La Spezia – doskonała baza wypadowa

La Spezia to spore, portowe miasto, w którym na uwagę zasługuje nadmorski deptak, liczne ogrody, eleganckie ulice i place z dużą ilością urokliwych kawiarni, dobrych restauracji oraz sklepów.

W La Spezia życie skupia się wokół portu, który ma również historyczne znaczenie. Zaraz po II wojnie światowej ponad dwadzieścia tysięcy Żydów potajemnie opuściło Włochy, wypływając na statkach z La Spezia do Palestyny. Z tego względu w literaturze pojawia się czasami inna nazwa portu, a mianowicie „Wrota do Syjonu”.

Współcześnie z okolic portu rozchodzą się nadmorskie deptaki i wąskie uliczki, które wieczorem zamieniają się w ulubiony punkt spotkań mieszkańców miasta. Nie tylko okolice portu zasługują na uwagę, ale także klimatyczna starówka. Historyczne centrum rozciąga się od okolic głównego dworca kolejowego do portu. To co zaskakuje to wyjątkowo zadbane kamienice, skwery, deptaki i różnorodność restauracji. Te ostatnie docenią wszyscy, którzy lubią ryby i owoce morza, gdyż codziennie dostarczane są świeże przysmaki.

W centrum znajduje się sporo sklepów i galerii.

Zobacz więcej: Cinque Terre – wszystko co należy wiedzieć >>


W La Spezia nie ma plaż, więc każdy kto ma ochotę na odpoczynek na piasku i kąpiel w morzu musi wybrać się na wycieczkę do pobliskich miejscowości. Najbliższa i chyba najładniejsza plaża znajduje się Lerici. Jest to długa, szeroka i piaszczysta plaża, która oferuje zarówno część płatną z dodatkowymi udogodnieniami, jak i bezpłatną. Inne pobliskie miejscowości, w których można wypocząć nad brzegiem morza to: Fiascherino, Levanto czy Bonassoli.

Zobacz także: Hotele w La Spezia – najlepsze ceny i lokalizacje >>

La Spezia nie nadaje się chyba na typowy urlop. Jest głośna, tłoczna i taka „przemysłowa” 😉 Jednak jest to świetna baza wypadowa, gdyż jest dużo tańsza od pobliskiego Cinque Terre. Właśnie ze względu na lokalizację, sprawną komunikację, dużą liczbę hoteli, dostępne miejsca parkingowe i przystępne ceny, miasto to stało się popularną bazą wypadową do bajecznie kolorowego Cinque Terre i okolicznego wybrzeża.

W La Spezia znajduje się stacja kolejowa (z przydatną informacją turystyczną), z której odjeżdżają pociągi nie tylko do Cinque Terre i innych nadmorskich miejscowości, ale także do Pizy, Genui, Mediolanu, Rzymu czy Florencji. Z La Spezia bez problemu dotrzeć można również do legendarnego już Portofino.

Zobacz więcej: Portofino – wszystko co należy wiedzieć >>


Chcąc dojechać do Cinque Terre można kupić pojedyncze bilety lub Cinque Terre Card, która kosztuje 12 euro i pozwala na nieograniczone przemieszczanie się na trasie Levanto – La Spezia. Można ją nabyć w punkcie informacji turystycznej, mającym swoją siedzibę w budynku dworca kolejowego.

Będąc w La Spezia warto zastanowić się nad morską wycieczką pozwalającą na zobaczenie kolorowych osad Cinque Terre od strony morza lub zwiedzenie romantycznego i ekskluzywnego Portofino. Można popłynąć na wycieczkę motorówką lub promem zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca.

Zobacz więcej: Szczegółowe informacje >>

Hotele w La Spezia

Pokoje nie mają wygórowanych cen. Bez problemu można wynająć dwuosobowy pokój już od 200 – 230 zł za dobę (również w trakcie najwyższego sezonu). Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

Zobacz także: Hotele w La Spezia – ceny i najlepsze lokalizacje >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.