Hotele na Sycylii – ceny i najlepsze lokalizacje

Sycylia od lat przyciąga spragnionych słońca turystów, dzięki czemu baza noclegowa jest bardzo duża i różnorodna.

Hotele na Sycylii

Hotele na Sycylii nie są bardzo drogie, a ich ceny uzależnione są przede wszystkim od wybranego regionu.

Najtańszym rejonem Sycylii jest Palermo i okolice. Hotel w tej części wyspy wynająć można już od 150 zł za noc, za dwuosobowy pokój. Palermo jest jednak głośnym, zatłoczonym, portowym miastem, które nie wszystkich zachwyca. Palermo to także sporo miejsc niepolecanych odwiedzającym wyspę turystom.

Zobacz więcej: Hotele na Sycylii >>

Zobacz więcej: Wynajem samochodów na Sycylii >>

Lepszym miejscem na nocleg jest Trapani, ponieważ łączy ze sobą wygodę miasta, urocze okolice i ładne plaże. Jedną z nich jest San Vito Lo Capo, która znajduje się w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Trapani i przez wiele osób uważana jest za najładniejszą plażę na wyspie. Ceny hoteli w tym rejonie zaczynają się najczęściej od 200 zł za noc spędzoną w dwuosobowym pokoju.


Ze względu na plaże warto również odwiedzić miejscowość Taormina i jej okolice, które tworzy kilka bardzo ładnych plaż, takich jak: Recanati, Isola Bella, Spisone czy Mazzeo. To usytuowane na wzgórzu miejsce uznawane jest również za najładniejsze miasto na wyspie, które dodatkowo zapewnia niesamowity widok na Etnę. Ceny hoteli w rejonie Taormina są z reguły wyższe i rozpoczynają się od 300 zł za noc.

Wszyscy Ci, którzy mają ochotę na spokojny wypoczynek, daleko od nocnego hałasu powinni rozważyć pobyt w malowniczym miasteczku Cefalù. Jest to nie tylko bardzo urokliwe miejsce, ale również mała, ale bardzo sympatyczna plaża. Na specyfikę tego miejsca wpływa fakt, że Cefalù leży na terenie parku przyrodniczego Gór Madonie. Ceny hoteli w tym rejonie zaczynają się najczęściej od 350 zł za 1 noc.

Zobacz więcej: Hotele na Sycylii >>

Zobacz więcej: Wynajem samochodów na Sycylii >>

Chcąc zamieszkać w pobliżu Etny, warto zastanowić się nad zakwaterowaniem w Catanii. Catania to spore miasto, zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu Sycylii, tuż u podnóża wulkanu. Zaletą tego regionu są także wspaniałe, bardzo długie, piaszczysto-żwirkowe plaże, otoczone wysokimi skałami. Nocleg zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem, może zaczynać się już od 150 zł za noc.

Osoby chcące połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, mogą wybrać nocleg w okolicach Syrakuzy. Miejsce to jest jednym z największych stanowisk archeologicznych w tej części Europy, w którym praktycznie na każdym kroku zobaczyć można ciekawe zabytki, piękne ogrody powstałe na dawnych kamieniołomach czy fontanny ukryte z parkach. Ceny hotel rozpoczynają się zazwyczaj od 200 zł.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także

  • Tags: