Komunikacja w Budapeszcie, czyli jak poruszać się po mieście

Komunikacja w Budapeszcie działa bardzo dobrze i bez problemu dotrzeć można do każdego zaplanowanego punktu.

Komunikacja w Budapeszcie

Bilety nie są drogie. Można je kupić w punktach biletowych, kioskach, kasach ulokowanych np. na stacjach metro, samoobsługowych automatach biletowych lub u kierowcy. Przebywając w Budapeszcie dłużej warto zastanowić się nad kupnem biletów kilkudniowych ponieważ oferta takich rozwiązań jest spora i przekłada się na widoczne oszczędności.

Ceny biletów >>

Mapy >>

Rozkłady jazdy >>

Metro w Budapeszcie

W Budapeszcie kursują trzy linie metra: żółta (M1), czerwona (M2) oraz niebieska (M3). Stacje metra są stare i niczym nie przypominają nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, jednak stanowią bardzo wygodną formę komunikacji. Metro kursuje od godziny 4:30 do około 23.30. W metro obowiązują bilety takie, jak w autobusach miejskich i należy je skasować po wejściu na stację metra.

Tramwaje w Budapeszcie

Tramwaje kursują często i stanowią dopełnienie komunikacji autobusowej. Najczęściej są żółte i mogą stanowić pewnego rodzaju atrakcję turystyczną. Na szczególną uwagę zasługują trasy tramwajowe linii 2, 4 i 6.

Szczegółowy rozkład >>

Autobusy w Budapeszcie

Inną, wygodną formą poruszania się po mieście są autobusy miejskie, które kursują bardzo często (nawet co kilka minut) od godziny 5.00 rano do około 23.00 wieczorem, a trasy ich przejazdu zapewniają szybkie dotarcie do wybranego miejsca. Po Budapeszcie kursują również autobusy nocne.

Niektóre z regularnych linii autobusowych zastępują droższe autobusy turystyczne. Dla przykładu  autobus nr 16 i 16A ma swoje przystanki tuż obok najpopularniejszych miejsc Budy (praktycznie w tych samych miejscach, co specjalne autobusy turystyczne). Kursują co kilka minut, a kupując bilet dzienny koszty zwiedzania będą bardzo niewielkie.

Szczegółowy rozkład jazdy – nr 16 >>
WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także