Dojazd do Wenecji

Dojazd do Wenecji nie sprawia żadnych problemów, gdyż w ofercie przewoźników bez trudu znaleźć można loty bezpośrednie oraz z wygodną przesiadką. 

Bezpośredni lot do Wenecji

Decydując się na wycieczkę organizowaną samodzielnie w pierwszej kolejności należy zorganizować transport w miejsce urlopowego wypoczynku.

Z Polski do Wenecji bezpośrednie połączenie z Wrocławia oferuje Ryanair. Bilety lotnicze na tej trasie są tanie i kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem (najczęściej najtańsze bilety są około 1,5 do 2,5 miesiąca przed datą planowanego lotu) można zapłacić za niego bardzo niewiele. Śledząc na bieżąco zmiany cen biletów, do Wenecji dolecieć można już od 39 zł. Z reguły bilet ten jest droższy. Za 150 zł często można zorganizować podróż w dwie strony. Cenę tę należy zwiększyć o opłatę administracyjną, która wynosi około 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż.

  wyszukaj loty – Tripsta.pl >>
  wyszukaj loty – Bravofly.pl >>

 


Stosunkowo łatwym i tanim sposobem dotarcia do Wenecji jest przylot z Polski (np. liniami Ryanair z Krakowa, Wrocławia czy Poznania) do Bolonii, a następnie niespełna dwugodzinna podróż pociągiem ze stacji Bologna Centrale do Wenecji. Loty do Bolonii też nie należą do najdroższych, bilet kupić można już za kilkanaście euro.

Inną możliwością jest lot liniami Wizzair z Katowic, Warszawy czy Wrocławia do Forli zlokalizowanego około 200 kilometrów od Wenecji. Lot w jedną stronę można zakupić już od 9,90 euro.

Panując lot do Wenecji skorzystać można również z oferty PLL Lot czy Lufthansy. Cena takiego lotu zaczyna się z reguły od 900 zł za lot w dwie strony, wiąże się to jednak z przesiadką, najczęściej w Monachium czy Duesseldorfie.

Lot do Wenecji z przesiadką

Do Wenecji dolecieć można również z innych europejskich miast.

Za pośrednictwem linii Ryanair do Wenecji dolecieć można między innymi z: Brukseli, Paryża, Barcelony, Sewilli, Frankfurtu, Oslo, Sztokholmu, Bristolu, Londynu czy Budapesztu.

Korzystając z linii Wizzair, połączenie dostępne jest na przykład z Pragi, Bukaresztu, Lwowa czy Kijowa.

EasyJet z kolei ma w swojej ofercie połączenia z Wenecją z takich miast jak: Berlin, Lizbona, Londyn, Madryt, Paryż czy Rzym.

Do wszystkich tych miast z łatwością dolecieć można z Polski, korzystając z oferty tanich linii lotniczych lub droższych linii rejsowych.

Połączenia te nie są drogie i zaczynają się już od kilku lub kilkunastu euro. Dodatkowo jednak dochodzą z reguły podatki i opłaty za płatność kartą.

Zobacz także