La Spezia – doskonała baza wypadowa

La Spezia to spore, portowe miasto. To co zaskakuje w mieście to nadmorski deptak, liczne ogrody, eleganckie ulice i place z dużą liczbą urokliwych kawiarni, dobrych restauracji oraz sklepów. La Spezia jest jednocześnie tańsza od pobliskiego Cinque Terre. Właśnie ze względu na bliskość Cinque Terre, sprawną komunikację, dużą liczbę hoteli, dostępne miejsca parkingowe i przystępne ceny, miasto to stało się popularną bazą wypadową do bajecznie kolorowego Cinque Terre.

Zobacz więcej: Cinque Terre – wszystko co należy wiedzieć >>

W La Spezia nie ma plaż, więc każdy kto ma ochotę na odpoczynek na piasku i kąpiel w morzu musi wybrać się na wycieczkę do pobliskich miejscowości. Najbliższa i chyba najładniejsza plaża znajduje się Lerici. Jest to długa, szeroka i piaszczysta plaża, która oferuje zarówno część płatną z dodatkowymi udogodnieniami, jak i bezpłatną. Inne pobliskie miejscowości, w których można wypocząć nad brzegiem morza to: Fiascherino (mała plaża), Levanto czy Bonassoli.

W La Spezia znajduje się też stacja kolejowa (z przydatną informacją turystyczną), z której odjeżdżają pociągi nie tylko do Cinque Terre i innych nadmorskich miejscowości, ale także do Pizy, Genui, Mediolanu, Rzymu czy Florencji. Z La Spezia bez problemu dotrzeć można również do legendarnego już Portofino.

Zobacz więcej: Portofino – wszystko co należy wiedzieć >>

Chcąc dojechać do Cinque Terre można kupić pojedyncze bilety lub Cinque Terre Card, która kosztuje 12 euro i pozwala na nieograniczone ilością przemieszczanie się na trasie Levanto – La Spezia. Można ją nabyć w punkcie informacji turystycznej, mającym swoją siedzibę w budynku dworca kolejowego.

Będąc w La Spezia warto zastanowić się nad morską wycieczką pozwalającą na zobaczenie kolorowych osad Cinque Terre od strony morza lub zwiedzenie romantycznego i ekskluzywnego Portofino. Bez problemu można popłynąć na wycieczkę motorówką lub promem zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca.

Zobacz więcej: Szczegółowe informacje >>

Hotele w La Spezia

Pokoje nie mają wygórowanych cen. Bez problemu można wynająć dwuosobowy pokój już od 200 – 230 zł za dobę (również w trakcie najwyższego sezonu).

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także