La Spezia – doskonała baza wypadowa

La Spezia to spore, portowe miasto, w którym na uwagę zasługuje nadmorski deptak, liczne ogrody, eleganckie ulice i place z dużą ilością urokliwych kawiarni, dobrych restauracji oraz sklepów. La Spezia jest jednocześnie tańsza od pobliskiego Cinque Terre. Właśnie ze względu na lokalizację, sprawną komunikację, dużą liczbę hoteli, dostępne miejsca parkingowe i przystępne ceny, miasto to stało się popularną bazą wypadową do bajecznie kolorowego Cinque Terre.

Zobacz więcej: Cinque Terre – wszystko co należy wiedzieć >>

W La Spezia nie ma plaż, więc każdy kto ma ochotę na odpoczynek na piasku i kąpiel w morzu musi wybrać się na wycieczkę do pobliskich miejscowości. Najbliższa i chyba najładniejsza plaża znajduje się Lerici. Jest to długa, szeroka i piaszczysta plaża, która oferuje zarówno część płatną z dodatkowymi udogodnieniami, jak i bezpłatną. Inne pobliskie miejscowości, w których można wypocząć nad brzegiem morza to: Fiascherino (mała plaża), Levanto czy Bonassoli.

Zobacz także: Hotele w La Spezia – najlepsze ceny i lokalizacje >>

W La Spezia znajduje się też stacja kolejowa (z przydatną informacją turystyczną), z której odjeżdżają pociągi nie tylko do Cinque Terre i innych nadmorskich miejscowości, ale także do Pizy, Genui, Mediolanu, Rzymu czy Florencji. Z La Spezia bez problemu dotrzeć można również do legendarnego już Portofino.

Zobacz więcej: Portofino – wszystko co należy wiedzieć >>

Chcąc dojechać do Cinque Terre można kupić pojedyncze bilety lub Cinque Terre Card, która kosztuje 12 euro i pozwala na nieograniczone ilością przemieszczanie się na trasie Levanto – La Spezia. Można ją nabyć w punkcie informacji turystycznej, mającym swoją siedzibę w budynku dworca kolejowego.

Będąc w La Spezia warto zastanowić się nad morską wycieczką pozwalającą na zobaczenie kolorowych osad Cinque Terre od strony morza lub zwiedzenie romantycznego i ekskluzywnego Portofino. Bez problemu można popłynąć na wycieczkę motorówką lub promem zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca.

Zobacz więcej: Szczegółowe informacje >>

Hotele w La Spezia

Pokoje nie mają wygórowanych cen. Bez problemu można wynająć dwuosobowy pokój już od 200 – 230 zł za dobę (również w trakcie najwyższego sezonu). Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

Zobacz także: Hotele w La Spezia – ceny i najlepsze lokalizacje >>

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także