Komunikacja na Capri – autobusy, trasy, rozkłady i ceny

Komunikacja na Capri jest dość dobrze rozwinięta. Poruszanie się po wyspie Capri ze względu na liczne taksówki, regularnie kursujące autobusy i jej wielkość nie jest ani trudne, ani bardzo drogie.

Komunikacja na Capri

Capri dla wielu jest spełnieniem wakacyjnych marzeń. Wiele osób, które odwiedziły tę wyspę na pytanie, jakie jest najładniejsze miejsce w Europie – bez zastanowienia odpowiada, że Capri :) Wyspa Capri podzielona jest na dwie części: Capri (bardziej ekskluzywne i turystyczne) i Anacapri (nieco skromniejsze).

Z portu Marina Grande bez problemu dotrzeć można do jednej, jak i drugiej części wyspy. Autobusy do centrum Capri odjeżdżają z przystanku usytuowanego tuż obok wyjścia z portu. Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do Anacapri ulokowany jest dalej, po prawej stronie portu, zaraz za kasami promów.

Bilety autobusowe można kupić w tym samym miejscu, w którym sprzedawane są bilety na prom. Cena jednorazowego biletu to 1,90 euro. Bilet całodzienny to wydatek w wysokości 8,60 euro.

Komunikacja na Capri jest dość dobrze zorganizowania, ale należy pamiętać, że kursuje tylko kilka tras. Wynika to głównie ze skalistego ukształtowania terenu. Obsługiwane trasy to:

Capri-Anacapri
Capri-Marina Piccola
Capri-Marina Grande
Anacapri-Marina Grande
Anacapri-Marina Piccola
Anacapri-Grotta Azzurra
Anacapri-Faro

Komunikacja na Capri jest sprawna, autobusy kursują dość często, ale są bardzo małe i często bardzo zatłoczone. W związku z tym, że autobusy przewożące komplet pasażerów nie zatrzymują się już na dalszych przystankach, warto rozpoczynać podróż na przystanku początkowym danej linii, albo wziąć taksówkę.

Rozkłady jazdy
Rozkłady jazdy

Taksówki na Capri

Taksówki na Capri to pewnego rodzaju atrakcje. Wszystkie są białe i najczęściej w wersji cabrio. Ceny są dość wysokie (Capri jest wyjątkowo drogą wyspą), ale szybko i w wyjątkowo przyjemny sposób zawiozą pod wskazany adres. Taksówkę bez problemu można złapać praktycznie w każdym bardziej popularnym miejscu – w porcie, obok przystanków autobusowych, głównych placach i innych odwiedzanych przez turystów miejscach.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także