Kluby na Ibizie – spełnienie imprezowych marzeń

Ibiza jest imprezowym sercem Europy, które nigdy nie przestaje bić. Kiedy w jednym klubie na Ibizie kończy się impreza to w kolejnym właśnie się zaczyna. Wyspa swą popularność zyskała w latach 60- tych, kiedy to pokochali ją hipisi. Dziś odwiedzają ją głównie miłośnicy klubowego szaleństwa i bogatego życia nocnego.

W trakcie sezonu wyspa jest tłumnie oblegana, szczególnie przez młodych turystów, szukających wakacyjnych wrażeń. Hotele ulokowane są w różnych częściach wyspy, a ceny z reguły nie schodzą poniżej 300 za dobę, najlepsze zarezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Poszukując noclegu warto przeglądać serwisy takie jak Booking.com, gdzie często znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą zniżką.

Zobacz takżeHotele na Ibizie – ceny i najlepsze lokalizacje >>

Ibiza to nie tylko kluby i imprezy, ale piękne plaże, zabytki i wiele innych ciekawych miejsc. Punkty, które warto zobaczyć podczas pobytu na wyspie ulokowane są w różnych jej częściach, nierzadko w sporej odległości. Najlepszym sposobem poruszania się po wyspie jest samochód. Pomimo tego, że wypożyczalnie ulokowane są w każdym większym mieście, w trakcie sezonu wypożyczenie samochodu nie jest proste. Najłatwiej zarezerwować auto jeszcze przed wyjazdem. Ze szczegółowymi informacjami na temat warunków wynajmu zapoznać można się na Rentalcars.com.


Stolica Ibizy – Eivissa

W języku hiszpańskim stolica nazywana jest Ibizą, jednak jej oryginalna nazwa katalońska brzmi Eivissa, a mieszkańcy nazywają ją często Vila d’Eivissa lub po prostu Vila. Stolica Ibizy położona jest na południowym krańcu wyspy i kojarzy się głównie z nocnym, imprezowym życiem. Słusznie, gdyż wzdłuż klimatycznych uliczek i plaż ulokowane są bary i nocne kluby otwarte często do samego rana, które przyciągają miłośników imprezowania. Co roku przybywa tu śmietanka najlepszych didżejów (głównie brytyjskich), którzy przyciągają za sobą tłumy fanów.

Kluby na Ibizie

Najbardziej znane kluby na Ibizie zlokalizowane w tej części wyspy to:

 • Space – chyba najpopularniejsze miejce na wyspie, znajduje się przy plaży d’en Bossa i jest otwarte przez cały rok. Lokal powstał z przekształcenia sali koncertowej na klub, obecnie podzielony jest na kilka stref, w których króluje inny rodzaj muzyki;
 • Sankeys – położony niedaleko Space, podzielony na trzy sale (jednocześnie mieści 1500 osób) oraz taras, szczególnie oblegany podczas wschodu słońca;
 • Pacha – jeden z największych i najdroższych klubów na wyspie, otwarty cały rok. Ma opinię „placu zabaw” dla bogatych dzieci, niemniej jednak serwuje muzykę na bardzo wysokim poziomie, a klub codziennie wygląda inaczej. Przyciąga przede wszystkim fanów muzyki elektronicznej. Grywa tu zarówno Guetta, jak i DJ-e grający muzykę niszową;
 • El Divino;
 • Boom – jeden z nowszych klubów, ale wyróżniający się niestandardowym systemem dźwiękowym i wystrojem. Jednorazowo bawić się może 1000 osób;
 • DC 10 – świetny poziom w dobrej cenie, jeden z tańszych klubów w okolicy;
 • Ushuaia – położony tuż przy plaży, podzielony na trzy strefy. Najważniejsze wydarzenia i imprezy odbywają się wokół basenu. Dzięki połączeniu hotelu z klubem można bawić się cały dzień praktycznie nie opuszczając pokoju. W klubie regularnie grają Swedes, Guetta, Armin i Hardwell.
Kluby na Ibizie

Kluby na Ibizie

Kluby na Ibizie są najczęściej luksusowe, w których przy dźwiękach muzyki na żywo można bawić się w nieskończoność. Wstęp do klubów jest oczywiście płatny i najczęściej kosztuje w granicach 20 – 70 euro. Po północy rozpoczyna swój kurs specjalny nocny autobus zwany Discobusem, który kursuje między Eivissa, a Sant Antonio.

Zobacz także: Hotele na Ibizie – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz takżeWynajem samochodów na Ibizie >>

Eivissa to nie tylko kluby, ale również szereg ciekawych miejsc, docenionych przez UNESCO, które w 1999 roku wpisało miasto na swoją listę. Warto udać się na spacer krętymi i stromymi uliczkami aż do starej, górnej części miasta – D’Alt Villa, z której roztacza się piękna panorama, na której dostrzec można nie tylko pobliskie budowle, ale także plaże, morze i okolice lotniska. Na wzgórzu warto zatrzymać się choć na chwilę przy katedrze Santa Maria d’Eivissa i Muzeum Archeologicznym. Inne ciekawe miejsca to:

 • La Marina – część portowa;
 • Universitat – siedziba rządu od 1299 r.;
 • Castillo Almudiana – XII-wieczny zamek;
 • Muzeum nekropolia Puig des Molins – cmentarz z VII w. p.n.e., który przez lata służył mieszkańcom Ibizy;
 • Renesansowe mury obronne, które wraz z Katedrą wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Sa Penya – w trójkącie ulic znajduje się wiele barów, restauracji i sklepów.


Centralna część Ibizy

Najbardziej popularną miejscowością w tym rejonie jest Sant Rafael, która pomimo tego, że jest znacznie oddalona od wybrzeża przyciąga tłumy młodych turystów. Dzieje się tak dlatego, że w Sant Rafael znajduje się największy klub nie tylko na Ibizie, ale również na Świecie – Privilege. To jedno z bardziej znanych miejsc na wyspie. Ogromny klub jednorazowo zapewnia zabawę 10 000 osobom, co stanowi rekord potwierdzony wpisem do księgi Guinnessa. Na jego terenie znajduje się ogólnodostępny basen oraz wielki rozsuwany dach.

Zobacz więcej: Privilege >>

Zachodnia część Ibizy

Popularnym kurortem w tej części wyspy jest Sant Antoni de Portmany (San Antonio). Miasto żyje praktycznie całą dobę, a tamtejsze kluby należą do najlepszych na wyspie. Najbardziej znane to:

 • Es Pardis – uznawany za najładniejszy klub na Ibizie. Słynie z imprezy znanej jako Water Party – Fiesta del Aqua, podczas której woda leje się strumieniami spod sufitu, na wszystkich bawiących. Dominuje tu muzyka house, trance i techno;
 • Eden – chyba najnowocześniejszy klub na Ibizie, w którym dominuje funky, house, trance, techno i urban;
 • Amnesia – ten składający się z dwóch sal klub mieści się w XVIII wiecznym budynku. Najbardziej znaną imprezą organizowaną przez klub jest tak zwana impreza z pianką – es puma foam party. Dominuje muzyka house, disco i pop.

San Antonio słynie przede wszystkim z niezwykłych zachodów słońca i tłumnego oczekiwania na nie przy Cafe del Mar i Cafe Mambo. Idealne miejsce dla wszystkich szukających wielkomiejskich klimatów, dobrej zabawy i lubiących wypoczynek w tłumie innych osób.

San Antonio | Ibiza

San Antonio | IbizaSpodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.