Kolorowe miasto, czyli bajkowy klimat Włoch

Kolorowe miasto we Włoszech to pierwsza myśl u dla wszystkich, którzy kochają bajkowy klimat i domki usytuowane w okolicach skał, portów i morza. 

Kolorowe miasto

Jednym z najładniejszych miejsc tego typu jest tzw Cinque Terre, czyli część riwiery liguryjskiej, na której znajduje się pięć malowniczych miejscowości Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola. Miasteczka te połączone są ścieżkami pozwalającymi na spacery z jednej do drugiej miejscowości. Każdą z nich charakteryzują piękne, kolorowe budynki, które w całości tworzą niezapomniany, lekko bajkowy klimat. W 1997 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO

Czytaj więcej: Cinque Terre >>

Każdy kto lubi podobne klimaty powinien udać się na Procidę. Malutką (tylko 4 km kw) wyspę leżącą tuż obok Neapolu. Najbardziej charakterystycznym punktem na wyspie jest port – Corricella, charakteryzujący się szeregiem starych, kolorowych domków. Domki te najlepiej oglądać z punktu widokowego znajdującego się na wschód od portu.

Czytaj więcej: Procida >>


Inne kolorowe miasto to Portofino. Portofino  to jedna z najbardziej ekskluzywnych małych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. To małe, ale bardzo urokliwe miasteczko zachęca do odwiedzenia nie tylko turkusową wodą, uroczym portem czy niepowtarzalnym klimatem. Zachwycają tu także kolorowe, pastelowe kamieniczki stojące tuż przy wodzie. Najładniejszy widok na port i miasto rozpościera się z Monte di Portofino.

Czytaj więcej: Portofino >>

Również włoskie Positano zachwyca tego typu widokami. Ta mała miejscowość znajdująca się na południu Włoch co roku przyciąga tłumy turystów.

Podobny widok można zaobserwować z punktów widokowych włoskiego Sorrento. Ta niewielka turystyczna miejscowość również zachwyca szeregiem kolorowych domów wybudowanych na skałach otoczonych morzem.

Kolorowe miasto to również Burano, czyli miasto-wyspa leżąca około 10 km od Wenecji. Dzięki pomysłowi tamtejszych władz wszystkie domy mienią się kolorami, tworząc tym samym niezapomniany, pozytywny klimat. Ciekawe jest to, że aby pomalować dom, właściciel musi wystosować prośbę do władz miasta o zgodę na malowanie. Ale to nie wszystko 😉 miasto musi również zgodzić na proponowany kolor farby. Dzięki temu kolory domów rzadko się powtarzają.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także