Hotele

Decydując się na samodzielny wyjazd należy odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg. Dzięki temu możliwe jest znalezienie tańszego i zlokalizowanego w ciekawszym miejscu zakwaterowania. Rezerwacja nawet z dużym wyprzedzeniem jest bezpieczna, dlatego że niektóre serwisy skupiające pokoje dają możliwość bezpłatnego anulowania rezerwacji nawet na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem urlopu. Opcję taka oferuje na przykład booking.com.

Przed przystąpieniem do poszukiwania noclegu i dokonywania rezerwacji dobrze jest zastanowić się, jaki rodzaj miejsca jest preferowany.

Najtańszą wersją noclegu są hostele, gdzie ceny za noc za łóżko w wakacyjnych lokalizacjach zaczynają się najczęściej już od 7 euro. Wiąże się to jednak często z zakwaterowaniem w dużym wspólnym pokoju i korzystaniem z innymi gośćmi hostelu ze wspólnej łazienki, w droższych hostelach, każda osoba ma swój pokój i ulokowaną w niej łazienkę. Poza internetem listę tanich hosteli można otrzymać na miejscu, w biurze informacji turystycznej.

W każdym wakacyjnym miejscu znaleźć można zarówno duże, sieciowe hotele, jak i mniejsze, w których z reguły liczyć można na informacje i pomoc ze strony właścicieli.

Cena pokoju hotelowego uzależniona jest od miejsca, standardu i lokalizacji hotelu, a najniższe ceny w wakacyjnych kurortach rozpoczynają się od 25 – 35 euro za dobę za dwuosobowy pokój. Pokoje wyposażone są najczęściej w klimatyzację i telewizję, a do dyspozycji gości pozostaje basen. Część z nich posiada widok bezpośrednio na plażę i ocean, co wiąże się najczęściej z dopłatą.

Gdzie szukać hotelu?

Jedną ze sprawdzonych opcji jest booking.com, który oferuje bardzo szeroki wybór pokoi w różnych cenach i o różnym standardzie. Rezerwacje za pośrednictwem booking.com zostały sprawdzone przez wielu urlopowiczów.