Komunikacja na Malcie – autobus jako środek komunikacji

Komunikacja na Malcie jest dobrze zorganizowania, co oznacza, że poruszanie się po wyspie jest bardzo proste i wszędzie można dojechać dość szybko i wygodnie.

Transport z lotniska na Malcie

Z lotniska do hotelu można dostać się na kilka sposobów, a droga nie powinna trwać dłużej niż 50 minut. Jednym z nich jest wcześniejsze zarezerwowanie transferu lotnisko-hotel-lotnisko. Usługę taką zarezerwować można na terravision.eu. Godziny odjazdów dostosowane są bezpośrednio do godzin przylotów i odlotów. Podróżując większą grupą warto sprawdzić również ofertę kiwitaxi.

Komunikacja na Malcie jest dość dobrze rozwinięta. Z lotniska bez problemu można dotrzeć do Valletty, czyli stolicy Malty, a z niej do praktycznie każdego zakątka wyspy. Można również skorzystać z bezpośrednich linii łączących lotnisko z największymi kurortami turystycznymi. Podróż jest możliwa zarówno w dzień, jak i w nocy.

Szczegółowy rozkład linii (lotnisko – X1 – X4) >>
Rozkład jazdy autobusów >>
Rozkład jazdy autobusów nocnych >>
Mapa tras >>

Komunikacja na Malcie | Mapa tras

Komunikacja na Malcie | Mapa tras | źródło: https://www.publictransport.com.mt/en/route-map

Wynajem samochodu na Malcie

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów czołowych firm, jednak bezpieczniej jest wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem, co gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy to około 25 – 30 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 50 euro za dobę i więcej. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach można szukać na stronie Rentalcars.com.


Dojazd na Gozo

Również samodzielny dojazd na Gozo nie jest trudny. Najczęściej przeprawa promem odbywa się z miejscowości Ćirkewwe (na północy wyspy) do Mgarr na Gozo. Przeprawa trwa nie dłużej niż pół godziny, a promy kursują średnio co 45 minut. Koszt biletu na prom to około 4.65 euro. Osiągnięcie zamierzonego celu na Gozo też nie jest trudne, gdyż rozkład jazdy autobusów skorelowany jest z przeprawą promową.

Możliwa jest także przeprawa z Sa Maison (niedaleko Valletty) do Mgarr na Gozo. Rejsy trwają około 90 minut, ale odbywają się znacznie rzadziej. Zarówno do Ćirkewwe jak i Sa Maison dojechać można komunikacją miejską.

Rozkład jazdy autobusów >>
Prom na Gozo >>

Można również skorzystać z wymienionego już wcześniej zarezerwowanego transferu lub taxi.

Komunikacja na Malcie i Gozo

Poruszanie się po wyspie jest bardzo proste. Praktycznie w każde miejsce można dojechać rozwiniętą komunikacją miejską. Na Malcie bilety zakupić można w automatach, usytuowanych w głównych punktach wyspy m.in. na lotnisku, w biurach Arriva, które znajdują się głównie na dworcach, ale także na lotnisku, oraz w autobusach. Ceny biletów nie są wysokie, dla przykładu 2 godzinny bilet kosztuje 1.30 euro, bilet całodzienny – 1.50 euro. Dostępne są również bilety tygodniowe, miesięczne i inne.

Ceny biletów komunikacji miejskiej >>

Inna opcja to skorzystanie z autobusu turystycznego – dla pewności bilet kupić można z wyprzedzeniem.

Zobacz także: Autobus turystyczny – bilety >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.