Gran Canaria – raj dla fanów sportów wodnych

Gran Canaria ma ponad 200 km piaszczystych plaż i nieograniczony dostęp do oceanu, dzięki czemu jest wymarzonym miejscem do praktykowania różnorodnych sportów wodnych.

Gran Canaria

Na Gran Canarii bardzo popularny jest windsurfing, surfing oraz bodyboard, znany w tym miejscu pod pojęciem „boogie”.

Windsurfingowe najlepsze plaże to: Pozo Izquierdo (najpopularniejsza plaża winsurfingowa, która doczekała się już międzynarodowej sławy), Playa del Ingles, Anfi del Mar, Ojos de Garza, Playa del Águila, San Agustín, Tarajalillo, Bahía Feliz  i Puerto Rico.

Surfing i Bodyboard uprawiany jest przede wszystkim w: zatoce Bocabarranco, zatoce Confital, zatoce Las Monjas, miejscach w pobliżu Pozo Izquierdo to Mosca Point, a także w niedalekiej odległości od latarni morskiej Maspalomas i Arguineguín.

Mapa – sporty wodne >>


Nurkowanie

Gran Canaria jest popularnym i polecanym miejscem do nurkowania. Powulkaniczne pochodzenie wyspy, różnorodność życia podwodnego, imponujące ściany skalne i bogactwo oceanicznego krajobrazów sprawia, że wiele osób udaje się na wyspę w celu zanurkowania w wodach oceanu.  W związku z powyższym Gran Canaria ma dobrze rozwiniętą nie tylko bazę gastronomiczną i hotelową, ale także posiada szeroką infrastrukturę turystyczną i liczne szkoły nurkowania. Gran Canaria to wyspa, która jest idealnym miejscem zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych nurków, którzy mogą penetrować wraki, znajdujące się pod wodą w okolicach Las Palmas Port czy liczne, duże groty skalne, a także podziwiać cudowne, powulkaniczne podwodne  krajobrazy.

Najbardziej znane szkoły nurkowania to: Buceo CanariasBuceo MirafondosBuceo NorteCentro de Buceo 7 Mares Las CanterasCalipso Dive CenterCentro de Buceo Delphinus.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.