Cypr na własną rękę

Od niedawna istnieje możliwość bezpośredniego lotu z Polski ma Cypr, do Paphos lub do Larnaca. Ofertę taką wprowadziły z Krakowa tanie linie lotnicze Ryanair. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu z Krakowa w piątek i poniedziałek. Bilety można zakupić już od 280 zł za lot w dwie strony. Dodatkowy koszt to opłata administracyjna za zapłatę kartą (niektóre rodzaje kart zwalniają z opłaty) i bagaż. Dodatkowo Wizzair ma w swojej ofercie lot do Larnaca. Bezpośredni lot z Polski trwa około 3 godzin.


Lot na Cypr z przesiadką

Chcąc spędzić urlop w miejscach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które zlokalizowane są Paphos można również zorganizować lot z przesiadką w jednym z europejskich miast. Przesiadkę zorganizować można między innymi w Budapeszcie, Frankfurcie, Londynie, Mediolanie, Oslo, Rzymie czy Sztokholmie. Z wszystkich tych miejsc można kontynuować podróż liniami Ryanair do Paphos, czwartego co do wielkości miasta na Cyprze.

Również linie Easyjet mają w swojej ofercie połączenia z wyspą. Z Londynu, Bristolu i Manchesteru dolecieć można do Paphos, z Londynu dotrzeć można również na drugie lotnisko zlokalizowane na Cyprze, jakim jest lotnisko w Larnaca.

Rezerwując bilet odpowiednio wcześnie i śledząc zmiany cen biletów, do miasta przesiadkowego dolecieć można już od 36 zł. Do ceny tej doliczyć należy opłatę administracyjną (niektóre rodzaje kart mogą zwalniać z opłaty), która wynosi 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż. Dalsza podróż może być nieco droższa.

Dla przykładu: ceny lotów z Mediolanu do Paphos zaczynają się już od 14,99 euro, z Rzymu od 20,99 euro. Ceny w środku sezonu letniego mogą być wyższe. W zależności od oferty istnieje czasami konieczność doliczenia do tej ceny podatku.

Taki sposób podróży przy niektórych lotach wiąże się z koniecznością oczekiwania na przesiadkowym lotnisku lub korzystania z noclegu w jednym z europejskich miast. Pomimo tych niedogodności rozwiązanie to daje większe możliwości zakupu taniego lotu i wybrania dogodnego dla siebie terminu.

Lotnisko na Cyprze

Cypr dysponuje dwoma lotniskami. Jedno znajduje się w pobliżu miejscowości Paphos, drugie w pobliżu miasta Larnaca.
Lotniska na CyprzeSpodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także

  • Tags: