Fuerteventura – ciekawe miejsca, plaże, atrakcje …

Fuerteventura zachwyca surowym klimatem wyspy, wulkanicznym krajobrazem, czarnymi plażami i turkusową wodą. Nie brakuje ciekawych miejsc, które urzekają podczas wakacyjnego wypoczynku.

Wyspa Fuerteventura regularnie pojawia się w prospektach biur podróży, wiele osób decyduje się również na samodzielne zorganizowanie wakacji. Nie jest to trudne, gdyż bezpośrednie połączenie z Modlina oferuje Ryanair. Skorzystać można również z lotów czarterowych.

Dojazd z wybranego lotniska do hotelu również nie powinien sprawić problemu. Jednym ze sposobów jest zarezerwowanie transferu lotnisko-hotel-lotnisko. Usługi takie oferuje m.in. kiwitaxi – niezła opcja, szczególnie gdy podróżuje się w kilka osób. Inna opcja to wypożyczenie samochodu lub skorzystanie z transportu publicznego.

Zobacz także: Transfer z lotniska do hotelu >>

Ogólnie, aby zwiedzić całą wyspę należy opuścić mury wakacyjnego kurortu, wsiąść w autobus lub samochód i zobaczyć najpiękniejsze fragmenty wyspy. Najwygodniej jest wypożyczyć samochód, zjechać z ekspresowych dróg i poszukać na własną rękę wyjątkowego miejsca. Pomimo tego, że wypożyczalnie ulokowane są na lotniku i w każdej większej miejscowości to w trakcie sezonu bywają problemy z wypożyczeniem samochodu. Najłatwiej wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem. Szczegółowych informacji o warunkach wynajmu auta można szukać na przykład na  Rentalcars.com.

Zobacz także: Plaże na Fuerteventura >>
Zobacz także: Hotele na Fuerteventura – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Fuerteventura >>

Hotele na Fuerteventura

Wyspa Fuerteventura to bardzo popularne miejsce wypoczynku oferujące odwiedzającym całą gamę miejsc noclegowych. Bez problemu znaleźć można odpowiedni pokój – od tych niedrogich, do ekskluzywnych zapewniających wszelkie udogodnienia. Ceny zaczynają się już od 90 zł za noc. Wiele hoteli dysponuje basenem, a w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Planując wyjazd pokój warto zarezerwować z wyprzedzeniem, gdyż najlepiej oceniane pokoje wyprzedają się na wiele tygodni przez terminem pobytu. Poszukując noclegu można sprawdzić stronę Booking.com, gdyż często w ofercie są tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą zniżką. Dodatkowo większość zamieszczonych tam ofert pozwala na darmowe anulowanie dokonanej wcześniej rezerwacji.


Fuerteventura – ciekawe miejsca

Fuerteventura nie ma raczej typowych zabytków, zachwyca jednak ukształtowaniem terenu i księżycowym krajobrazem. Piękne plaże połączone z widokiem na ocean i szczyty wulkanów stanowi idealne miejsce do wypoczynku.

Puerto del Rosario

Nieduże miasto portowe, będące jednocześnie oficjalną stolicą wyspy. W przeszłości był to niewielki port rybacki z przylegającą do niego małą wioską. Doskonała lokalizacja sprawiła, że z czasem miejsce to zaczęło zyskiwać na znaczeniu i rozwijać się. Obecnie popularne miasto, którego centralnym punktem jest Avenida Maritima – długa promenada, skupiająca turystyczne życie. Będąc w okolicy warto zobaczyć kościół Matki Bożej Różańcowej, dom (muzeum) Miquela de Unamuno i kawiarnię El Naufragio, kryjącą fragmenty wraku American Star. To, co wyróżnia Puerto del Rosario od innych miast to porozrzucane współczesne rzeźby, na które można się natknąć praktycznie w każdej części stolicy. Jest to pozostałość po Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby, które miało miejsce w latach 2001 – 2008. Inne warte zobaczenia punkty to: Centrum Sztuki Współczesnej Juan Ismael, biała latarnia morka, czy piece do wypalania wapna. W okolicy Puerto del Rosario odnaleźć można również kilka mniejszych, ale bardzo urokliwych miasteczek. Do najładniejszych zaliczyć można:

  • Puerto Lajas – oferuje leniwy odpoczynek na czarnej plaży lub wyczerpujący spacer wzdłuż malowniczego wąwozu de la Herradura;
  • okolice Tefii – jedno z ciekawszych punktów na wyspie – skansen, będący dawniej wioską, w której żyli Majoreros, rdzenni mieszkańcy wyspy.
Puerto del Rosario

Puerto del Rosario

Corralejo

Znany kurort wakacyjny ulokowany tuż przy fantastycznym Parku Przyrody Wydm Corralejo, miejscu, gdzie 2600 ha pokrywa złoty, organiczny piasek. W pobliżu znajduje się również pasmo wulkanów, które potęguje piękne widoki, trochę podobne do tych, które na co dzień występują na Lanzarote. Najmłodsi turyści często kierują swe kroki w kierunku Baku – dużego parku wodnego, wypełnionego basenami i zjeżdżalniami.

Zobacz także: Hotele na Fuerteventura – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Fuerteventura >>

Corralejo | Fuerteventura

Corralejo | Fuerteventura

Wyspa Los Lobos

Obowiązkowym punktem wycieczki na Fuerteventurę jest rejs na pobliską wyspę Los Lobos. Już sama podróż jest ciekawa, gdyż wiąże się z koniecznością przepłynięcia wąskiej cieśniny. Po krótkiej przeprawie zobaczyć można piękne wybrzeże, które kryje urocze zatoczki oraz czarne i białe plaże. Warto wejść na szlak pieszy mający swój początek w porcie, tuż obok centrum informacyjnego. Ma on długość 5 km i biegnie dookoła wyspy – warto zabrać ze sobą wygodne buty. Ogólnie Los Lobos ma lekko rudawy kolor, który pochodzi od występującej tam gliny i saharyjskich osadów. Na wyspie znajduje się Park Przyrodniczy Wyspy Lobos. W trakcie przypływów tworzą się tu słone bagna otoczone specyficzną, słonolubną roślinnością. Istotne jest też to, że na wyspie jest chyba tylko jedna restauracja, ze stolikami zarezerwowanymi z dużym wyprzedzeniem, nie ma też swobodnego dostępu do sklepików, dlatego wodę i coś do jedzenia warto zabrać ze sobą.

Wyspa Los Lobos

Wyspa Los Lobos

Betancuria

Betancuria to urocze, spokojne miasteczko. Część miasta zajmuje park wiejski – najstarszy geologicznie region wyspy. Słowo park jest trochę mylące, gdyż w okolicy zobaczyć można przede wszystkim góry i pagórki. Będąc tu watro zatrzymać się w punkcie widokowym Mirador de Guise y Ayose, z którego rozciąga się piękny widok na wyspę Fuerteventurę. Tuż przy punkcie stoją dwa pomniki królów Majos.

Zobacz także: Hotele na Fuerteventura – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Fuerteventura >>

Mirador de Guise y Ayose |Betancuria | Fuerteventura

Mirador de Guise y Ayose |Betancuria | Fuerteventura

Caleta de Fuste

Jeden z najpopularniejszych kurortów na wyspie. Wysokie hotele z basenami, niezliczone ilości restauracji i knajpek, pole golfowe, kasyno, kompleksy spa oraz duża piaszczysta plaża zachęcają do wypoczynku w tym miejscu. Tuż przy plaży stoi niewielki zamek, który obecnie jest prywatnym hotelem, w praktyce oznacza, że można obejrzeć go tylko z zewnątrz. Jest to najlepiej zachowany obiekt obronny na wyspie. Będą tu warto odwiedzić pobliski kurort Nuevo Horizonte, a w nim saliny produkujące sól oceaniczną. W kompleksie znajduje się również multimedialne muzeum.


Ajuy

Nieduża wioska rybacka, do której prowadzi wąska droga wijąca się wzdłuż wąwozu otoczonego palmami. To chyba jedyne tak zielone miejsce na wyspie. W Ajuy znajduje się niewielka, czarna plaża, którą charakteryzują wysokie fale i niespokojne wody oceanu.  Miasteczko cieszy się popularnością ze względu na okoliczne jaskinie ulokowane w zatoce Caleta Negra, prowadzi tam nadbrzeżny szlak.

Półwysep Jandia

To najbardziej tajemnicza, bezludna, pokryta szutrowymi drogami część wyspy. Surowy krajobraz przyciąga jednak coraz więcej osób. W okolicy bez trudu znaleźć można prawie opustoszałe, dzikie plaże, jedne z najładniejszych na wyspie.

Zobacz także: Plaże na Fuerteventura >>

Fuerteventura

Fuerteventura

Jaskinia Llano

Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych tuneli, których historia jest ściśle powiązana z działalnością wulkanu. Jaskinia znajduje się na północ od Villaverde.

Wycieczka na Lanzarote

Jednym z pomysłów na spędzenia wakacyjnego dnia jest wycieczka na pobliską Lanzarote.

Zobacz także: Lanzarote – atrakcje i ciekawe miejsca księżycowej wyspy >>

Zobacz także: Hotele na Fuerteventura – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz także: Wynajem samochodu na Fuerteventura >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także