Gran Canaria: atrakcje dla dzieci i nie tylko …

Gran Canaria to idealne miejsce dla najmłodszych turystów, gdyż wyspa oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Parki rozrywki, rejsy i szkoły nurkowania to tylko część z nich.  

Gran Canaria to typowo turystyczny kierunek, a więc wyspa dysponuje ogromną bazą noclegową. W związku z tym, że znaczna część hoteli stawia na obsługę wycieczek zorganizowanych, decydując się na samodzielny wyjazd należy odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg. Poszukując pokoju warto z wyprzedzeniem przeglądać serwisy takie jak Booking.com, gdzie często znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą, nawet kilkudziesięcioprocentową zniżką.

Więcej: Hotele na Gran Canarii – ceny i najlepsze lokalizacje >>

Najważniejsze punkty, które warto zobaczyć podczas wyjazdu ulokowane są w różnych częściach wyspy. Do większości dojechać można komunikacją miejską, jednak do części z nich autobusy jeżdżą rzadko. Najlepszym sposobem poruszania się po wyspie jest samochód. Pomimo tego, że wypożyczalnie bez problemu znaleźć można w każdej większej miejscowości, w trakcie sezonu wypożyczenie samochodu nie jest takie proste. Najłatwiej wypożyczyć samochód na lotnisku, a zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie go jeszcze przed wyjazdem. Ze szczegółowymi informacjami na temat warunków wynajmu zapoznać można się na Rentalcars.com.

Więcej: Komunikacja na Gran Canarii >>

Z Polski na Gran Canarię lata m.in. Ryanair.

Gran Canaria atrakcje dla dzieci

Palmitos Park

Palmitos Park to sztuczna, tropikalna oaza z palmami, największa tego typu atrakcja, skupiająca ponad 200 gatunków ptaków, takich jak małe kolibry, dzioborożce, tukany, pawie, żurawie, flamingi, papugi ary, makao, nierozłączki i inne. Park oferuje także akwarium, pokazy kolorowych motyli, imponujący ogród kaktusów, storczyków i orchidei. Spotkać można również palmy kanaryjskie, drzewiaste wilczomlecze i kolorowe pnącza. Regularnie organizowane są widowiskowe akrobacje ptaków łownych tj. sokoły, orły czy sowy. Palmitos Park to także staw z kajmanami i zoo, w którym podziwiać można m.in. gibony, surykatki i inne.

Główną atrakcją tego miejsca są papugi wykonujące takie triki jak: jazda na rowerze, chodzenie po linie, układanie puzzli czy malowanie obrazków (pokazy odbywają się kilka razy dziennie) oraz oceanarium z imponującym zbiorem ryb tropikalnych i pokazy delfinów.

Godziny otwarcia >>
Cennik i rezerwacja biletów >>

Park znajduje się na Barranco de Los Palmitos s/n. 35109 Maspalomas, gdzie dojechać można także komunikacją miejską z Playa del Inglés beach autobusem nr 45, z San Agustín autobusem nr 45, z Puerto Rico i Faro autobusem nr 70.

Szczegółowa mapa dojazdu >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.

Sioux City

Sioux City to udział w inscenizowanym napadzie na bank, uczestniczenie w walce kowbojów i codziennym ich życiu. Odwiedzający mogą przejechać się konno główną ulicą miasteczka i zrobić sobie zdjęcie do policyjnego listu gończego. Dodatkowe atrakcje to akrobacje z wykorzystaniem lasso i noży. Zlokalizowana na powierzchni 320.000 metrów kwadratowych, replika Dzikiego Zachodu to oryginalnie wyglądające domy, kościoły, ranczo, więzienie, biuro szeryfa, bank i saloon, do którego wpadają „okoliczni” kowboje. Na terenie parku znajduje się również mini zoo.

Park czynny jest od wtorku do niedzieli – w poniedziałki nieczynny. Ceny biletu to 21 euro dla osoby dorosłej i 15 euro dla dzieci.

Mapa parku >>

Park znajduje się na Barranco del Águila, s/n. 35100 San Agustín, Maspalomas, Gran Canaria.

Aqualand – park wodny

Aqualand to największy park wodny na Gran Canarii. Na 130 tysiącach metrów kwadratowych odnaleźć można: plażę surferów ze sztucznymi falami, szalone wyścigi, zjeżdżalnie Kamikaze, spływy na tratwie, gry wodne, egzotyczny mini-park, pole do mini golfa czy restauracje.

Atrakcje >>

Park znajduje się przy Ctra, Palmitos Park, Km 3 35100 Maspalomas, gdzie dojechać można także komunikacją miejską z Playa del Inglés i Bahía Feliz/San Agustín autobusem nr 45, z Puerto Rico i Faro Maspalomas autobusem nr 70.

Atlantida – park wodny

Atlantida oferuje mnóstwo atrakcji, w tym zjeżdżalnie kamikadze i ekstremalnie szybkie rzeki. Odpocząć można na leżaku pod parasolem, na terenie kompleksu znajdują się również kawiarnie, restauracje, sklepy i wiele innych.

Godziny otwarcia: codziennie od 10.00 do 17.30 w okresie zimowym i do 18.30 w okresie letnim.

Park znajduje się przy Avda. Tomás Roca Bosch, 9, Puerto Rico


Ocean Park – park wodny

Ocean Park to jeden z mniejszych ptaków wodnych zlokalizowanych na Gran Canarii. Ten liczący tylko 2500 metrów kwadratowych gwarantuje turystom kilkadziesiąt zjeżdżalni, a także restauracje i kawiarnie. Park otwarty jest codziennie od 10:00 do 18:00, a znajduje się przy Avenida Touroperador Tui 18, 35100 Maspalomas.

Holiday World

Holiday World to bardzo popularny kompleks wypoczynkowy. Swoim klientom oferuje największe na wyspach kanaryjskich, zrobione z rozmachem wesołe miasteczko, znane z 27 metrowego diabelskiego młynu, wielkich huśtawek, niezliczonej ilości karuzeli, laserodromu, roller coasterów i innych. Holiday World to także przejażdżki kucykiem, ujeżdżanie byków, jazda na quadach i wiele innych. Na terenie parku skorzystać można również z kręgielni, salonów gier, salonów spa, sprzętu sportowego, licznych kawiarni i restauracji.

Park otwarty jest codziennie od 8:00 do 24:00 w sezonie letnim, w sezonie zimowym godziny otwarcia są skrócone. Cena biletu uzależniona jest od wybranej atrakcji.

Atrakcje >>

Park znajduje się przy Avda. Touroperador Tui, E-35100 Maspalomas , gdzie dojechać można także komunikacją miejską liniami nr: 25, 30, 32, 36, 45, 52, 66, 70.

Cocodrilo Park

Jedną z atrakcji wyspy Gran Canaria jest Cocodrilo Park, jeden z największych parków tego typu w Europie. Oprócz krokodyli, których jest około 300, zobaczyć można tygryse bengalskie, papugi, tropikalne ryby, a także egzotyczne kaktusy. Park czynny jest od niedzieli do piątku (w soboty park jest nieczynny) od 10:00 do 17:00. Park mieści się na Carretera Gral Los Coralillos – Agüimes.

Safari Jeepami

Ciekawym sposobem zwiedzania wyspy, szczególnie jej wnętrza wydaje się Safari Jeepami. Gran Canaria obfituje w ciekawe krajobrazy i nierówne tereny sprzyjające tego typu atrakcjom. Całodniowa wyprawa to koszt około 50 euro. Cena ta najczęściej zawiera poczęstunek.


Delfiny – rejsy po oceanie

Spokojne i bogate w tlen wody oceanu przyciągają delfiny. Najczęściej spotkać można delfina zwyczajnego lub delfina butlonosego. W związku z tym jedną z atrakcji Gran Canarii są rejsy po oceanie w poszukiwaniu delfinów. Wycieczki te najczęściej rozpoczynają się w Puerto Rico, organizowane są kilka razy w tygodniu, cena uzależniona jest od pory roku i kształtuje się w granicach 25 euro dorośli i 12,50 euro dzieci za 2 godzinny rejs.

Delfiny – Spirit of the sea >>
Delfiny – Multiacuatic >>

Plaże

Na Gran Canarii plaże zajmują jedną czwartą długości linii brzegowej wyspy. W większości plaże są szerokie, długie i piaszczyste, przez co przyciągają tłumy spragnionych słońca i odpoczynku turystów. Jedne są małe, położone przy zatokach ukrytych wśród skał, inne zaś długie, szerokie i otwarte na ocean. Część z nich pokryta jest kamieniami, część złotym piaskiem, jedne są dzikie, sprawiające wrażenie wręcz opuszczonych, inne zaś tłoczne, typowo turystyczne z bogatym zapleczem gastronomicznym. Trudno powiedzieć, która najładniejsza.

Więcej: Plaże na Gran Canarii >>

Sporty wodne

Gran Canaria to ponad 200 km plaż i nieograniczony dostęp do oceanu, co sprawia, że wyspa ta jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Najczęściej uprawiany jest windsurfing, surfing oraz bodyboard, znany na wyspie pod nazwą „boogie”.

Windsurfingowe plaże to: Pozo Izquierdo (najpopularniejsza plaża winsurfingowa o międzynarodowej sławie), Playa del Ingles, Ojos de Garza, Tarajalillo, Bahía Feliz, Playa del Águila, San Agustín, Anfi del Mar i Puerto Rico.

Surfing i Bodyboard uprawiany jest głównie w: zatoce Confital, zatoce Las Monjas, zatoce Bocabarranco, miejscach w pobliżu Pozo Izquierdo to Mosca Point, pobliżu latarni morskiej Maspalomas i Arguineguín.

Mapa – sporty wodne >>

Nurkowanie

Powulkaniczne pochodzenie wyspy, bogactwo życia morskiego, wysokie ściany skalne i różnorodność podwodnych krajobrazów sprawia, że Gran Canaria jest ciekawym i lubianym miejscem do uprawiania tego sportu. W związku z tym Gran Canaria ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i liczne szkoły nurkowania, jest więc doskonałym miejscem zarówno do nauki, jak i dla bardziej doświadczonych nurków. Ci ostatni mogą penetrować liczne wraki, które znajdują się w Las Palmas Port czy groty skalne, a także podziwiać wspaniałe podwodne powulkaniczne krajobrazy.

Przykładowe szkoły nurkowania to: Buceo CanariasBuceo MirafondosBuceo NorteCentro de Buceo 7 Mares Las CanterasCalipso Dive CenterCentro de Buceo Delphinus.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.