Lot na Maltę i Gozo

DzieckoOprócz lotów czarterowych pojawia się coraz więcej możliwości lotu na Maltę. Loty te oferują zarówno tanie linie lotnicze jak i inne linie rejsowe. Bezpośrednie loty z Polski, a dokładnie z Krakowa i Wrozławia oferuje Ryanair. Loty te odbywają się kilka razy w tygodniu. Rezerwując bilet odpowiednio wcześnie lub korzystając z ofert specjalnych linii Ryanair można zakupić bilet już od 100 zł w jedną stronę. Jednak średnia cena to od 200 zł wzwyż za bilet w jedną stronę. Do ceny tej doliczyć należy opłatę administracyjną (niektóre karty zwalniają z opłaty), która wynosi 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż.

Lot z Polski na Maltę trwa około 2,5 godziny.

  wyszukaj loty – Tripsta.pl >>
  wyszukaj loty – Bravofly.pl >>

Lot na Maltę z przesiadką

Inną możliwością jest lot na Maltę z przesiadką w jednym z europejskich miast tj.: Madryt, Eindhoven, Dublin, Sztokholm Skavsta, Birmingham, Bristol, Edynburg, Liverpool, Londyn, Mediolan, Rzym, Bolonia czy Piza. Do wszystkich tych miast regularne połączenia oferuje zarówno Ryanair, jak i Wizzair czy EasyJet. Należy jednak pamiętać, że najczęściej loty na Maltę są organizowane tylko w sezonie letnim, czyli od marca do końca października.

Ryanair oferuje loty na Maltę między innymi z Madrytu, Eindhoven, Dublinu, Sztokholmu Skavsta, Birmingham, Bristolu, Edynburga, Londynu, Bolonii czy Pizy.

EasyJet oferuje loty na Maltę z Belfastu, Liverpoolu, Londynu, Manchesteru, Newcastle czy Rzymu. Wizzair z kolei proponuje lot z Budapesztu.

Cena biletu lotniczego na Maltę

Dobrze jest śledzić zmiany cen biletów i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, gdyż wtedy bilety są tańsze niż bezpośrednio przed terminem wylotu. Ceny biletów do wyżej wymienionych miast czasami zaczynają się już od 8 euro. Koszt biletu z miasta, w którym dokonywana jest przesiadka na Maltę zaczyna się już od 12 euro. Taki sposób podróży wiąże się czasami z koniecznością dłuższego oczekiwania na przesiadkowym lotnisku lub korzystania z noclegu w jednym z europejskich miast. Pomimo tych niedogodności rozwiązanie to daje większe możliwości zakupu taniego lotu i wybrania dogodnego dla siebie terminu.

Linie rejsowe

Również linie rejsowe mają w swojej ofercie bezpośrednie loty na Maltę. Ceny lotów są wyższe i najczęściej wiążą się z przesiadką we Frankfurcie lub Monachium.

Dla przykładu:
Lot ma Maltę oferują  PLL Lot z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk z przesiadką we Frankfurcie. Koszt biletu to około 1200 zł w jedną stronę w klasie ekonomicznej.

Lufthansa oferuje lot między innymi z Warszawy, Gdańska, Wrocławia (z przesiadką w Monachium). Średnia łączna cena to około 1500 zł za lot w dwie strony w klasie ekonomicznej.

Możliwa jest również przesiadka w Wiedniu lub Frankfurcie i kontynuowanie lotu liniami AirMalta.

Innym możliwym sposobem jest również lot czarterem po zakupieniu biletu w biurze podróży.

Lotnisko na Malcie

Wszystkie samoloty lądują na lotnisku Luqa International Airport w miejscowości Valleta.

Z lotniska do hotelu można dojechać komunikacją miejską, taksówką lub wykupić bezpośredni transfer z lotniska do hotelu.