Madera na własną rękę

Obecnie żadna z linii lotniczych nie ma w swojej ofercie bezpośrednich lotów z Polski na Maderę. Jest jednak możliwość lotu z wybranego europejskiego lotniska, do którego dolecieć można, korzystając z oferty tanich linii lotniczych takich jak Ryanair, EasyJet czy Wizzair, jak i droższych linii rejsowych.

Madera na własną rękę

Planując spędzić urlop na plaży na Maderze zorganizować można lot z przesiadką w takich miastach jak Bristol, Londyn czy Lizbona. Z wymienionych miast loty na wyspę drzewa, jak nierzadko nazywana jest Madera, ma w swojej ofercie EasyJet. Najtańsze loty odbywają się z Lizbony, również ich rozkład jest najbardziej dogodny.

Rezerwując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem  (tj. około 2,5 miesiąca przed datą planowanego lotu) i stale przeglądając zmiany cen biletów, do Londynu i Bristolu dolecieć można już nawet za 39 zł.


Od niedawna tanie linie lotnicze mają w swojej ofercie bezpośrednie loty do Lizbony. Inna opcja to lot z Krakowa lub Warszawy na pokładzie portugalskich linii lotniczych TAP. Cena przelotu w dwie strony zaczyna się z najczęściej od 900 zł. Czasami jednak zdarzają się okresowe promocje, które pozwalają kupić bilet w niższej, okazyjnej cenie.

Docelowa podróż również nie musi być bardzo droga. Dla przykładu: ceny przelotów z Lizbony do Funchal (Madera) zakupione z pewnym wyprzedzeniem bezpośrednio na stronach przewoźnika EasyJet rozpoczynają się już od 22,99 euro, z Londynu od 83,99 euro, z Bristolu 72,99 euro. Ceny w okresie jesienno – zimowym mogą być niższe.

Z Lizbony na Maderę dotrzeć można także liniami TAP. Wyruszając z Lizbony trzeba liczyć się z kosztem około 45 euro za bilet w jedna stronę. Dużym ułatwieniem jest również możliwość wyszukania na stronach linii TAP i zakupu od razu lotu z Polski do Funchal, z przesiadką w Lizbonie. Koszt całkowity na trasie Warszawa – Funchal w sezonie letnim to około 300 – 350 euro za podróż w dwie strony.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także