Malta dla dzieci – wyspa i atrakcje widziane oczami dziecka

Malta to także wiele atrakcji skierowanych do dzieci, począwszy od plaż z płyciznami, przez aquaparki, aż po szereg parków tematycznych lubianych przez najmłodszych.

Malta dla dzieci

Podróżując z dzieckiem warto odwiedzić Bahar ić-Caghaq i mieszczący się tam Mediterraneo Marine Park, gdzie w otoczeniu białych skał można popływać z delfinami. Należy jednak pamiętać, że atrakcja ta wymaga wcześniejszego umówienia, gdyż do tych morskich ssaków wpuszczanych jest tylko kilkanaście osób dziennie. Atrakcja ta nie jest jednak tania. W parku tym dzieci z bliska mogą zobaczyć nie tylko delfiny, ale także lwy morskie oraz skorzystać z atrakcji, które oferuje aqua park.

Szczegółowe informacje i cennik


Inna atrakcja skierowana nie tylko do najmłodszych to Popeye Village, czyli wioska która powstała około 30 lat temu na potrzeby filmu Popeye, w reżyserii Roberta Altmana. Film i bajkowa osada powstały w oparciu o komiks przestawiający losy dzielnego marynarza. Obecnie miejsce to składa się z kilkunastu budynków przearanżowanych na tematyczny park dla najmłodszych. Dodatkowe atrakcje tego miejsca to fabryka słodyczy, łódki, kolejka, wycieczka łodzią i wiele innych.

Szczegółowe informacje i cennik

Wśród plaż na szczególną uwagę zasługuje Golden Bay, najbardziej znana i zaliczana do najprzyjemniejszych plaż na wyspie. Ze względu na dużą płyciznę jest szczególnie polecana dla osób wypoczywających z małymi dziećmi. Z podobnych względów maluchom polecana jest również 770 metrowa plaża Mellieha Bay.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.