Komunikacja na Majorce – szybko, tanio i wygodnie …

Komunikacja na Majorce pozwala na szybkie i wygodne poruszanie się po wyspie.  Autobusy są punktualne, klimatyzowane, a kierowcy chętnie odpowiadają na pytania spragnionych słońca turystów.

Dojazd z lotniska

Dojazd z lotniska na Majorce do hotelu nie powinien sprawić trudności. Jednym ze sposobów dotarcia na miejsce jest zarezerwowanie transferu lotnisko-hotel-lotnisko. Usługi takie oferuje m.in. kiwitaxi – dobra opcja, szczególnie gdy podróżuje się większą grupą.

Zobacz także: Transfer z lotniska do hotelu >>

Chcąc zminimalizować koszty dotarcia do miejsca zakwaterowania można skorzystać z komunikacji miejskiej. Z lotniska bezpośrednio dojechać można do s’Arenal autobusem linii 21 oraz do stolicy wyspy do Palma de Mallorca autobusem linii 1. Czas dojazdu do wskazanych miejsc to około 15 – 25 minut, a koszt biletu normalnego wynosi 5 euro.

Komunikacja na Majorce

Trasa autobusu nr 1 | Źródło: http://www.emtpalma.cat/en/lines-timetables

Aby dojechać do innych miejsc należy skorzystać z autobusu nr 1 i przesiąść się na Plaça d’Espanya w odpowiedni autobus podmiejski lub jeden z autobusów kursujących tylko po stolicy wyspy (Palma de Mallorca).

Rozkłady jazdy i mapy tras autobusowych (Palma de Mallorca) >>
Ceny biletów (Palma de Mallorca) >>

Rozkład jazdy autobusów podmiejskich >>
Mapy tras autobusów podmiejskich >>
Ceny biletów autobusów podmiejskich >>

W celu dotarcia do miejsca wakacyjnego wypoczynku można również  przesiąść się na pociąg, jednak w ten sposób nie ma możliwości dotarcia do typowo turystycznych miejsc zlokalizowanych na wybrzeżu. Dworzec zlokalizowany jest przy Plaça d’Espanya.

Transport kolejowy >>

Zobacz także: Przewodnik po Majorce – ciekawe miejsca, zabytki, atrakcje >>

Wynajem samochodu na Majorce

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów czołowych firm. Jednak bezpieczniej jest wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem, działanie to gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy zaczynają się od około 15 – 25 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 40 euro za dobę i więcej. Szczegóły na przykład na rentalcars.com.


Taksówki na Majorce

Taksówki na Majorce odjeżdżają z określonych miejsc. Informacja o cenie przejazdu z punktu A do punktu B opublikowana jest na tablicach zlokalizowanych przy punktach odjazdu taksówek, co eliminuje problemy z zawyżeniem ceny kursu. Główne punkty odjazdu taksówek z Palma de Mallorca to: Porta Sant Antoni, Plaça Weyler, Av. Alemanya, Jaume III, Plaça de la Porta des Camp, Plaça del Pont, C. Camilo Jose cela, Plaça d’Espanya i inne.

Taksówkę zamówić można również na lotnisko wskazując nr lotu i godzinę przybycia. Jeszcze przed przylotem można sprawdzić dostępność i koszt przejazdu.
airportmallorcataxi.com >>

Zobacz także: Hotele na Majorce – najlepsze ceny i lokalizacje >>

Komunikacja miejska – Palma de Mallorca

Poruszanie się komunikacją miejską po stolicy wyspy i jej najbliższej okolicy jest bardzo proste. Trasy są dobrze oznaczone, a autobusy jeżdżą często nawet do późnych godzin nocnych. Koszt jednorazowego przejazdu to 1,50 euro. Głównym punktem komunikacyjnym jest Plaça d’Espanya, ale także Plaça de la Reina i wiele innych.

Rozkłady jazdy i mapy tras autobusowych (Palma de Mallorca) >>
Ceny biletów (Palma de Mallorca) >>

Komunikacja na Majorce – wyspa

Poruszanie się po wyspie nie powinno stwarzać problemów, komunikacja jest dosyć dobrze rozwinięta, co pozwala na zwiedzenie wszystkich zakątków wyspy. Wybierając się odległe miejsce warto sprawdzić od razu rozkład jazdy autobusu powrotnego, gdyż niektóre trasy realizowane są tylko kilka razy na dobę.

Rozkład jazdy autobusów podmiejskich >>
Mapy tras autobusów podmiejskich >>
Ceny biletów autobusów podmiejskich >>

Rower na Majorce

Majorka to wymarzone miejsce dla fanów dwóch kółek. Jest wiele tras rowerowych ciągnących się zarówno wzdłuż wybrzeża, jak i wysoko w górach. Sporo ścieżek znaleźć można również w stolicy i jej najbliższej okolicy. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż charakteryzują się one różnym stopniem trudności. Jedno co je łączy to niesamowite widoki.

Wypożyczalni rowerowych jest dużo, a więc dostępność jednośladów jest wystarczająca. Najczęściej wypożyczenie roweru na cały dzień kosztuje 4-6 euro. Bez problemu można też wypożyczyć rower tylko na kilka godzin.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.