Gran Canaria komunikacja, czyli jak poruszać się po wyspie

Na Gran Canaria komunikacja jest dobrze zorganizowana. Praktycznie w każdą część wyspy można dojechać szybko, niedrogo i wygodnie.

Gran Canaria komunikacja

Gran Canaria – dojazd z lotniska

Z lotniska do hotelu można dostać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest zarezerwowanie transferu lotnisko-hotel-lotnisko. Usługę taką oferuje kilka firm, na przykład granturismo7islas.com czy airporttransfers.co.uk. W zależności od środka transportu i długości trasy koszt transferu zaczyna się od około 8 euro od osoby, a godziny odjazdów z reguły dostosowane są bezpośrednio do godzin przylotów i odlotów.

Na Gran Canarii dobrze rozwinięta jest także sieć komunikacji miejskiej. Z lotniska można dotrzeć do głównych kurortów turystycznych oraz stolicy wyspy, a z niej prawie do każdego zakątka Gran Canarii.

Szczegółowy rozkład linii >>
Wyszukiwarka połączeń >>
Ceny biletów >>
Mapy tras autobusowych >>

Innym sposobem jest przejazd taksówką. Z wyprzedzeniem można zamówić taksówkę lub sprawdzić orientacyjny koszt dojazdu. Usługi takie oferuje na przykład socomtaxi.com. Taksówki na wyspie są stosunkowo tanie, a podróż jest szybka i komfortowa.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Wynajem samochodu na Gran Canarii

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów czołowych firm. Jednak bezpieczniej jest wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem, działanie to gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy to około 40 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 70 euro za dobę i więcej.

Więcej: wynajem samochodu – rentalcars.com >>

Zobacz także: Gran Canaria – atrakcje dla dzieci i nie tylko >>
Zobacz także: Gran Canaria – najładniejsze plaże >>
Zobacz także: Gran Canaria – ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki >>

Gran Canaria autobus

Poruszanie się po wyspie jest bardzo proste, a dzięki klimatyzowanym, nowoczesnym autobusom również wygodne. Praktycznie w każde miejsce można dojechać rozwiniętą komunikacją miejską. Bilet można kupić u kierowcy, a ich ceny są umiarkowane.

Szczegółowy rozkład linii >>
Wyszukiwarka połączeń >>
Ceny biletów >>
Mapy tras autobusowych >>

Dodatkowo po stolicy wyspy po Las Palmas de Gran Canaria poruszać się można autobusami kursującymi wyłącznie w obrębie miasta, co pozwala szybko dotrzeć w każde miejsce stolicy.

Szczegółowy rozkład linii >>
Ceny biletów >>

Niestety na wielu przystankach brakuje rozkładów jazdy, a niektóre autobusy kursują bardzo rzadko. Warto więc sprawdzić rozkład przez rozpoczęciem wycieczki po wyspie, aby płynnie zaplanować przejazd.

Komunikacja Gran Canarii z innymi Wyspami Kanaryjskimi

Będąc na Gran Canarii stosunkowo łatwo jest zwiedzić także inne wyspy należące do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Najłatwiej dopłynąć na Teneryfę i Fuertaventurę. Koszt podróży z Gran Canarii na Teneryfę to około 48 euro za osobę za transport w dwie strony. Koszt podróży z Gran Canarii na Fuertaventurę to około 40 euro za osobę za transport w dwie strony. Dodatkowo bez problemów dopłynąć można na Lanzarota i inne. Koszt podróży z Gran Canarii na Lanzarota to około 85 euro za osobę za transport w dwie strony. Usługi takie oferuje kilka firm, na przykład: fredolsen.es czy navieraarmas.com.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także