Majorka na własną rękę

lotniskoChcąc spędzić wakacje na plaży na Majorce można skorzystać z oferty licznych biur podróży i serwisów turystycznych, ale nie tylko.

Majorka na własną rękę? Czemu nie.

Bezpośredni lot z Polski na Majorkę

Od niedawna istnieje możliwość bezpośredniego lotu z Polski ma Majorkę, do Palma de Mallorca. Ofertę taką wprowadziły z Krakowa, Warszawy i Poznania tanie linie lotnicze Ryanair. Loty odbywają się kilka razy w tygodniu. Średni koszt przelotu to 160 zł za lot za osobę w jedną stronę, ale korzystając z okresowych promocji podróż można odbyć taniej. Bezpośredni lot z Polski trwa około 3 godzin.

wyszukaj loty – Tripsta.pl >>
wyszukaj loty – Bravofly.pl >>

Istnieje również możliwość lotu z przesiadką z jednego z europejskich lotnisk, do którego loty z Polski organizowane są zarówno przez tanie linie lotnicze (Ryanair, EasyJet, Wizzair, Airberlin) jak i droższe regularne linie rejsowe.

Lot na Majorkę z przesiadką

Chcąc spędzić urlop na słonecznej Majorce przesiadkę z łatwością zorganizować można w jednym z europejskich miast. Między innymi z Brukseli, Barcelony, Madrytu, Eindhoven, Dublinu, Shannon, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Edynburga, Birmingham, Bristolu, Liverpoolu, Londynu czy Mediolanu połączenie z Palma de Mallorca w swojej ofercie ma Ryanair.

Z Berlina, Bristolu, Dortmundu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu, Mediolanu, Neapolu, Paryża czy Rzymu podróż na Majorkę kontynuować można samolotem linii EasyJet.

Dobre połączenie z wyspą oferuje niemiecka linia Airberlin m. in z Krakowa lub Gdyni (z przesiadką na jednym z niemieckich lotnisk), a także z wielu niemieckich lotnisk, oraz z Londynu, Madrytu, Rzymu, Paryża, Barcelony i innych. Podobne połączenia oferują również niemieckie linie Niki. Z kilkunastu niemieckich miast oraz z Austrii loty na Majorkę oferuje także TUIfly.


Ceny biletów lotniczych na Majorkę

Z Barcelony i Madrytu dolecieć można również tanimi hiszpańskimi liniami Vueling. Koszt lotu rozpoczyna się od 19,99 euro. Dodatkowo z Budapesztu bezpośrednie połączenie z wyspą oferuje także Wizzair. Połączenie to jest sezonowe, a koszt kształtuje się od 200 zł za lot w jedną stronę.

Należy jednak pamiętać, że niektóre loty na Majorkę organizowane są tylko w sezonie letnim, czyli od marca do końca października. Biorąc jednak pod uwagę wielość możliwości lot do Palma de Mallorca możliwy jest przez cały rok.

Rezerwując bilet odpowiednio wcześniej i śledząc zmiany cen biletów, do miasta przesiadkowego dolecieć można już od 36 zł. Do ceny tej doliczyć należy opłatę administracyjną (pewne rodzaje kart mogą zwalniać z opłaty), która wynosi około 25 zł od osoby za lot oraz opłatę za ewentualny bagaż. Można również skorzystać z oferty firmy przewozowej PolskiBus, który oferuje tanie połączenia m.in. z Berlinem lub Wiedniem, skąd z łatwością kontynuować można dalszą podróż. Bilet zarezerwowany wcześniej kosztuje około 20 – 40 zł za przejazd do Berlina w jedną stronę lub od 10 zł za jednostronny przejazd do Wiednia. Dalsza podróż może być niewiele droższa.

Dla przykładu: ceny lotów zakupionych z wyprzedzeniem z Bruksela (Charleroi) do Palma de Mallorca zaczynają się już od 11,99 euro, z Madrytu od 6,25 euro, z Londynu do 14,99 funtów. Ceny w środku sezonu z reguły są jednak wyższe. W zależności od oferty istnieje czasami konieczność doliczenia do tej ceny podatku. Najczęściej najkorzystniej kształtuje się podróż z przesiadką w Brukseli (Charleroi).

Taki sposób podróży przy niektórych połączeniach wiąże się czasami z koniecznością dłuższego oczekiwania na przesiadkowym lotnisku lub korzystania z noclegu w jednym z europejskich miast. Pomimo tych niedogodności rozwiązanie to daje większe możliwości zakupu taniego lotu i wybrania dogodnego dla siebie terminu.

Linie rejsowe

Poza tanimi liniami lotniczymi jest również możliwość zakupienia biletu PLL Lot z przesiadką w Madrycie lub Barcelonie w cenie około 1200 zł za lot w jedną stronę. Dodatkowo loty na Majorkę oferuje m.in. Spanair, Lufthansa, SAS czy Swiss. Ceny kształtują się od 1500 zł wzwyż.

Majorka lotnisko

Lotnisko na Majorce usytuowane jest około 11 km od stolicy wyspy, od miasta Palma de Mallorca. Lotnisko to jest duże (jedno z największych w Hiszpanii), ale pomimo wielkość i dużego ruchu, szczególnie w sezonie jest bardzo dobrze oznakowane i zorganizowane.
Strona lotniska >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także