Kluby na Ibizie – spełnienie imprezowych marzeń

Ibiza jest imprezowym sercem Europy, które nigdy nie przestaje bić. Kiedy w jednym klubie na Ibizie kończy się impreza to w kolejnym właśnie się zaczyna. Wyspa swą popularność zyskała w latach 60- tych, kiedy to pokochali ją hipisi. Dziś odwiedzają ją głównie miłośnicy klubowego szaleństwa i bogatego życia nocnego.

W trakcie sezonu wyspa jest tłumnie oblegana, szczególnie przez młodych turystów, szukających wakacyjnych wrażeń. Hotele ulokowane są w różnych częściach wyspy, a ceny z reguły nie schodzą poniżej 300 za dobę, najlepsze zarezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Poszukując noclegu warto przeglądać serwisy takie jak Booking.com, gdzie często znaleźć można tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą zniżką.

Zobacz takżeHotele na Ibizie – ceny i najlepsze lokalizacje >>

Ibiza to nie tylko kluby i imprezy, ale piękne plaże, zabytki i wiele innych ciekawych miejsc. Punkty, które warto zobaczyć podczas pobytu na wyspie ulokowane są w różnych jej częściach, nierzadko w sporej odległości. Najlepszym sposobem poruszania się po wyspie jest samochód. Pomimo tego, że wypożyczalnie ulokowane są w każdym większym mieście, w trakcie sezonu wypożyczenie samochodu nie jest proste. Najłatwiej zarezerwować auto jeszcze przed wyjazdem. Ze szczegółowymi informacjami na temat warunków wynajmu zapoznać można się na Rentalcars.com.


Stolica Ibizy – Eivissa

W języku hiszpańskim stolica nazywana jest Ibizą, jednak jej oryginalna nazwa katalońska brzmi Eivissa, a mieszkańcy nazywają ją często Vila d’Eivissa lub po prostu Vila. Stolica Ibizy położona jest na południowym krańcu wyspy i kojarzy się głównie z nocnym, imprezowym życiem. Słusznie, gdyż wzdłuż klimatycznych uliczek i plaż ulokowane są bary i nocne kluby otwarte często do samego rana, które przyciągają miłośników imprezowania. Co roku przybywa tu śmietanka najlepszych didżejów (głównie brytyjskich), którzy przyciągają za sobą tłumy fanów.

Kluby na Ibizie

Najbardziej znane kluby na Ibizie zlokalizowane w tej części wyspy to:

 • Space – chyba najpopularniejsze miejce na wyspie, znajduje się przy plaży d’en Bossa i jest otwarte przez cały rok. Lokal powstał z przekształcenia sali koncertowej na klub, obecnie podzielony jest na kilka stref, w których króluje inny rodzaj muzyki.
 • Sankeys – położony niedaleko Space, podzielony na trzy sale (jednocześnie mieści 1500 osób) oraz taras, szczególnie oblegany podczas wschodu słońca.
 • Pacha – jeden z największych i najdroższych klubów na wyspie, otwarty cały rok. Ma opinię „placu zabaw” dla bogatych dzieci, niemniej jednak serwuje muzykę na bardzo wysokim poziomie, a klub codziennie wygląda inaczej. Przyciąga przede wszystkim fanów muzyki elektronicznej. Grywa tu zarówno Guetta, jak i DJ-e grający muzykę niszową.
 • El Divino
 • Boom – jeden z nowszych klubów, ale wyróżniający się niestandardowym systemem dźwiękowym i wystrojem. Jednorazowo bawić się może 1000 osób.
 • DC 10 – świetny poziom w dobrej cenie, jeden z tańszych klubów w okolicy.
 • Ushuaia – położony tuż przy plaży, podzielony na trzy strefy. Najważniejsze wydarzenia i imprezy odbywają się wokół basenu. Dzięki połączeniu hotelu z klubem można bawić się cały dzień praktycznie nie opuszczając pokoju. W klubie regularnie grają Swedes, Guetta, Armin i Hardwell.
Kluby na Ibizie

Kluby na Ibizie

Kluby na Ibizie są najczęściej luksusowe, w których przy dźwiękach muzyki na żywo można bawić się w nieskończoność. Wstęp do klubów jest oczywiście płatny i najczęściej kosztuje w granicach 20 – 70 euro. Po północy rozpoczyna swój kurs specjalny nocny autobus zwany Discobusem, który kursuje między Eivissa, a Sant Antonio.

Zobacz także: Hotele na Ibizie – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz takżeWynajem samochodów na Ibizie >>

Eivissa to nie tylko kluby, ale również szereg ciekawych miejsc, docenionych przez UNESCO, które w 1999 roku wpisało miasto na swoją listę. Warto udać się na spacer krętymi i stromymi uliczkami aż do starej, górnej części miasta – D’Alt Villa, z której roztacza się piękna panorama, na której dostrzec można nie tylko pobliskie budowle, ale także plaże, morze i okolice lotniska. Na wzgórzu warto zatrzymać się choć na chwilę przy katedrze Santa Maria d’Eivissa i Muzeum Archeologicznym. Inne ciekawe miejsca to:

 • La Marina – część portowa;
 • Universitat – siedziba rządu od 1299 r.;
 • Castillo Almudiana – XII-wieczny zamek;
 • Muzeum nekropolia Puig des Molins – cmentarz z VII w. p.n.e., który przez lata służył mieszkańcom Ibizy;
 • Renesansowe mury obronne, które wraz z Katedrą wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Sa Penya – w trójkącie ulic znajduje się wiele barów, restauracji i sklepów.


Plaże na Ibizie

W okolicy znajduje się również kilka przyjemnych plaż, które pozwalają zażyć kąpieli słonecznych. Najczęściej głośne i pełne młodych ludzi. Najpopularniejsze plaże na Ibizie to:

 • Ses Figueretes – przyjemne miejsce podzielone małymi zatokami. Z plaży rozpościera się piękny widok na wzgórze D’Alt Villa. Warto przepłynąć się promem na pobliską wyspę Formenterę, na którą odpływają z tego miejsca łodzie;
 • Talamanca – otoczona skałami i pokryta drobnym piaskiem;
 • Platjad’en Bossa – głośne i bardzo popularne miejsce, zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca.

Przy plażach znajdują się wypożyczalnie leżaków, skuterów, korty tenisowe, bary, restauracje, strefy zabaw dla dzieci, hotele, park wodny oraz przeróżne sklepy. Woda przy okolicznych plażach jest bardzo czysta, przez co dużą popularnością cieszy się snorkeling. Jedną z atrakcji jest również Twister Jet Ibiza – przejażdżka łodzią, która na długo zostaje w pamięci.

Plaża na Ibizie

Plaża na Ibizie

Plaże na Ibizie – południowa część Ibizy

 • Es Cubells – spokojne, położone na ogromnych klifach miasteczko, pozwalające odpocząć od głośnej muzyki i gwaru wielkich kurortów;
 • Ses Salines – charakterystyczne dla tych okolic są baseny solankowe, z których od setek lat pozyskuje się sól morską i które są domem dla kilkuset gatunków ptaków m.in.  flamingów. Warto zajrzeć również do parku narodowego i na pobliską plażę, na której często wypoczywają osoby, których twarze znane są z pierwszych stron gazet. Z plaży dojść można pieszo do La Torre de ses Portes, XVIII-wiecznej wieży obronnej.

Plaże na Ibizie – północna część Ibizy

 • Portinatx – miejsce idealne dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób ceniących sobie spokój. Ładne plaże sąsiadujące z wysokimi klifami i lasami sosnowymi uznawane za najbardziej rodzinne plaże na Ibizie;
 • Port de Sant Miquel – kurort położony tuż przy niewielkiej zatoce, otoczonej wzgórzami i sosnowym lasem. Chyba najbardziej przytulne miejsce na całej wyspie, a na pewno w tej części Ibizy. Miejsce to upodobali miłośnicy sportów wodnych. To właśnie tu znajduje się restauracja Port Balansat uznawana za jedną z najlepszych na wyspie. W pobliżu znajdują się jaskinie Cova de Can Marça;
 • Santa Agnes de Corona – piękny kawałek dziewiczej Ibizy, charakteryzujący się surowymi klifami i nietkniętym masową turystyką plantacjami drzew migdałowych.

Plaże na Ibizie – centralna część Ibizy

Najbardziej popularną miejscowością w tym rejonie jest Sant Rafael, która pomimo tego, że jest znacznie oddalona od wybrzeża przyciąga tłumy młodych turystów. Dzieje się tak dlatego, że w Sant Rafael znajduje się największy klub nie tylko na Ibizie, ale również na Świecie – Privilege. To jedno z bardziej znanych miejsc na wyspie. Ogromny klub jednorazowo zapewnia zabawę 10 000 osobom, co stanowi rekord potwierdzony wpisem do księgi Guinnessa. Na jego terenie znajduje się ogólnodostępny basen oraz wielki rozsuwany dach.

Zobacz więcej: Privilege >>

Plaże na Ibizie – zachodnia część Ibizy

Popularnym kurortem w tej części wyspy jest Sant Antoni de Portmany (San Antonio). Miasto żyje praktycznie całą dobę, a tamtejsze kluby należą do najlepszych na wyspie. Najbardziej znane to:

 • Es Pardis – uznawany za najładniejszy klub na Ibizie. Słynie z imprezy znanej jako Water Party – Fiesta del Aqua, podczas której woda leje się strumieniami spod sufitu, na wszystkich bawiących. Dominuje tu muzyka house, trance i techno;
 • Eden – chyba najnowocześniejszy klub na Ibizie, w którym dominuje funky, house, trance, techno i urban;
 • Amnesia – ten składający się z dwóch sal klub mieści się w XVIII wiecznym budynku. Najbardziej znaną imprezą organizowaną przez klub jest tak zwana impreza z pianką – es puma foam party. Dominuje muzyka house, disco i pop.

San Antonio słynie przede wszystkim z niezwykłych zachodów słońca i tłumnego oczekiwania na na nie przy Cafe del Mar i Cafe Mambo. Idealne miejsce dla wszystkich szukających wielkomiejskich klimatów, dobrej zabawy i lubiących wypoczynek w tłumie innych osób.

San Antonio | Ibiza

San Antonio | Ibiza

Będąc w okolicy warto wybrać się również do Sant Josep de Sa Talaia. Główną atrakcją miasta jest pochodzący z XVIII-ego wieku kościół. W Sant Josep de Sa Talaia swój początek ma szlak prowadzący do najwyższego wzniesienia na Ibizie – Sa Talaia (475m n.p.m.).

Trochę dalej znajduje się fantastyczna plaża Cala d’Hort, oferująca spektakularne widoki na niezamieszkaną wyspę Es Vedrà. Ta mała wyspa skalna, owiana jest pewną legendą – według słów Nostradamusa, to jedyne miejsce na ziemi, które przetrwa koniec świata. Dawno temu wyspę zamieszkiwali ludzie, obecnie żyją tam tylko dzikie kozy.

Zobacz także: Hotele na Ibizie – ceny i najlepsze lokalizacje >>
Zobacz takżeWynajem samochodów na Ibizie >>

Plaże na Ibizie – wschodnia część Ibizy

Wschodnia część Ibizy jest nieco spokojniejsza, ale oferuje przepiękne plaże. Będąc w okolicy warto udać się do:

 • Santa Eularia des Riu – trzecie pod względem wielkości miasto na Ibizie, ale jedyne leżące przy ujściu rzeki. W przeszłości pełniło przede wszystkim funkcję centrum handlowego, dzisiaj kusi turystów przystanią dla luksusowych jachtów, przyjemną promenadą z fontannami, architekturą budynków oraz oczywiście piękną plażą – Playa de Santa Eulalia. Okoliczne morze jest płytkie, ale świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Należy pamiętać, że przybrzeżne wody należą do strefy tzw. łąk morskich, czyli rezerwatu ginących lasów podwodnych. Żyje tu ponad tysiąc gatunków zwierząt i kilkaset rodzajów roślin.
 • Cala Llonga – zatoka z jasnym piaskiem otoczona wzgórzami to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Łączy w sobie niezmąconą niczym przyrodę, turkusową wodę i nowoczesne hotele. Znajduje się tu również dość dobra szkoła nurkowania;
 • Cala de Sant Vicent – skalna przepaść, otaczająca turkusowe wody zatoki i niewielką plażę;
 • Sant Carles de Peralta – w pewnego rodzaj enklawa, zamieszkana przez osoby należące do ruchu hipisowskiego.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także