Hotele na Ischia, czyli gdzie najlepiej zamieszkać

Hotele na Ischia? Tak, ta mała, ale niezwykle ładna wyspa oferuje dość różnorodne zaplecze hotelowe. Ischia to niewielka, kolorowa i bardzo ładna wyspa ulokowana niedaleko Neapolu. W związku z jej niesłabnącą popularnością zauważyć można również poprawę bazy hotelowej.

Hotele na Ischia

Osoby chcące zwiedzić całą wyspę i planujące poruszać się komunikacją miejską powinny rozważyć wynajęcie noclegu w okolicach portu. Ischia Porto to nie tylko port, pozwalający na wycieczki na pobliskie wyspy, ale także bogate zaplecze gastronomiczno – hotelowe. Tuż przy porcie znajduje się również pierwszy przystanek autobusów linii CD lub CS. Autobusy z tym oznaczeniem kursują, co 15 – 30 minut (w zależności od pory dania) wokół wyspy. Linie te kursują po tej samej trasie z tą różnicą, że linia CD ma prawoskrętną trasę, a CS zaczyna kurs od skrętu w lewo. Podróż wokół wyspy trwa około 1 godziny. Liniami tymi dojechać można do wielu atrakcyjnych miejsc, jak na przykład Sant’ Angelo, czy bardzo ładnych plaż w okolicach Forio. Ze względu na duże zainteresowanie tymi trasami na innych przystankach bywa bardzo tłoczno.

Ciekawym miejscem jest również Ischia Ponte. Ischia Ponte to przede wszystkim zamek – Castello Aragonese. Inne ważne punkty to kameralny port, kolorowe domki i liczne restauracje oddające klimat tego miejsca. W tej części wyspy bez problemu odnaleźć można sklepy, kawiarnie, ale także ciekawe punkty widokowe i przyjemne trasy spacerowe. Plusem tego miejsca jest również bliskość portu, do którego dojechać można autobusem linii 7.


Osoby zainteresowane bliskością plaż mogą poszukać noclegu w okolicach Forio. W okolicach tych mieści się najpopularniejsza plaża usypana z delikatnego piasek (bez małych kamyczków spotykanych w innych częściach wyspy). Miejscowość tę charakteryzuje również możliwość dogodnego dojazdu w inne części wyspy. Do Forio dojechać można jednym z autobusów regularnie kursujących po wyspie, np. linii CS, CD czy 2.

Dużą popularnością cieszy się również Sant’ Angelo. Jest to jedno z ładniejszych miejsc, gdzie oprócz plaży czy dobrych restauracji oferujących nie tylko dania kuchni włoskiej, ale również wspaniałe widoki, zobaczyć można ciekawe połączenie lazurowej wody z wysokimi skałami. Na wschód od Sant’ Angelo znajduje się jedna z ładniejszych plaż. Ulokowana jest ona przy końcowym przystanku linii nr 5 tzw. Maronti. Plaża ta jest bardzo długa, otoczona wysokimi skałami, potęgującymi wspaniały widok. Cechą charakterystyczną tej plaży jest bardzo bogate i rozbudowane zaplecze usługowo – gastronomiczne. Na plaży tej bez problemu znaleźć można darmowe miejsce na publicznej części plaży oraz płatne w wydzielonej części plaży. Wynająć można parasole, leżaki i sprzęt wodny.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Casamicciola Terme, czyli rejon drugiego portu. To właśnie do tego miejsca przypływa większość promów łączących wyspę z Neapolem. W rejonie Casamicciola bez problemu odnaleźć można linie autobusowe łączące port z innymi częściami wyspy.

Wyspa Ischia oferuje dość dużą ilość noclegów. Najtańsze zaczynają się z reguły od 170 zł za noc. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.