Komunikacja w Rimini, czyli autobusy i wynajem samochodów

Komunikacja w Rimini jest dobrze rozwinięta i pozwala na swobodne poruszanie się po mieście i okolicznych miejscowościach.

Komunikacja w Rimini

Po mieście śmiało można poruszać się pieszo – większość hoteli znajduje się w niedalekiej odległości od plaży, a przechadzka do historycznego centrum nie powinna zająć więcej niż 15 minut. Mimo to warto zorientować się choćby jak dotrzeć na dworzec, do hotelu, czy do pobliskich miejscowości.

Operatorem miejskim w Rimini jest firma Tram Servizi, która posiada dobry system informacji i nowoczesną flotę autobusową (a właściwie trolejbusową, bo autobusy w Rimini są na prąd). Dla turystów przemieszczających się w obrębie samego Rimini, kluczową jest linia numer 11, która jeździ z centrum historycznego, przez stację kolejową (przystanek Rimini FFSS) i całą długość wybrzeża, aż do pobliskiej miejscowości Riccione. Kursuje co 15 minut, od godziny 6:05 do północy na całej trasie (natomiast później funkcjonuje na trasie skróconej i odjeżdża z dworca kolejowego do godziny 1:55).


Bilety jednoprzejazdowe w strefie miejskiej Rimini kosztują 1,2 euro w przypadku zakupu w punkcie biletowym „na ziemi”, i 2 euro w przypadku zakupu w autobusie – u kierowcy lub w automacie. Dlatego warto przy okazji zaopatrzyć się w kilka biletów, gdyż różnica w cenie jest dość duża (punkty biletowe zaznaczone są na mapie komunikacji, którą znaleźć można w przydatnych linkach poniżej). Do wyboru są również inne rodzaje biletów: 24-godzinny (ważny w strefie miejskiej, koszt 4 euro) i tzw. orange ticket w dwóch wariantach: 3-dniowy i 7-dniowy (ważne we wszystkich strefach miejskich i podmiejskich). Dodatkowo kupując orange ticket uzyskuje się zniżkę w wysokości 2 euro przy zakupie biletu do dwóch (w przypadku biletu 3-dniowego) i trzech (w przypadku biletu 7-dniowego) parków rozrywki znajdujących się w Rimini i pobliskich miejscowościach.

Czytając rozkłady jazdy pamiętać warto, że nazwy umieszczone w kolumnie oznaczonej localita to przystanki, feriale – to dni robocze, festivo – dni świąteczne, a gdy rozkład oznaczony jest jako giornaliero, autobus jeździ tak samo w dni powszednie i święta.

Przydatne linki:

plan komunikacji miejskiej w Rimini >> 
plan komunikacji na wybrzeżu (Rimini i okoliczne miejscowości)>> 
linie, ceny biletów, rozkłady jazdy >>

Orange ticket >>

Wynajem samochodu w Rimini

Kolejnym sposobem jest wynajęcie samochodu. Na lotnisku i w jego najbliższych okolicach znaleźć można wypożyczalnie samochodów czołowych firm. Jednak bezpieczniej jest wypożyczyć samochód jeszcze przed wyjazdem, działanie to gwarantuje większy wybór i często niższe ceny. Cena wypożyczenia samochodu zaliczanego do najniższej klasy to około 40 euro za dobę, za samochód klasy wyższej zapłacić należy około 60 euro za dobę i więcej. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach wynajmu można szukać między innymi na stronie Rentalcars.com.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także