Hotele w Bolonii – ceny, najlepsze lokalizacje

Bolonia jest jednym z największych włoskich miast i oferuje szeroką i stosunkowo niedrogą bazę noclegową.

Hotele w Bolonii

Hotele w Bolonii, podobnie jak w innych, dużych włoskich miastach oferują turystom różne ceny, standard i różne lokalizacje. Jeżeli chodzi o ulokowanie hoteli, Bolonię można podzielić na dwie części: centrum miasta i dzielnicę Fiera.

Fiera to handlowa części miasta, w której hotele znajdują się w odległości krótkiego spaceru od centrum konferencyjnego i innych terenów, na których organizowane są Targi. W tej części miasta hotele skupiają się najczęściej okolicach ulicy Stalingrado. Jest to również najtańsza część miasta, w której noc w hotelu może kosztować już od 150 zł, za dwie osoby. W okresach, w których nie ma dużych imprez handlowych często można spotkać oferty dobrych hoteli w atrakcyjnych cenach. Decydując się na nocleg w tym rejonie warto pamiętać, że ogólnie dzielnica ta nie należy do atrakcyjnych i nastawionych na turystów. W związku z tym, że część bolońskich autobusów kończy pracę już we wczesnych godzinach wieczornych, może zdarzyć się, że po zmroku trudno będzie dostać się do hotelu, bez skorzystania z taksówki .


Większy wybór noclegów oferuje centrum miasta, są one jednak najczęściej droższe. Pokoje w okolicy zabytkowego centrum miasta wynająć można z reguły od 230 – 250 zł za noc. Mieszkając w centrum miasta klimat włoskich uliczek, restauracji i placów można czuć przez całą dobę. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także