Oceanarium w Lizbonie – jedno z największych w Europie

Oceanarium w Lizbonie to jeden z obowiązkowych punktów, które trzeba zobaczyć. W ponad 7 milionach litrów słonej wody zobaczyć można prawie 26 tysięcy morskich stworzeń z różnych zakątków świata.

Oceanarium ulokowane jest w dzielnicy Oriente, gdzie przy terenach Expo znajduje się również kolejka linowa, najwyższy budynek Lizbony, centrum handlowe, park i wiele innych.

Oceanarium w Lizbonie

Budynek oceanarium jest tak skonstruowany, aby odwiedzający go turyści jak najmniej odczuwali istnienie szyb oddzielających ich od wodnych zwierząt. Oceanarium rozdzielone jest na mniejsze akwaria, w których podziwiać można faunę i florę Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego, a także obszaru Antarktydy. W wiodącym, bardzo dużym zbiorniku wodnym zobaczyć można różne gatunki zwierząt zamieszkujących oceany, tj. rekiny (różne gatunki), płaszczki czy tuńczyki. W oceanarium można także obejrzeć jak wygląda życie na refie koralowej. Niemałym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się również punkty, w których można z bliska zobaczyć wiele odmian żółwi, żab czy pingwinów i fok.

Aby zobaczyć cala ekspozycję trzeba zarezerwować minimum 2 lub 3 godziny.

Jedną z dodatkowych atrakcji jest noc z rekinami, czyli jak sama nazwa wskazuje, możliwość spędzenia nocy w oceanarium.

Noc w oceanarium >>

Inne atrakcje >>

Oceanarium w Lizbonie ulokowane jest przy Esplanda D.Carlos I (Parque das Naçoes) blisko końcowej stacji czerwonej linii metra – Oriente.

Cennik >> 
Jak dojechać >>

Tereny Expo

Nieopodal Oceanarium rozpoczyna się teren Expo, a na nim opcja krótkiej podróży kolejką liniową z wagonikami (długość trasy to 1000 metrów), dzięki której można podziwiać Lizbonę z góry oraz spojrzeć na jeden z najdłuższych mostów na świecie, tj. most Vasco da Gamy, który zawieszony jest nad rzeką Tag. Most ten został wybudowany w 1988 roku, a jego długość to 17,2 km. Cechą szczególną mostu jest jego odporność na trzęsienia ziemi. Przejażdżka kolejką linową to koszt 2 euro. Okolice Expo to również spore centrum handlowe, ogrody z ciekawą roślinnością, przyjemne parki, tereny spacerowe, restauracje, kawiarnie i bary. Na terenie tym zlokalizowany jest także Park Narodowy i budynki, które swym wyglądem znacznie wybiegają w przyszłość. Jedną z budowli jest 140-metrowa Torre Vasco da Gama powstała w 1998 r., która na chwilę obecną jest najwyższym budynkiem w mieście.

Teren Expo >>

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także