Gran Canaria plaże piaszczyste, długie i szerokie

Na wyspie Gran Canaria plaże zajmują ponad jedną czwartą długości linii brzegowej. W większości są szerokie, długie i piaszczyste, przez co przyciągają tłumy spragnionych słońca turystów. 

Jedne są małe, położone przy zatokach ukrytych wśród skał, inne zaś długie, szerokie i otwarte na ocean. Część z nich pokryta jest kamieniami, część złotym piaskiem. Jedne są dzikie, sprawiające wrażenie opuszczonych, inne zaś tłoczne, typowo turystyczne z bogatym zapleczem gastronomicznym. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która najładniejsza … 😉

Warto pamiętać, że czasami trudno do nich dojechać, ale widoki rekompensują podjęty trud. Plaże rozrzucone są po całej wyspie, dlatego najwygodniejszym sposobem na dotarcie do nich jest wypożyczenie auta. Na wyspie działa wiele wypożyczalni samochodów, jednak w trakcie sezonu wypożyczenie samochodu bywa kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się  dokonanie rezerwacji jeszcze przed wylotem i odebranie na lotnisku lub w jednym z kurortów. Szczegóły wynajmu sprawdzić można na przykład na Rentalcars.com.

Również wybierając hotel dobrze jest rozejrzeć się po wyspie i zdecydować, gdzie najlepiej zamieszkać, aby możliwie, jak najmniej czasu tracić na niepotrzebne przemieszczanie się. Dużo osób wybiera okolice Playa del Ingles. Innym popularnym kierunkiem jest stolica wyspy. Oferta hotelowa jest naprawdę bardzo szeroka i z łatwością znaleźć można pokój w preferowanym miejscu i standardzie. Ceny rozpoczynają się już od 90 zł za dobę, jednak te najfajniejsze zarezerwowane są ze sporym wyprzedzeniem. Poszukując hotelu można zapoznać się z ofertą : Booking.com, gdzie znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój ze zniżką.

Gran Canaria plaże

Maspalomas

Dużą atrakcją ulokowaną na południu wyspy w Maspalomas, w pobliżu Playa del Ingles są ruchome wydmy rozlokowane na powierzchni 328 ha i osiągające nawet 10 – 15 m wysokości. Dostarczają turystom cudownych widoków i niezapomnianych wrażeń. Wydmy te położone są tuż przy brzegu oceanu, przez co tworzą nieograniczoną, wielką plażę. Nigdzie więcej na Wyspach Kanaryjskich nie można spotkać tak dużego obszaru wydmowego.

Playa del Inglés

Playa del Inglés to miejsce położone w niedalekiej odległości od wydm. Biorąc pod uwagę fakt, że w okolicy znajduje się wiele hoteli, plaża ta jest często odwiedzana. Jest ona jednak bardzo szeroka, strzeżona i dobrze zorganizowana, dlatego każdy znajdzie dla siebie swój kawałek. W miejscu tym bez problemu odszukać można dobrą restaurację czy kawiarnię.

San Agustin

Plaża w San Agustin ma długość prawie 700 metrów i w całości pokryta jest miękkim, złotym piaskiem. Jest dobrze zorganizowana. W pobliżu znajdują się restauracje, przebieralnie, wypożyczalnie sprzętu wodnego i leżaków. Plaża w tym miejscu ma łagodne zejście do wody, a woda w oceanie jest wyjątkowo spokojna. W związku z tym San Agustin jest często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi.


Puerto Rico

Inne ciekawe miejsce to Puerto Rico, spora plaża cechująca się ładnym krajobrazem. Dla wielu osób jest to najładniejsza plaża na wyspie. Subiektywnie … na pewno jedna z najładniejszych 😉 Puerto Rico jest sztuczną plażą, pokrytą drobnym piaskiem. Od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i w trakcie najwyższego sezonu bywa tu tłoczno. W okolicy bez problemu znaleźć można dobrą restaurację, czy wypożyczalnię rowerków wodnych.

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan to malutka, bardzo sympatyczna, idealna dla dzieci plaża ulokowana w zatoczce, otoczonej skałami. Żółty piasek, kameralne otoczenie i ciepła woda przyciąga w to miejsce wiele osób ceniących ciszę i spokój.

Las Canteras

Plaża Las Canteras to najładniejsza plaża położona w sercu stolicy wyspy. Plaża ta to kilka kilometrów piasku, otaczającego zatokę.  Las Canteras to również miejsce spotkań miłośników windsurfingu. Promenada, idealna do wieczornych spacerów, restauracje i kawiarenki sprawiają, że życie tu toczy się do późnych godzin wieczornych.

Anfi del Mar

Ta niewielka plaża przez wielu uznawana jest za najładniejszą na wyspie. Niektórzy nazywają ją małym rajem. Choć znajduje się na terenie luksusowego kompleksu to dostępna jest dla wszystkich. Soczysta zieleń, turkusowa woda, delikatny piasek, niezwykle spokojna woda i liczne atrakcje tworzą niezwykły klimat. W przerwach od plażowania udać można się do pobliskiego portu lub centrum handlowego.

Playa de Amadores

Położona przy spokojnej zatoce jest często wybierana przez osoby, chcące odpocząć od głośnych, wakacyjnych kurortów. To co charakteryzuje to miejsce to niesamowity widok zachodzącego słońca. Z plaży widać, jak słońce zachodzi za górami, sąsiadującej z Gran Canarią, Teneryfy.

Las Burras

Las Burras nie jest chyba najpiękniejszą plażą na Gran Canarii, ale warto ją zobaczyć ze względu na czarny piasek, którym jest pokryta.

Mapa >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.