Majorka atrakcje i ciekawe miejsca

Majorka atrakcje i ciekawe miejsca? Po szczegółowe informacje i darmowe mapki warto wybrać się do punktu informacji turystycznej, gdzie poza dokładnymi informacji otrzymać można kupony rabatowe obniżające cenę biletów wstępu. Punkt informacji znaleźć można na lotnisku czy w centrum każdej większej miejscowości. W Palma de Mallorca punkt informacji znajduje się na Plaça de le Reina (na przeciwko katedry La Sue), Plaça d’Espanya, Passeing des Born czy Plaça Meravelles.

Majorka atrakcje, ciekawe miejsca i wszystko co warto zobaczyć

Pociąg do Sóller

Jedną z największych atrakcji wyspy jest podróż ze stolicy wyspy Palma de Mallorca do Sóller zabytkowym pociągiem z 1912 roku (27 km), a następnie z Sóller zabytkowym tramwajem do Port de Sóller (5km). Dodatkowo z Port de Sóller udać się można w dalszą podróż drogą morską. Atrakcję stanowi nie tylko sam pociąg, ale także trasa, którą pokonuje, składająca się kilkunastu tuneli, kilku mostów i wiaduktów. W trakcie wycieczki zobaczyć można wiele ciekawych miejsc i podziwiać niepowtarzalne widoki. Z Palmy pociąg odjeżdża z Plaça d’Espanya, ze starego peronu usytuowanego za zabytkową żelazną bramą tuż obok wejścia na współczesny dworzec kolejowy.

Trasa pociągu >>
Trasa tramwaju >>
Cennik i rozkład jazdy pociągu >>

Więcej informacji >>

Jaskinie smoka

Atrakcje Majorki to także jaskinie. Cuevas del Drach (Jaskinie Smoka) położone są na wschodnim wybrzeżu Majorki w miejscowości Portocristo. Jaskinie te są jedną z głównych atrakcji turystycznych wyspy. Wielkość jaskini to około 2400 metrów długości i głębokość bliska 25 m. pod powierzchnią ziemi. Niewątpliwą atrakcją jaskini jest jezioro Martel, uważane za jedno z największych jezior podziemnych na świecie (177 m długości i 30 metrów szerokości). W trakcie zwiedzania organizowane są koncerty muzyki klasycznej z kawałkami Caballero, Chopina, Offenbacha, istnieje także możliwość przejażdżki łódką po jeziorze. Wejścia do jaskini odbywają się w wyznaczonych godzinach, które są różne w zależności od miesiąca w roku. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 11,5 euro.

Cennik i godziny otwarcia >>
Szczegóły dojazdu >>


Zoo Natura Parc

Zoo Natura Parc to przede wszystkim zoo, ale także miejsce, w którym można dowiedzieć się ciekawostek ze świata zwierząt, urządzić okolicznościową imprezę lub adoptować zwierzę. Zoo otwarte jest cały rok, a koszt biletu dla osoby dorosłej to 9 euro.

Mapa parku >>
Cennik >>
Szczegóły dojazdu >>

La Reserva de Puig Galatzó

La Reserva de Puig Galatzó to unikalny rezerwat przyrody, który swoim klientom oferuje możliwość zobaczenia wielu gatunków roślin i zwierząt. Park jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej. Trasa wynosi 3,5 km w czasie, której zobaczyć można m.in. wodospady i ciekawą roślinność. La Reserva de Puig Galatzó to także linowe mosty, ścianki wspinaczkowe czy parki lin. Godziny otwarcia uzależnione są od pory roku, a koszt biletu dla osoby dorosłej to 12,5 euro. Rezerwat znajduje się u podnóża Puig de Galatzó, w górach Sierra de Tramuntana, w Puigpunyent.

Atrakcje >>
Godziny otwarcia i szczegóły dojazdu >>


Palma Aquarium

Palma Aquarium to ponad 8000 okazów z 700 gatunków flory i fauny. Dodatkową atrakcją są pokazy żywych korali i jedno z największych akwariów z rekinami. Godziny otwarcia uzależnione są od pory roku, a koszt biletu dla osoby dorosłej to 20,5 euro. Palma Aquarium znajduje się Manuela de los Herreros i Sora 21, 07610 Palma de Mallorca, w połowie drogi między Palma de Mallorca, a s’Arenal.

Cennik i godziny otwarcia >>
Szczegóły dojazdu >>

Katmandu Park

Jedną z atrakcji jest Katmandu Park, który przenosi w czasie i wyobraźni w świat pełen efektów specjalnych. Katmandu Part to także zlokalizowane w baśniowej scenerii pole do minigolfa. Na terenie parku odnaleźć można także kino, bary czy restauracje. Park zlokalizowany jest w Magalluf.

Mapa parku >>
Szczegóły dojazdu >>

Wycieczki katamaranem

Atrakcją Majorki i jednym ze sposobów spędzenia wolnego czasu są wycieczki wokół wyspy ekskluzywnym katamaranem. W trakcie wycieczki zażywać można zarówno kąpieli słonecznych jak i morskich w najpiękniejszych zatokach wyspy. Wycieczki te odbywają się na różnych trasach i najczęściej rozpoczynają się w porcie w Palmie.

 Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.