Manzana de la Discordia – barcelońskie domy

Manzana de la Discordia to trzy domy tworzące najbardziej znaną w Barcelonie grupę architektoniczną. Casa Lleó Morera, Casa Batlló i Casa Amatller to budynki stojące przy Passeig de Gracia, powstałe dzięki trzem konkurującym ze sobą architektom.

Casa Lleó Morera to budynek zaprojektowany w 1905 roku m.in. przez Lluisa Domenecha. Miejsce to powstało na bazie starej budowli, którą wzbogacono gromadą kamiennych rzeźb. W przeszłości kamienicę tę zamieszkiwał lokalny milioner, obecnie mieszczą się tu biura.

Casa Batlló to dzieło znakomitego Gaudiego. Dom ten powstał w 1907 roku i jest wyższy od pozostałych, przez co daje wyraz buntowniczego charakteru tego wybitnego mistrza architektury. Fasada budynku swym wyglądem przypomina skórę smoka, bez problemu dostrzec można również rzeźby kości czy ludzkich czaszek.


Casa Amatller to budynek wzniesiony w 1900 roku. To na pozór zabawny, kolorowy budynek różniący się swym wyglądem od sąsiadujących z nim budowli. Ciekawego wyglądu dodają gotyckie motywy, rzeźbione herby czy kolumny. Miejsce to udostępniono zwiedzającym.

Do miejsca, w którym zobaczyć można te znakomite budowle bez problemu dojechać można autobusem lub metrem, wysiadając na stacji: Passeig de Gracia.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.