Komunikacja na Costa Brava – samochód, autobus, pociąg

Costa Brava to duży, dobrze rozwinięty region turystyczny, po którym można przemieszczać się szybko i wygodnie, by w pełni cieszyć się wakacyjnym klimatem.

Komunikacja na Costa Brava

Najszybszym i nierzadko najtańszym sposobem, jest wynajęcie samochodu. Szczególnie opłaca się przy kilku osobach i przy wypożyczeniu auta z wyprzedzeniem. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach można szukać na między innymi stronie Rentalcars.com.

Innym sposobem na pokonywanie wakacyjnych kilometrów jest korzystanie z publicznego transportu. Pomiędzy Barceloną, Gironą oraz innymi miejscowościami w rejonie Costa Brava kursują autobusy miejskie i pociągi. Pomimo tego, że Costa Brava to prawie 200 km wybrzeża, w prawie każde miejsce można dojechać bez większych problemów. Komunikacja w rejonie Costa Brava jest dobrze rozwinięta i ma szeroki zasieg, a środki komunikacji są z reguły nowe i klimatyzowane. Niestety po wybrzeżu kursują różni przewoźnicy, którzy sami ustawiają dogodne przystanki. W większych miastach są to dworce autobusowe, w mniejszych główne ulice. Można mieć jednak pewność, że na miejscu bez problemu znajdzie się połączenie łączące wybrany kurort z innymi miejscowościami.


Dojazd z lotniska na Costa Brava

Również dojazd z lotniska nie powinien stanowić problemu. Wybrzeże Costa Brava jest dobrze skomunikowane zarówno z lotniskiem Girona, jak i barcelońskim El Prat. Najprościej jest skorzystać z bezpośredniego transferu, który jest niedrogi (około 10 – 12 euro) i bardzo wygodny.

Zobacz także: Transfer | lotnisko Barcelona – Costa Brava >>
Zobacz także: Transfer | lotnisko Girona – Costa Brava >>

Inna opcja:

Zobacz także: Transport z lotniska >>
Zobacz także: Trasy przejazdu >>

Pociąg na Costa Brava

Popularnym środkiem komunikacji na Costa Brava są pociągi. Wzdłuż wybrzeża rozlokowane są stacje kolejowe Rodalies Barcelona, pozwalające na szybkie przemieszczanie się między miejscowościami. Wybierając pociąg trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie stacje ulokowane są bezpośrednio przy wybrzeżu, a niektóre miejsca pociąg wręcz omija. W pewnych przypadkach, aby dotrzeć do wybranego punktu trzeba skorzystać z lokalnego autobusu lub taksówki.

Zobacz także: Linia R1 >>
Zobacz także: Mapa połączeń Rodalies – Barcelona >>
Zobacz także: Mapa połączeń Rodalies – Girona >>

Mapa połączeń Rodalies

Mapa połączeń Rodalies | źródło: http://rodalies.gencat.cat/web/.content/00_home/04_mapes/mapa_rodalia_barcelona.pdf

Statki turystyczne

Fajną opcją są rejsy statkiem wycieczkowym, które pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym 😉  Statki łączą główne miejscowości turystyczne: Blanes, Lloret de Mar i Tossa de Mar. Bilety kupić można w punktach ustawionych przy porcie. W sezonie wakacyjnym warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem, gdyż zainteresowanie tą opcją z reguły jest spore.


Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.