Lot do Lizbony

Jest wiele możliwości dotarcia do Lizbony. Najprostszym i najwygodniejszym (niekoniecznie najtańszym) rozwiązaniem jest kupienie bezpośredniego lotu portugalskimi liniami lotniczymi TAP, z Krakowa lub z Warszawy do Lizbony. Koszt dwustronnego przelotu z Warszawy zaczyna się najczęściej od 900 zł. Z Krakowa lot do Lizbony z reguły jest droższy.

Również Lufthansa ma w swojej ofercie dogodne loty do Lizbony z przesiadką w Monachium (krótki czas oczekiwania). Koszt takiego lotu w dwie strony to wydatek od 880 zł.

Jest również możliwość lotu do Lizbony tzw. tanimi liniami lotniczymi. Od niedawna z Polski realizowane są bezpośrednie połączenia.

Inna opcja to lot kombinowany. Sprawdzonym i wygodnym połączeniem jest lot z przesiadką w Madrycie. Z Polski do Madrytu dolecieć można Ryanairem (z Krakowa lub Poznania), Wizzairem (z Katowic lub Warszawy). Koszt biletu do Madrytu kształtuje się już od 19 euro (Wizzair) czy 20 euro (Ryanair). Przesiadka w Madrycie jest o tyle dogodna, że z Madrytu do Lizbony 4 razy dziennie latają samoloty tanich linii lotniczych EasyJet, począwszy od godzin porannych (7 rano), skończywszy na locie wieczornym (po 20 wieczorem). Bilety na tej trasie są tanie i zaczynają się już od 12 euro za lot Madryt – Lizbona.


Inną możliwością jest przesiadka w Londynie. Oferta lotów do Londynu jest bardzo szeroka i praktycznie każde lotnisko w Polsce ma do zaproponowania takie połączenie. Kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem (najczęściej najtańsze bilety są około 1,5 do 2,5 miesiąca przed datą planowanego lotu) można zapłacić za niego bardzo niewiele. Śledząc na bieżąco zmiany cen biletów, do Londynu dolecieć można już od 36 zł. Cenę tę należy zwiększyć o opłatę administracyjną (pewne rodzaje kart mogą zwalniać z opłaty), która wynosi 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż. Z Londynu (z lotniska London Gatwick lub London Luton) do Lizbony dolecieć można liniami EasyJet już za 18 euro w jedną stronę, z reguły lot jest jednak droższy, a jego cena kształtuje się od 28 euro.

Dodatkowo przesiadkę można zorganizować w takich miastach jak: Amsterdam, Barcelona, Berlin, Bristol, Kopenhaga, Genewa, Liverpool, Mediolan, Paryż, Rzym czy Wenecja, gdyż z tych lokalizacji dalsze połączenie z Lizboną oferuje EasyJet. Należy przy tym jednak pamiętać, że większość z tych miast dysponuje więcej niż jednym lotniskiem, a więc przy wyborze połączenia dobrze jest sprawdzić, czy nie będzie konieczności zmiany lotniska w trakcie przesiadki. EasyJet rzadko korzysta z tych samych lotnisk, co na przykład Ryanair.

Możliwości lotu jest wiele, więc transport nie powinien sprawiać żadnego problemu.

Zobacz także