Oceanarium w Lizbonie – jedno z największych w Europie

Oceanarium w Lizbonie to jeden z obowiązkowych punktów, które trzeba zobaczyć. W ponad 7 milionach litrów słonej wody zobaczyć można prawie 26 tysięcy morskich stworzeń z różnych zakątków świata.

Oceanarium ulokowane jest w dzielnicy Oriente, gdzie przy terenach Expo znajduje się również kolejka linowa, najwyższy budynek Lizbony, centrum handlowe, park i wiele innych.

Oceanarium w Lizbonie

Budynek oceanarium jest tak skonstruowany, aby odwiedzający go turyści jak najmniej odczuwali istnienie szyb oddzielających ich od wodnych stworzeń. Oceanarium rozdzielone jest na mniejsze akwaria, w których podziwiać można faunę i florę Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego, a także obszaru Antarktydy. W wiodącym, bardzo dużym zbiorniku wodnym zobaczyć można różne gatunki zwierząt zamieszkujących oceany, tj. rekiny (różne gatunki), płaszczki czy tuńczyki. W oceanarium można także obejrzeć, jak wygląda bajeczna życie na rafie koralowej. Niemałym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się również punkty, w których można z bliska zobaczyć wiele odmian żółwi, żab czy pingwinów i fok. Aby zobaczyć cala ekspozycję trzeba zarezerwować minimum 2 lub 3 godziny.

Jedną z dodatkowych atrakcji jest noc z rekinami, czyli jak sama nazwa wskazuje, możliwość spędzenia nocy w oceanarium.

Zobacz także: Noc w oceanarium >>
Zobacz także: Inne atrakcje >>
Zobacz także: Hotele w Lizbonie – najlepsze ceny i lokalizacje >>

Oriente | Lizbona

Oriente | Lizbona

Oceanarium w Lizbonie ulokowane jest przy Esplanda D.Carlos I (Parque das Naçoes) blisko końcowej stacji czerwonej linii metra – Oriente.

Zobacz także: Cennik >> 
Zobacz także: Jak dojechać >>

Zobacz także: Lizbona – ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki >>
Zobacz także: Dzielnice Lizbony – gdzie najlepiej zamieszkać >>
Zobacz także: Lizbona – najważniejsze zabytki >>
Zobacz także: Lizbona – najładniejsze plaże >>
Zobacz także: Hotele w Lizbonie – najlepsze ceny i lokalizacje >>


Tereny Expo

Nieopodal Oceanarium rozpoczyna się teren Expo, a na nim opcja przejażdżki kolejką liniową z wagonikami (długość trasy to 1000 metrów), dzięki której można podziwiać Lizbonę z góry oraz spojrzeć na jeden z najdłuższych mostów na świecie, tj. most Vasco da Gamy, zawieszony nad rzeką Tag. Most został wybudowany w 1988 roku, a jego długość to 17,2 km. Cechą szczególną jest jego odporność na trzęsienia ziemi. Przejazd kolejką linową kosztuje około 2 euro. Okolice Expo to również spore centrum handlowe, ogrody z ciekawą roślinnością, przyjemne parki, tereny spacerowe, restauracje, kawiarnie i bary. Na terenie tym zlokalizowany jest także Park Narodowy i budynki, które swym wyglądem znacznie wybiegają w przyszłość. Jedną z budowli jest 140-metrowa Torre Vasco da Gama powstała w 1998 r., która na chwilę obecną jest najwyższym budynkiem w Lizbonie.

Zobacz także: Teren Expo >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.