Komunikacja na Maderze, czyli jak poruszać się po wyspie

Komunikacja na Maderze to głównie autobusy, które poza taksówkami są jedyną zorganizowaną formą transportu na wyspie. 

Komunikacja na Maderze

Madera utrzymuje sie głównie z turystyki, a więc jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich odwiedzających ją osób, również w zakresie komunikacji miejskiej. Wyspa nie jest duża, a więc praktycznie w każde miejsce można dojechać szybko i bez większych problemów. Za punkt wypadowy należy przyjąć stolicę wyspy tj. Funchal, z którego odjeżdża lub przez które przejeżdża większość autobusów. Autobusy na Maderze pozwalają na tanie i w miarę wygodne zwiedzanie wyspy.

Dojazd z lotniska

Z lotniska najłatwiej jest dojechać do Funchal, głównie dlatego, że w tym właśnie mieście znajduje się najwięcej hoteli i do niego udaje sie najwięcej turystów. Autobusy odjeżdżają z przystanku ulokowanego przed wyjściem z budynku lotniska i kursują średnio co godzinę od rana do późnych godzin wieczornych. Bezpośrednio z lotniska dojechać można również do Machico. Innym sposobem dotarcia na miejsce jest zarezerwowanie transferu lotnisko-hotel-lotnisko. Usługi takie oferuje m.in. kiwitaxi – dobra opcja, gdy podróżuje się większą grupą.

Rozkład jazdy autobusów (lotnisko) >>

Madera dojazd z lotniska

Komunikacja na Maderze dojazd z lotniska

Komunikacja na Maderze | Dojazd z lotniska do hotelu | Źródło: https://www.sam.pt/en/aerobus-information.html#print


Autobusy na Maderze

Dalszą podróż kontynuować można z Funchal. Różne firmy transportowe obsługują poszczególne części wyspy, ale większość autobusów odjeżdża z przystanków znajdujących się w pobliżu portu.

Mapa tras autobusowych (zachodnia część wyspy) >>
Rozkład jazdy autobusów (zachodnia część wyspy) >>
Ceny biletów (zachodnia część wyspy) >>

Mapa tras autobusowych (wschodnia część wyspy) >>
Rozkład jazdy autobusów (wschodnia część wyspy) >>
Ceny biletów (wschodnia część wyspy) >>

Wynajem samochodu na Maderze

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów. Korzystniej jest jednak wypożyczyć samochód jeszcze przed wylotem, działanie to gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy to około 35 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 40 euro za dobę i więcej. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach można szukać na stronie Rentalcars.com.

Zobacz także: Wyspa Madera – atrakcje i ciekawe miejsca >>

Taksówki na Maderze

Z lotniska do hotelu dojechać można taksówką zamawiając wcześniej usługę. Ta forma transportu uzależniona jest ściśle od konkretnego lotu, a dostępność i cenę można poznać wcześniej, już na etapie rezerwacji.

madeirataxis.com >>

Komunikacja na Maderze

Komunikacja na MaderzeSpodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.