Porto Cristo, idealne miejsce na spokojny wypoczynek

Osoby chcące spędzić czas w spokojnym, uroczym, ale nie nudnym miejscu, mogą udać się do Porto Cristo, miasteczka oddalonego od stolicy Majorki o około 70 km.

Porto Cristo

Miasteczko jest położone na wschodnim wybrzeżu Majorki nad długą, osłoniętą skałami zatoczką, na której krańcu znajduje się niewielki rybacki port oraz typowo turystyczna (ale dość spokojna) marina. Porto Cristo często wybierane jest przez rodziny z dziećmi lub osoby, które preferują wypoczynek z dala od typowo turystycznych, głośnych kurortów. Miejsce to charakteryzuje się kameralną plażą ulokowaną przy skałach zapewniających malowniczo położone punkty widokowe. Osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z licznych tras rowerowo – spacerowych lub szkół sportów wodnych (przy plaży Porto Cristo Novo znajduje się szkoła windsurfingu i żeglarstwa – około 10 minut jady samochodem od Porto Cristo).

Jedną z atrakcji Portocristo są podziemnie jaskinie udostępnione dla zwiedzających.

Cuevas del Drach (Jaskinie Smoka) znajdują są w zachodniej części miejscowości Porto Cristo. Jaskinie te są jedną z głównych atrakcji turystycznych wyspy, tłumnie odwiedzaną przez wypoczywających na Majorce turystów. Wielkość jaskini to około 2400 metrów długości i głębokość bliska 25 m. pod powierzchnią ziemi.


Niewątpliwą atrakcją jaskini jest jezioro Martel, uznawane za jedno z najokazalszych jezior podziemnych na świecie (177 m długości i 30 metrów szerokości). W trakcie zwiedzania jaskini aranżowane są koncerty muzyki klasycznej z kawałkami Caballero, Chopina, Offenbacha, a dla chętnych istnieje również możliwość przejażdżki łódką po podziemnym jeziorze. Wejścia do jaskini odbywają się tylko we wskazanych godzinach, które są różne w zależności od miesiąca w roku, a cena biletu dla osoby dorosłej to 11,5 euro.

Cennik i godziny otwarcia >>
Szczegóły dojazdu >>

Inne to Coves dels Hams – jaskinie położone w odległości około 2 km na zachód od Porto Cristo. Jaskinie te znane ze stalaktytów, w kształcie przez wielu porównywanych do rybackich haków oraz wartego zobaczenia podwodnego jeziora.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.