Komunikacja na Costa Brava – samochód, autobus, pociąg

Costa Brava to duży, dobrze rozwinięty region turystyczny, po którym można przemieszczać się szybko i wygodnie.

Komunikacja na Costa Brava

Najszybszym i nie rzadko najtańszym sposobem, jest wynajęcie samochodu. Szczególnie kilku podróżujących osobach i przy wypożyczeniu samochodu z wyprzedzeniem. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach można szukać na między innymi stronie Rentalcars.com.

Pomiędzy Barceloną, Gironą oraz innymi miejscowościami w rejonie Costa Brava kursują autobusy miejskie i pociągi. Pomimo tego, że Costa Brava to prawie 200 km, w prawie każde miejsce można dojechać bez większych problemów. Komunikacja w rejonie Costa Brava jest dobrze rozwinięta i ma szeroki zasieg, a środki komunikacji są z reguły nowe i klimatyzowane. Również dojazd z lotniska nie powinien stanowić problemu. Wybrzeże Costa Brava jest dobrze skomunikowane zarówno z lotniskiem Girona, jak i barcelońskim El Prat.

Autobusy
 
Dojazd z lotniska
Dojazd z lotniska
 

Popularnym środkiem komunikacji na Costa Brava są pociągi. Wzdłuż wybrzeża rozlokowane są stacje kolejowe Rodalies Barcelona, pozwalające na szybkie przemieszczanie się między miejscowościami. Wybierając pociąg trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie stacje ulokowane są bezpośrednio przy wybrzeżu. W niektórych przypadkach, aby dotrzeć na miejsce trzeba skorzystać z lokalnego autobusu lub taksówki.

Pociągi
Trasy i rozkład jazdy pociągów
 
WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także