Gran Canaria – raj dla fanów sportów wodnych

Gran Canaria ma ponad 200 km piaszczystych plaż i nieograniczony dostęp do oceanu. Wszystko to powoduje, że ta hiszpańska wyspa jest wymarzonym miejscem do praktykowania różnorodnych sportów wodnych.

Gran Canaria

Na Gran Canarii bardzo popularny jest windsurfing, surfing oraz bodyboard, znany w tym miejscu pod pojęciem „boogie”.

Windsurfingowe najlepsze plaże to: Pozo Izquierdo (najpopularniejsza plaża winsurfingowa, która doczekała się już międzynarodowej sławy), Playa del Ingles, Anfi del Mar, Ojos de Garza, Playa del Águila, San Agustín, Tarajalillo, Bahía Feliz  i Puerto Rico.

Surfing i Bodyboard uprawiany jest przede wszystkim w: zatoce Bocabarranco, zatoce Confital, zatoce Las Monjas, miejscach w pobliżu Pozo Izquierdo to Mosca Point, a także w niedalekiej odległości od latarni morskiej Maspalomas i Arguineguín.

Mapa – sporty wodne >>

Nurkowanie

Gran Canaria jest popularnym i polecanym miejscem do nurkowania. Powulkaniczne pochodzenie wyspy, różnorodność życia podwodnego, imponujące ściany skalne i bogactwo oceanicznego krajobrazów sprawia, że wiele osób udaje się na wyspę w celu zanurkowania w wodach oceanu.  W związku z powyższym Gran Canaria ma dobrze rozwiniętą nie tylko bazę gastronomiczną i hotelową, ale także posiada szeroką infrastrukturę turystyczną i liczne szkoły nurkowania. Gran Canaria to wyspa, która jest idealnym miejscem zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych nurków, którzy mogą penetrować wraki, które znajdują się pod wodą w okolicach Las Palmas Port czy liczne, duże groty skalne, a także podziwiać cudowne, powulkaniczne podwodne  krajobrazy.

Najbardziej znane szkoły nurkowania to: Buceo CanariasBuceo MirafondosBuceo NorteCentro de Buceo 7 Mares Las CanterasCalipso Dive CenterCentro de Buceo Delphinus.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także