Komunikacja na Ischia – czyli jak poruszać się po wyspie

Komunikacja na Ischia działa wyjątkowo sprawnie i pozwala na tanie zwiedzanie wyspy. Jedynym jej minusem jest zbyt duże obłożenie w trakcie wakacyjnego sezonu. 

Komunikacja na Ischia

Ze względu na to, że w trakcie letniego sezonu wyspa Ischia jest tłumnie odwiedzana przez turystów, a kursujące autobusy często są małe, bywa bardzo tłoczno. Nastawiając się na tę formę poruszania się po Ischia, dobrym miejscem wypadowym jest punkt Ischia Porto, który jest pierwszym przystankiem dla wielu linii.

Bilety autobusowe kupić można zarówno u kierowcy (są jednak trochę droższe), jak i w licznych punkach ulokowanych na całej wyspie. Koszt biletu jednodniowego to 4,5 euro. Za pojedynczy bilet zapłacić należy 1,50 euro, a 100 minutowy to wydatek rzędu 1,80 euro.


Najbardziej popularnymi liniami autobusowymi są linie CD i CS. Autobusy z tym oznaczeniem kursują, co 15 – 30 minut (w zależności od pory dania) od bardzo wczesnych godzin porannych, aż do późnych godzin nocnych, wokół wyspy. Obie linie swój początkowy i końcowy przystanek mają w Ischia Porto. Linie te kursują po tej samej trasie z tą różnicą, że linia CD ma prawoskrętną trasę, a CS zaczyna kurs od skrętu w lewo. Podróż wokół wyspy trwa około 1 godziny. Liniami tymi dojechać można do wielu atrakcyjnych miejsc, jak na przykład Sant’ Angelo, czy bardzo ładnych plaż w okolicach Forio. Z linii tych skorzystać można również, aby bardzo szybko zobaczyć całą wyspę.

Zobacz także: Najładniejsze plaże na Ischia >>

Będąc na Ischia warto również wsiąść w autobus linii 5 i dojechać do jednej z najładniejszych plaż, znajdującej się przy końcowym przystanku tej linii, zwanej Maronti.

Inną ciekawą linią autobusową jest linia 7, dzięki której po niespełna 10 minutowej podróży z Ischia Porto dojechać można do Ischia Ponte, gdzie znajduje się największa atrakcja wyspy – Castello Aragonese. Autobus zatrzymuje się w pewnej odległości od zamku, ale krótki spacer przez główny plac miasteczka jest bardzo przyjemny.

Zobacz także: Ceny biletów i rozkłady jazdy >>

Plaże na Ischia | trasy autobusowe

Plaże na Ischia | trasy autobusowe

Plaże na Ischia | trasy autobusowe | źródło: https://www.ischiareview.com/buses-in-ischia.html