Gran Canaria: lot na własną rękę

Lot na Gran Canarię organizują przede wszystkim biura podróży. Oprócz lotów czarterowych nie ma niestety w ofercie przewoźników bezpośrednich lotów z Polski na wyspę. Bez problemu dolecieć można jednak z większych europejskich lotnisk, do których loty z Polski znajdują się w ofercie zarówno tanich linii lotniczych (Ryanair, EasyJet, Wizzair) jak i droższych, regularnych linii rejsowych.

Mając w planach urlop na tej pięknej wyspie przesiadkę zorganizować można między innymi w Madrycie, Londynie, Mediolanie, Brukseli, Barcelonie, Eindhoven, Düsseldorfie, Frankfurcie, Dublinie, Cork, Edynburgu, Bristolu, Liverpoolu, Pizie czy Bratysławie (do tego ostatniego miasta dotrzeć można korzystając z oferty taniej firmy przewozowej PolskiBus, gdzie dojechać można już od 30 zł w jedną stronę). Ze wszystkich wymienionych miast dolecieć można do Las Palmas (Gran Canaria) za sprawą tanich linii Ryanair, ponadto z Londynu polecieć można również liniami EasyJet. Dobrze jest jednak mieć na uwadze, że loty na Gran Canarię nierzadko organizowane są tylko i wyłącznie w sezonie letnim, czyli najczęściej od marca do końca października. Całoroczne loty organizowane są natomiast z Madrytu lub Londynu.

Kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem i śledząc zmiany cen biletów, do wskazanego miasta przesiadkowego dotrzeć można już od 36 zł. Do ceny tej doliczyć należy niestety opłatę administracyjną (czasami dany rodzaj karty zwalnia z opłaty). Opłata ta wynosi 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż rejestrowany. Bagaż podręczny wliczony jest w cenę biletu podstawowego. Dalsza podróż może być niedużo droższa.


Dla przykładu: ceny biletów z Madrytu do Las Palmas zaczynają się już od 14,99 euro, z Pizy rozpoczynają się od 17,99 euro, z Mediolanu czy Londynu od 24,99 euro, z Bratysławy dolecieć można już od 39.99 euro. Ceny w szczycie letniego sezonu są jednak najczęściej wyższe. W zależności od aktualnej oferty istnieje w niektórych wypadkach konieczność doliczenia do tej ceny podatku.

W związku z tym, że połączenia lotnicze nie są ze sobą powiązane, przy niektórych lotach konieczne jest dłuższe oczekiwanie na przesiadkowym lotnisku lub skorzystanie z noclegu w jednym z wymienionych miast. Mimo tych niedogodności ten sposób podróży daje większe możliwości spędzenia taniego wypoczynku na słonecznej plaży.

Linie rejsowe

Poza tanimi liniami lotniczymi jest również możliwość zakupienia biletu PLL Lot do Madrytu lub Barcelony i kontynuowanie lotu liniami Spanair, przy takiej kombinacji cena za lot za osobę w dwie strony kształtuje się z reguły w granicach 1600 – 2300 zł.

Istnieje także możliwość lotu hiszpańskimi liniami rejsowymi Iberia. Ceny biletów lotniczych są znacznie wyższe, za lot z przesiadką w Londynie lub Madrycie zapłacić należy 4000 zł za przelot w jedną stronę.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.

  • Tags: