcze przed wyjazdem. Ze szczegółowymi informacjami na temat warunków wynajmu zapoznać można się na Rentalcars.com.

Zobacz także: Wynajem samochodu w Cannes >>
Zobacz także: Monako – zwiedzanie krainy hazardu, luksusu i Formuły 1 >>

Cannes atrakcje

Poza filmowym sezonem największą atrakcję Cannes stanowi słynna Aleja Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi – jest ich ponad 200. Próżno szukać tu niezwykłych zabytków i zachwycających miejsc, mimo to miasto ma w sobie coś magicznego. Dawniej Cannes było małą rybacką wioską, którą odkrył szkocki lord Henry Brougham. Wypromował to miejsce wśród angielskiej arystokracji, która zaczęła budować tu okazałe domy.

Będąc w Cannes warto udać się w okolice Starego Miasta, z którego roztacza się bardzo ładny widok. Stoi na miejscu dawnego rzymskiego Canois. Na szczycie znajduje się otoczone starym murem muzeum de la Castre, ulokowane w pozostałościach średniowiecznego zamku należącego niegdyś do mnichów. Wnętrze kryje przede wszystkim dzieła sztuki malarskiej, rzeźby i instrumenty muzyczne. Warto wspiąć się na wieżę i z tej perspektywy spojrzeć na miasto i otaczającą Cannes zatokę. Do Starego Miasta przyklejona jest ulica Meynadier, pełna knajperk, restauracji i sklepów z pamiątkami. W pobliżu znajduje się pełna kontrastu przystań, cumują tam zarówno kutry rybackie, jak i luksusowe jachty.

Cannes port

Cannes port

Głównym punktem miasta jest piękna promenada Croisette. Tuż przy niej znajduje się słynny hotel InterContinental Carlton, w którym zatrzymują się najczęściej osoby, których twarze znane są z pierwszych stron gazet. Na końcu promenady, na wschód od portu stoi nowoczesny Palais des Festivals et des Congres i kasyno. W budynku mieści się ogromna sala koncertowa oraz teatr. Niedaleko znajduje się XIX-wieczny dworek Malmaison skrywający niewielkie wystawy tematyczne.

Warto poszukać także murali związanych z tematyką filmową, ukrytych często wśród wąskich uliczek.

Cannes | Stare Miasto

Cannes | Stare Miasto

Plaże w Cannes

Cannes w odróżnieniu od innych kurortów Lazurowego Wybrzeża może pochwalić się długą, piaszczystą plażą. Plaża choć z reguły zatłoczona, stanowi jedną z większych atrakcji Cannes. Tłumnie przybywają na nią zarówno przypadkowi turyści, jak i największe gwiazdy kina.

W pobliżu Cannes znajdują się Wyspy Leryńskie: wyspa Świętej Małgorzaty i wyspa św. Honorata.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com