Hotele na Cyprze – ceny i najlepsze lokalizacje

Hotele na Cyprze? Cypr to typowa słoneczna wyspa ukierunkowana na turystów. W związku z tym każdy kto zdecyduje się na samodzielny wyjazd nie będzie miał problemu z zarezerwowaniem odpowiedniego hotelu.

Zarezerwuj – sprawdzone i polecane hotele: booking.com

Wynajęcie odpowiedniego miejsca nie stanowi problemu. W zależności od posiadanego budżetu, każdy znajdzie zakwaterowanie w licznych hostelach i hotelach zgodnie ze swoimi potrzebami.

Najtańsze zakwaterowanie oferują hostele. Cena za noc, za osobę zaczyna się już od 10 – 20 euro. Przy tej formie zakwaterowania czasamai należy liczyć się z koniecznościa dzielenia pokoju z innymi osobami i korzystania ze wspólnej łazienki.

W hotelu ceny dwuosobowego pokoju z łazienką zaczynają się od 35 euro za dobę, a ze śniadaniem wliczonym w cenę pokoju już od 50 euro. Bez problemu można wynająć pokój z widokiem na morze, który pozwoli na wakacyjny relaks. Za widok ten nalezy jednak z reguły dopłacić.


Należy pamiętać, że podobnie jak o zakupie biletu lotniczego dobrze jest pomyśleć o rezerwacji hotelu z wyprzedzeniem, gdyż umożliwi to wybór pokoju z większej oferty i na wynajęcie w niższej cenie. Nie należy obawiać się rezerwacji dokonywanej z dużym wyprzedzeniem, gdyż rezerwacja pokoju na długo przed przylotem jest całkowicie bezpieczna, ponieważ większość rezerwacji dokonywanych przez strony z hotelami pozwalają na bezpłatną rezygnację z pokoju nawet na kilka dni przed datą planowanego przylotu. Bardzo dużą ilość hoteli (zarówno tych tanich, jak i ekskluzywnych) skupia booking.com umożliwiając każdemu swobodny wybór. Rezerwacje te są bezpieczne i sprawdzone przez innych turystów.

Hotele na Cyprze – najlepsze lokalizacje

Dokonując rezerwacji hotelu dobrze jest zastanowić się czego oczekujemy od miejsca wypoczynku. Chcąc spędzać wieczory w większych miastach dobrze jest poszukać tam zakwaterowania lub wypożyczyć samochód, gdyż komunikacja miejska na Cyprze nie należy do najprzyjemniejszych, ze względu na małą ilość kursów i wczesną porę odjazdu ostatnich autobusów.

Największe miasta na Cyprze, wokół których skupia się życie to:

  • Paphos
  • Agia Napa
  • Larnaka
  • Limassol

Ceny hoteli w tych miastach są na ogół wyższe niż w miejscowościach oddalonych od nich.

Szukając zacisznego miejsca pozwalającego na spokojny wypoczynek warto rozważyć spędzenia wakacji w Polis. Miejscowość ta usytuowana jest około 3.5 km od Coral Bay i 15 km od Pafos. Tuż obok znajduje się Park Narodowy, który pozwala na spacery daleko od komercyjnego zgiełku.

Innym ciekawym miejscem oferującym spokojny wypoczynek jest Pissouri. Pissouri jest jedną z najbardziej atrakcyjnych i przyjaznych wiosek południowo-zachodniego Cypru. Miejsce to położone jest wysoko na wzgórzu dzięki temu zapewnia niesamowite widoki morza.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także