Hotele w Barcelonie – ceny, dzielnice, najlepsze lokalizacje

Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, tłumnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym, że Barcelona łączy w sobie uroki nadmorskiej miejscowości oraz nowoczesnego centrum biznesowego, przed przyjazdem do Barcelony warto zastanowić się czego oczekuje się od miasta.

Hotele w Barcelonie

Szukając hotelu w pobliżu plaży warto zastanowić się nad zakwaterowaniem w dzielnicy Barceloneta. Jest to dawna dzielnica rybaków i marynarzy. Obecnie to miejsce spotkań, liczne restauracje i przede wszystkim duża plaża. Hotele w tej części miasta nie należą do najtańszych. Ceny w sezonie letnim rozpoczynają się najczęściej od 250 zł za noc.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com.

Dobrym miejscem na zakwaterowanie wydaje się być tzw. Dzielnica Gotycka. Znajduje się ona jednocześnie obok Barcelonety i plaży oraz obok zabytkowej części miasta oferującej w dzień ciekawe zabytki, kamienice i kościoły, a wieczorem liczne puby i klimatyczne uliczki. Pokój w tej okolicy wynająć można najczęściej już od 160 zł za noc (pokój dwuosobowy).


Eixample to dzielnica szczególnie oblegana przez turystów ze względu na duży wybór miejsc noclegowych. Miejsce to jest o tyle ciekawe, że znajduje się w niedalekiej odległości od najważniejszych zabytków oraz plaży. Pokój ze śniadaniem wynająć można najczęściej od 160 zł za dwuosobowy pokój.

Jedną z głównych ulic miasta jest La Rambla prowadząca aż do poru i plaży. W miejscu tym odbywają się liczne imprezy oraz mieszczą się głośne restauracje czy puby. W związku z tym nie jest to najlepsze miejsce do zakwaterowania dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Pokoje w tej okolicy nie są najtańsze, a wynająć je można z reguły od 180 zł za noc za dwuosobowy pokój.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także