Komunikacja na Capri – autobusy, trasy, rozkłady i ceny

Komunikacja na Capri jest dość dobrze rozwinięta. Poruszanie się po wyspie Capri ze względu na liczne taksówki, regularnie kursujące autobusy i jej wielkość nie jest ani trudne, ani bardzo drogie.

Komunikacja na Capri

Capri dla wielu jest spełnieniem wakacyjnych marzeń. Znajomi, którzy odwiedzili tę wyspę na pytanie, jakie jest najładniejsze miejsce w Europie – bez zastanowienia odpowiadają, że Capri :) Wyspa podzielona jest na dwie części: Capri (bardziej ekskluzywne i turystyczne) i Anacapri (nieco skromniejsze).


Z portu Marina Grande bez problemu dotrzeć można do jednej, jak i drugiej części wyspy. Autobusy do centrum Capri odjeżdżają z przystanku usytuowanego tuż obok wyjścia z portu. Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do Anacapri ulokowany jest dalej, po prawej stronie portu, zaraz za kasami promów.

Bilety autobusowe można kupić w tym samym miejscu, w którym sprzedawane są bilety na prom. Cena jednorazowego biletu to 1,90 euro. Bilet całodzienny to wydatek w wysokości 8,60 euro.

Komunikacja na Capri jest dość dobrze zorganizowania, ale należy pamiętać, że kursuje tylko kilka tras. Wynika to głównie ze skalistego ukształtowania terenu. Obsługiwane trasy to:

Capri-Anacapri
Capri-Marina Piccola
Capri-Marina Grande
Anacapri-Marina Grande
Anacapri-Marina Piccola
Anacapri-Grotta Azzurra
Anacapri-Faro


Komunikacja na Capri

Komunikacja na Capri | źródło: https://www.capri.net/en/

Komunikacja na Capri jest sprawna, autobusy kursują dość często, ale są bardzo małe i często bardzo zatłoczone. W związku z tym, że autobusy przewożące komplet pasażerów nie zatrzymują się już na dalszych przystankach, warto rozpoczynać podróż na przystanku początkowym danej linii, albo wziąć taksówkę.

Zobacz także: Rozkład jazdy autobusów >>
Zobacz także: Rozkład jazdy autobusów (Anacapri – Far0) >>
Zobacz także: Rozkład jazdy autobusów (Capri – Marina Grande) >>
Zobacz także: Rozkład jazdy kolejki (Capri – Marina Grande) >>

Taksówki na Capri

Taksówki na Capri to pewnego rodzaju atrakcje. Wszystkie są białe i najczęściej w wersji cabrio. Ceny są dość wysokie (Capri jest wyjątkowo drogą wyspą), ale szybko i w przyjemny sposób zawiozą pod wskazany adres. Taksówkę bez problemu można złapać praktycznie w każdym bardziej popularnym miejscu – w porcie, obok przystanków autobusowych, głównych placach i innych odwiedzanych przez turystów punktach.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.