Komunikacja na Maderze, czyli jak poruszać się po wyspie

Komunikacja na Maderze to głównie autobusy, które poza taksówkami są jedyną zorganizowaną formą transportu. 

Komunikacja na Maderze

Madera utrzymuje sie głównie z turystyki, a więc jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich odwiedzających ją turystów. Również w zakresie komunikacji miejskiej. Wyspa nie jest duża, a więc praktycznie w każde miejsce można dojechać szybko i bez większych problemów. Za punkt wypadowy należy przyjąć stolicę wyspy tj. Funchal, z którego odjeżdża lub przez które przejeżdża większość autobusów. Autobusy na Maderze pozwalają na tanie i w miarę wygodne zwiedzanie wyspy.

Dojazd z lotniska

Z lotniska najłatwiej jest dojechać do Funchal, głównie dlatego, że w tym właśnie mieście znajduje się najwięcej hoteli i do niego udaje sie najwięcej turystów. Autobusy odjeżdżają z przystanku ulokowanego przed wyjściem z budynku lotniska i kursują średnio co godzinę od rana do późnych godzin wieczornych. Bezpośrednio z lotniska dojechać można również do Machico.
Rozkład jazdy autobusów (lotnisko) >>

Dalszą podróż kontynuować można z Funchal. Różne firmy transportowe obsługują poszczególne części wyspy, ale większość autobusów odjeżdża z przystanków znajdujących się w pobliżu portu.

Mapa tras autobusowych (zachodnia część wyspy) >>
Rozkład jazdy autobusów (zachodnia część wyspy) >>
Ceny biletów (zachodnia część wyspy) >>

Mapa tras autobusowych (wschodnia część wyspy) >>
Rozkład jazdy autobusów (wschodnia część wyspy) >>
Ceny biletów (wschodnia część wyspy) >>

Wynajem samochodu na Maderze

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów. Bezpieczniej jednak jest wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem, działanie to gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy to około 35 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 40 euro za dobę i więcej. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach można szukać na stronie Rentalcars.com.

Taksówki na Maderze

Z lotniska do hotelu dojechać można taksówką zamawiając wcześniej usługę. Ta forma transportu uzależniona jest ściśle od konkretnego lotu, a dostępność i cenę można poznać wcześniej, już na etapie rezerwacji.

madeirataxis.com >>

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także