Costa Brava – najpopularniejsze miejscowości

Jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej znanych regionów turystycznych Hiszpanii jest Costa Brava. Costa Brava to prawie 200 km wybrzeża ciągnącego się od Barcelony, aż po francuską granicę. 

Hotele na Costa Brava

Costa Brava oferuje niezwykle bogate zaplecze noclegowe. Ceny hoteli w tym rejonie zaczynają się najczęściej już od 120 zł za dobę. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą np. Booking.com.


Costa Brava – główne miejscowości

Do najbardziej znanych, a co za tym idzie najładniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości zaliczyć można: Lloret de Mar, Santa Susana, Malgrat de Mar, Pineda de Mar, Tossa de Mar, Calella.

Lloret de Mar

Lloret de Mar to chyba najbardziej znany kurort wybrzeża Costa Brava, położony w połowie drogi między  Malgrat de Mar, a Tossa de Mar. Miasto to za sprawą licznych barów, kawiarni, głośnych dyskotek oraz nocnych klubów oferuje bardzo bogate życie nocne, co przyciąga w szczególności młodych ludzi. Ważnym punktem miasteczka są bardzo ładne i szerokie plaże – przyjemne, ale często bywają zatłoczone, w szczególności środkowa – położona lekko na zachód od centrum miasta. Plaża ta oznaczona jest Błękitną Flagą, tj. spełnia najwyższe światowe standardy dotyczące czystości, jakości wody, bezpieczeństwa i wyposażenia. Najmniejsza znajduje się po drodze do miejscowości Blanes.

Głównym punktem miasta jest otoczony palmami Passeig Mossen Jacint Verdaguer z ciekawą fontanną, znajdujący się tuż przy głównej plaży. Miasto Lloret de Mar to także pewnego rodzaju otwarte „muzeum”. W wielu jego częściach znaleźć można specjalne szlaki prowadzące wzdłuż zabytków, ulicznych rzeźb i klimatycznych kamienic. Jedną z atrakcji Lloret de Mar jest również park wodny – Waterworld.

Dworzec autobusowy znajduje się kilka minut od centum przy Av. de Blanes, skąd bez problemu dojechać można zarówno do innych miast położonych na wybrzeżu, jak i Barcelony, czy Girony.

Lloret De Mar

Lloret De Mar

Santa Susana

Inna znana miejscowość to Santa Susana, czyli typowy wakacyjny kurort z bogatą infrastrukturą turystyczną dostarczającą odwiedzającym miasto turystom licznych rozrywek. W Santa Susana znajdują się liczne hotele i domy wypoczynkowe. W części hotelowej zlokalizowana jest niewielka stacja kolejowa Rodalies Barcelona, która umożliwia szybkie i sprawne poruszanie się po okolicznych miejscowościach. Santa Susana to także długa, piaszczysta, obsadzona palmami i dobrze zagospodarowana plaża (punkty usługowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego). Minusem tej miejscowości jest dość stromo opadające dno morza (około 2 m tuż przy plaży), co dla osób wypoczywających z małymi dziećmi może być problemem.  Od kąpieli słonecznych odpocząć można w licznych nocnych klubach, knajpkach, pubach czy restauracjach otwartych do późnych godzin wieczornych. Większość z nich zlokalizowana jest przy nadmorskiej promenadzie. Będąc w Santa Susana warto wybrać się w rejs statkiem wzdłuż wybrzeża lub wypożyczyć rower, skuter lub samochód i zwiedzić okoliczne miejscowości.

WYNAJEM SAMOCHODÓW – tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Malgrat de Mar

Malgrat de Mar to stosunkowo mała miejscowość zlokalizowana około pięćdziesięciu kilometrów na północ od Barcelony, położona między Pineda de Mar, a Blanes. Malgrat de Mar jest dobrze skomunikowane z Barceloną i innymi nadmorskimi miejscowościami. Główną atrakcją miasta jest plaża, długa, szeroka, ogólnie piaszczysta (gruboziarnisty piasek, miejscami z drobnymi kamykami). Na plaży bez problemu wypożyczyć można leżaki czy parasole. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada otoczona licznymi kawiarniami i restauracjami. Ze względu na liczne kluby, szkoły i wypożyczalnie sprzętu Malgrat de Mar to idealne miejsce dla fanów sportów wodnych. Wypoczywając w tej miejscowości warto wybrać się rejs statkiem np. przez Blanes i Lloret de Mar do Tossy. W miasteczku bez problemu można również wypożyczyć samochód, skuter, czy rower, zagrać w tenisa czy zapisać się do szkoły windsurfingu.

Zobaczyć także wiele interesujących zabytków, najbardziej znanym jest kościół Sant Nicolau de Esglssia. Inne to: Torre de Ca l’Arnau, Zamek Palafolls, Zamek Malgrat de Mar, Antiguo Hospital y Capilla (stary szpital i kaplica). Ciekawym miejscem jest również Park Can Campassol oraz park dla dzieci – Marineland.

Pineda de Mar

Pineda de Mar to typowa, nadmorska miejscowość turystyczna, położona około 50 kilometrów od Barcelony (znajduje się między Calellą, a Santa Susanną). Pineda de Mar jest popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku, ze względu na bardzo ładną plażę – długą, szeroką i oczywiście piaszczystą. W mieście otwarte są liczne dyskoteki, dobre restauracje, knajpy i kawiarnie. Pineda de Mar zapewnia także dogodne warunki do uprawiania takich aktywności jak jazda konna, przejażdżki rowerowe, tenis, golf, sporty wodne i wiele innych. Pineda de Mar to także dość ciekawe centrum miasta, liczne skwery czy interesujące fontanny.


Tossa de Mar

Tossa de Mar to miejscowość położona około 100 km od Barcelony, którą charakteryzuje doskonałe zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Miejsce to często określane jest jako najładniejsza miejscowość Costa Brava. Tossa de Mar to niezwykłe plaże (otoczone przez kamienie, skały, urwiska i jaskinie) stwarzające idealne warunki do nurkowania. Zdaniem wielu najlepszą plażą Tossy de Mar jest Mar Menuda. Dużą popularnością cieszy się także główna piaszczysta plaża miejska – Platja Gran. Ma ona prawie 500 długości i jest ulokowana tuż obok zabytkowych murów obronnych. Po drugiej stronie murów, w skalistej zatoce odpocząć można również na małej, ale ciekawej plaży Platja d’es Codolar. Charakterystycznym miejscem jest przystań z kolorowymi łodziami, tworzącymi niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat. Miasto Tossa de Mar słynie z klimatycznych zaułków i ciekawych zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Vila Vella, czyli miejscowa starówka wybudowana w czwartym stuleciu naszej ery. Vila Vella wpisana jest na listę Zabytków Historyczno – Artystycznych Hiszpanii. Dzielnicę otaczają stare mury obronne z wieżami widokowymi, które przekroczyć można od strony miejskiej plaży lub przez bramę miejską El Portal. Dodatkową atrakcją są rejsy statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava, na przykład łodzią z przeszklonym dnem. Dworzec autobusowy położony jest przy Av. Vila de Lloret.

Calella

Bardzo popularną miejscowością jest także Calella. Miejscowość może poszczycić się campingami, licznymi hotelami, hostelami i różnej wielkości pensjonatami. Szeroka, bardzo długa (ponad 3 km), piaszczysta plaża i biegnąca wzdłuż niej promenada to najbardziej charakterystyczne części miasta. Miejsce to charakteryzuje się również bardzo bogatym zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym. Bez problemu można wypożyczyć leżak, jacht czy popłynąć w rejs wzdłuż wybrzeża.

Calella to nie tylko plaża i rozrywki. Z dawniejszych czasów w Calelli zachowały się dwa bardzo ładne kościoły. Na uwagę zasługują również: ratusz, hala targowa, muzeum, teatr, latarnia morska oraz dwie bliźniacze wieże.

W części nadmorskiej miasta znajduje się stacja kolejowa Rodalies Barcelona, dzięki której bez problemu dojechać można do Barcelony lub innych nadmorskich miejscowości.


Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.