Cannes – atrakcje europejskiej stolicy filmu

Główną atrakcją Cannes jest znany na całym świecie festiwal filmowy, który przyciąga nie tylko gwiazdy, ale także turystów marzących o udziale w tym wydarzeniu. Warto jednak pamiętać, że Plac Festiwalowy po uprzątnięciu czerwonych dywanów nie prezentuje się tak okazale.

Poza filmowym sezonem największą atrakcję Cannes stanowi słynna Aleja Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi – jest ich ponad 200. Próżno szukać tu niezwykłych zabytków i zachwycających miejsc, mimo to miasto ma w sobie coś magicznego. Dawniej Cannes było małą rybacką wioską, którą odkrył szkocki lord Henry Brougham. Wypromował to miejsce wśród angielskiej arystokracji, która zaczęła budować tu okazałe domy.

Cannes atrakcje

Będąc w Cannes warto udać się w okolice Starego Miasta, z którego roztacza się bardzo ładny widok. Stoi na miejscu dawnego rzymskiego Canois. Na szczycie znajduje się otoczone starym murem muzeum de la Castre, ulokowane w pozostałościach średniowiecznego zamku należącego niegdyś do mnichów. Wnętrze kryje przede wszystkim dzieła sztuki malarskiej, rzeźby i instrumenty muzyczne. Warto wspiąć się na wieżę i z tej perspektywy spojrzeć na miasto i otaczającą Cannes zatokę. Do Starego Miasta przyklejona jest ulica Meynadier, pełna knajperk, restauracji i sklepów z pamiątkami. W pobliżu znajduje się pełna kontrastu przystań, cumują tam zarówno kutry rybackie, jak i luksusowe jachty.

Cannes port

Cannes port

Głównym punktem miasta jest piękna promenada Croisette. Tuż przy niej znajduje się słynny hotel InterContinental Carlton, w którym zatrzymują się najczęściej osoby, których twarze znane są z pierwszych stron gazet. Na końcu promenady, na wschód od portu stoi nowoczesny Palais des Festivals et des Congres i kasyno. W budynku mieści się ogromna sala koncertowa oraz teatr.  Niedaleko znajduje się XIX-wieczny dworek Malmaison skrywający niewielkie wystawy tematyczne.

Warto poszukać także murali związanych z tematyką filmową, ukrytych często wśród wąskich uliczek.

Plaże w Cannes

Cannes w odróżnieniu od innych kurortów Lazurowego Wybrzeża może pochwalić się długą, piaszczystą plażą. Plaża choć z reguły zatłoczona, stanowi jedną z większych atrakcji Cannes. Tłumnie przybywają na nią zarówno przypadkowi turyści, jak i największe gwiazdy kina.

W pobliżu Cannes znajdują się Wyspy Leryńskie: wyspa Świętej Małgorzaty i wyspa św. Honorata.

Cannes | Stare Miasto

Cannes | Stare Miasto

Hotele w Cannes

Oferta noclegowa jest bardzo bogata, ale przeważają drogie, luksusowe hotele. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność tego miejsca, pokój warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, szczególnie planując wyjazd w trakcie festiwalu. Ceny rozpoczynają się najczęściej od 250 zł za dobę. Poszukując zakwaterowania warto zapoznać się z ofertą hotelową na stronach tj.: Booking.com, gdzie znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą, nawet kilkudziesięcioprocentową zniżką.

Zobacz więcej: Hotele w Cannes – ceny i lokalizacje >>

Będąc w Cannes warto zwiedzić inne miasta Lazurowego Wybrzeża. Najłatwiej jest poruszać się samochodem. W Cannes działa wiele wypożyczalni, jednak biorąc pod uwagę popularność tego miasta, na miejscu wybór jest ograniczony, a ceny wyższe. Najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie samochodu jeszcze przed wyjazdem. Ze szczegółowymi informacjami na temat warunków wynajmu zapoznać można się na Rentalcars.com.

Zobacz więcej: Wynajem samochodu w Cannes >>

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także