Co zobaczyć w Paryżu – zestawienie najciekawszych miejsc

Co zobaczyć w Paryżu? Wiele, nawet bardzo wiele … 😉 Paryż to miasto oferujące niezliczoną ilość miejsc wartych odwiedzenia.  

Co zobaczyć w Paryżu?

Le Champs – Elysees (Pola Elizejskie)

Le Champs – Elysees to najsłynniejsza aleja Paryża, która powstała pod koniec XVII wieku. Obecnie skupia wokół siebie najlepsze sklepy, restauracje i pałace tj. Grand Palais czy Petit Palais. Na polach elizejskich najlepiej można poczuć smak paryskiego życia. Dolny odcinek alei zaczynający się przy Placa dela Concorde otoczony jest imponującymi kasztanowcami, a górna część alei zakończona jest łukiem triumfalnym.

Wielki łuk dela Defense

Na zachodnim krańcu Paryża znajduje się wielki łuk o wysokości ponad 100 m., skąd po wjechaniu na sam dach podziwiać można piękną panoramę miasta. Łuk wyróżnia się od pozostałych ważnych miejsc Paryża nowoczesnym kształtem, wyglądem i konstrukcją. Łuk usytuowany jest przy placu La Parvis, gdzie dodatkowo krajobraz urozmaicają nowoczesne biurowce międzynarodowych koncernów, liczne fontanny, nowoczesne rzeźby, galeria handlowa Les Quatre Temps i restauracje. Do La Grandede la Defense dojechać można autobusem linii 73 lub metro do stacji La Defense.

Szczegóły: www.grandearche.com

Les Invalides

Les Invalides to zachwycający zespół architektoniczny, w skład którego wchodzą kościół, place, dziedzińce i muzea. Pierwotnie Les Invalides miał służyć jako dom dla żołnierzy rannych w trakcie walki. Obecnie jest to jedno z największych na świecie muzeum militarne, gdzie zobaczyć można mundury,  odznaki, broń, obrazy i rzeźby oraz inne pamiątki militarne. Na dziedzińcach wystawione zostały armaty i duża broń palna. Les Invalides to także przepiękny kościół Eglise du Dame ze złoconą kopułą. Do Les Invalides dojechać można autobusem linii 82 i 92 oraz metro do stacji: Invalides.

Szczegóły: www.invalides.org


Louvre

Musee du Louvre to jedno z najsłynniejszych miejsc Paryża i jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie z bogatą kolekcją eksponatów. Muzeum to zostało założone w 1793 roku i obecnie skupia ponad 300 000 dzieł sztuki, podzielonych na kilka działów tj.:

 • Starożytny Egipt, gdzie zobaczyć można m.in. Sfinksa z Tanis;
 • Starożytności Dalekiego Wschodu;
 • Starożytności Greckie i Rzymskie, gdzie największe dzieła to: Wenus z Milo czy Nike z Samotraki;

obrazy malarzy:

 • włoskich tj.: Leonardo da Vinci, Giotto, Tycjan i Rafael;
 • francuskich tj.: Poussin, Watteau;
 • holenderskich tj.: Rembrandt, Rubens;
 • hiszpańskich tj.: Goya czy El Greco;
oraz
 • dzieła rzeźbiarzy francuskich;
 • rzemiosło artystyczne;
 • dzieła sztuki afrykańskiej, amerykańskiej, azjatyckiej czy oceanii;
 • grafiki, akwarele czy ryciny.

Szczegóły: www.louvre.fr

Notre Dame

Notre Dame to świątynia, której budowę rozpoczęto w 1163 roku i trwała ona ponad 200 lat. Obecnie jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc stolicy Francji. Wstęp do katedry jest bezpłatny. Do Notre Dame dojechać można autobusem nr 21, 24, 27, 38, 47, 85, 96 lub metro do stacji Cite lub St. Michel.

Musee d’Orsay

Obecnie jedno z najbardziej znanych muzeów przekształcone z dawnego paryskiego dworca kolejowego Gare d’Orsey. Dla zwiedzających udostępniono trzy poziomy. Na najwyższym poziomie ulokowana została bardzo cenna kolekcja malarstwa impresjonistycznego i postimpresjonistycznego, która jest niewątpliwą atrakcja muzeum. Wśród eksponatów odnaleźć można obrazy van Gogha, Cezanne’a, Renoira czy Sisleya. Środkowy poziom zwany antresolą przeznaczony został do wyeksponowania dzieł sztuki z lat 1870 – 1914. Najniższy poziom to dzieła z lat 1848 – 1880. W kilku pomieszczeniach udostępniono dla zwiedzających obrazy Maneta, Moneta, Pisarra i wielu innych. Dolny poziom to także dzieła Delacroix i Corota.  Do Musee d’Orsey dojechać można autobusem linii 24, 63, 68, 69, 73, 83, 84, 94 lub metro do stacji Solferino.

Szczegóły: www.musee-orsay.fr

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to najbardziej charakterystyczny punkt Paryża, miejsce którego będąc w Paryżu nie zobaczyć niemożna. Ta 300 metrowa wieża została wybudowana w 1889 roku przez Gustawa Eiffla. Wieża najpiękniej prezentuje się wieczorem lub  nocy dzięki halogenowemu oświetleniu nadającemu niepowtarzalny wygląd temu miejscu. Chcąc wjechać na szczyt wieży należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż kolejki do kasy z reguły są bardzo długie. Warto jednak poczekać i spojrzeć na Paryż z najsłynniejszej wieży Europy. Wieża Eiffla ma trzy platformy widokowe. Najwyższa usytuowana jest na wysokości 276 metrów i to stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na Paryż. Środkowa platforma widokowa znajduje się na wysokości 115 metrów. Na tym poziomie mieści się również kultowa restauracja tak chętnie odwiedzana przez zakochane pary. Najniższy punkt widokowy znajduje się na poziomie 57 metrów. Cechą charakterystyczną tego punktu jest mała poczta, z której nadane przesyłki ostemplowane są stemplem „Paris Tour Eiffel”. W okolice wieży dojechać można autobusem nr 42, 69, 72, 82, 87 lub metro do stacji: Bir – Hakein.

Szczegóły: www.tour-eiffel.fr


Centre Georges Pompidou

Centre Georges Pompidou to centrum sztuki współczesnej tłumnie oblegane przez turystów. Wystawiane są tam dzieła największych twórców kubizmu, surrealizmu czy sztuki abstrakcyjnej tj.: Picasso, Dali, Miró czy Kendinsky i inni. Zbiory Centre Georges Pompidou obejmują także dzieła Cesara, Warhola czy Kleina. Centrum Pompidou oprócz muzeum sztuki współczesnej jest również siedzibą biblioteki.

Cmentarz du Pere Lachaise

Najsłynniejszy paryski cmentarz usytuowany jest na zboczu wzgórza we wschodniej części Paryża. Ze względu na groby sławnych osób, cmentarz ten stał się również atrakcją turystyczną. Znajdują się tu groby takich sław jak: Balzac, Fryderyk Chopin, Edith Piaf, Moliere, Jim Morrisom i wiele innych. Cmentarz jest duży, a uliczki małe i bardzo liczne dlatego na spacer po cmentarzu du Pere Lachaise warto wybrać się z mapką cmentarza, dostępną na stronie internetowej cmentarza. Godziny otwarcia bram cmentarza uzależniono od pory roku i dni tygodnia. Cmentarz mieści się przy Rue du Repos 16, gdzie dojechać można autobusem linii 26, 60, 61, 69, 102, a także metro do stacji: Pere Lachaise lub Phillippe-Auguste lub Gambetta.

Wersal

Zadając sobie pytanie co jeszcze zobaczyć w Paryżu, warto pomyśleć o Wersalu. Zamek ten uznawany jest za jeden z największych i najpiękniejszych zamków Europy. Oprócz zamku niewątpliwą atrakcję stanowią także ogrody Wersalu. Wersal zlokalizowany jest 20 kilometrów na południowy – zachód od Paryża.

Szczegóły: www.chateauversailles.fr

Opera Garnier

Niewątpliwą atrakcja pobytu w Paryżu jest także spektakl w Operze Garnier. W tym okazałym budynku zachwycającym swoim wyglądem odbywają się przedstawienia, które charakteryzują się bardzo wysoką  jakością spektaklów. Opera Garnier to także muzeum skupiające obrazy, akwarele, portrety znanych osób związanych z operą.

Infografiki Accorhotels : ParyżSpodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.