Madera – z Lizbony na słoneczną wyspę

Będąc w Lizbonie warto wybrać się na słoneczną Maderę. Zorganizowanie lotu z Lizbony na wyspę nie jest ani trudne ani drogie. Kilka razy dziennie latają tanie linie lotnicze EasyJet oraz portugalskie linie lotnicze TAP. Bilety lotnicze w sezonie to koszt od około 50 euro za lot w jedną stronę, po sezonie ceny zaczynają się już od 14 euro za lot.

Po wylądowaniu – z lotniska najprościej jest dojechać do Funchal, przede wszystkim dlatego, że w stolicy wyspy zlokalizowanych jest najwięcej hoteli, a więc do niej podąża najwięcej turystów. Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się przed wyjściem z budynku lotniska i kursują średnio co godzinę, od rana do późnych godzin wieczornych. Bezpośrednio z lotniska dojechać można również do Machico.

Więcej: Hotele na Maderze >>

Więcej: Rozkład jazdy, mapa tras (lotnisko) >>

Dalszą podróż do wybranego hotelu kontynuować można z Funchal. Należy przy tym pamiętać, że różne firmy transportowe zajmują się obsługą poszczególnych części wyspy, ale znaczna część autobusów ma swój początkowy przystanek w pobliżu portu.

Rozkład jazdy, ceny, mapa tras autobusowych (zachodnia część wyspy) >>

Rozkład jazdy, ceny, mapa tras autobusowych (wschodnia część wyspy) >>

Najbardziej popularne miejsca na Maderze to Funchal, Machico, Camacha, Porto Santo, Ponta Delgada, Santana, Calheta, Caniço, Porto da Cruz, Santa Cruz, Santo da Serra, Porto Moniz, Gaula.

Na Maderze oprócz plaż znaleźć można wiele zabytków, których najwięcej znajduje się w Funchal.

Więcej: Madera – zabytki, atrakcje i ciekawe miejsca >>

Poszukując noclegu na Maderze warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com.

Zobacz także