Hotele na Gran Canarii

W związku z tym, że znaczna część hoteli stawia na obsługę wycieczek zorganizowanych to decydując się na samodzielny wyjazd należy odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg.

Hotele na Gran Canarii

Dzięki temu możliwe jest znalezienie tańszego i zlokalizowanego w ciekawszym miejscu pokoju. Rezerwacja nawet z dużym wyprzedzeniem jest bezpieczna dlatego, że niektóre serwisy skupiające pokoje dają możliwość bezpłatnego anulowania rezerwacji nawet na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem urlopu. Opcję taka oferuje na przykład booking.com.

Przystępując do rezerwacji warto zastanowić się jakiego noclegu poszukujemy i jakie mamy oczekiwania w stosunku do niego. Szukając noclegu w imprezowej i pełnej młodych ludzi części wyspy warto sprawdzić możliwości noclegu w okolicach Playa del Ingles, Maspalomas czy Meloneras, szukając spokojnych i malowniczych okolic sprawdzić można hotele usytuowane w okolicach Puerto Rico. Południową część wyspy charakteryzuje większa ilość atrakcji takich jak: parki zabaw, parki wodne, szkoły nurkowania. Również na południu znajduje się więcej plaż i zatok idealnych do windsurfingu i surfingu.

Ceny noclegów zbliżone są do cen w podobnych wakacyjnych kurortach.

Najtańsze są kempingi, na których wypożyczyć można namiot wraz z wyposażeniem (materac, grill, butla gazowa). Usytuowane są one często bardzo blisko plaży, a na ich terenie znajdują się małe supermarkety, puby i restauracje. Koszt takiego noclegu rozpoczyna się od 16 euro za dwuosobowy namiot.

Hotele na Gran Canarii nie są bardzo drogie. Cena pokoju hotelowego uzależniona jest od standardu i lokalizacji hotelu, a najniższe ceny rozpoczynają się od 30 – 35 euro za dobę za dwuosobowy pokój. Pokoje wyposażone są najczęściej w klimatyzację i telewizję, a do dyspozycji gości pozostaje basen. Część z nich posiada widok bezpośrednio na plażę i ocean.

Inną możliwością zakwaterowania jest wynajęcie wiejskich domów. Usytuowane są one w różnych częściach wyspy, zarówno w jej głębi jak i w bezpośredniej okolicy oceanu. Cena uzależniona jest od liczby osób i dostępnych usług.

Swoje usługi oferują też schroniska górskie. Usytuowane wysoko w górach zapewniają spokój i niesamowite widoki.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com