Hotele w Mediolanie – ceny i najlepsze lokalizacje

Hotele w Mediolanie są łatwo dostępne i niezbyt drogie, a ich cena i atrakcyjność zależy od lokalizacji.

Hotele w Mediolanie

Hotele w Mediolanie, podobnie jak w innych, dużych włoskich miastach oferują turystom różne ceny, standard i lokalizacje.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com, gdzie znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą, nawet kilkudziesięcioprocentową zniżką.

Najtańszy nocleg znaleźć można w okolicach dworca. Lokalizacja oferuje bardzo dobre połączenie z lotniskiem i innym miastami. W tej części miasta przenocować można już od 150 zł za dobę za dwuosobowy pokój. Podobne ceny obowiązują na obrzeżach Mediolanu w okolicach Fiera Milano czy Sempione.

Tani pokój wynająć można również we wschodniej części miasta, w okolicach Porta Venezia, gdzie ceny pokoi są zbliżone do cen noclegów w okolicach dworca kolejowego.


Najdroższe hotele znajdują się Centrum Mediolanu. Jest to najlepsza lokalizacja pozwalająca na szybki dostęp do głównych zabytków miasta i innych atrakcji turystycznych. Ta część charakteryzuje się także największą liczbą miejsc noclegowych. Szukając pokoju w tej części Mediolanu należy liczyć się kosztem od 250 zł za dobę za dwuosobowy pokój. Jeszcze droższe są pokoje w rejonie tzw. historycznego centrum, gdzie ceny zaczynają się w okolicach 320 zł za dobę.

Fani piłki nożnej mogą zamieszkać w okolicach stadionu piłkarskiego San Siro. Okolica ta nie należy do najprzyjemniejszych i jest znacznie oddalona od centrum miasta, ale ceny noclegów zaczynają się od 170 zł za noc. W czasie dużych imprez sportowych najczęściej jednak rosną.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także