Bazylika Sacre Coeur, biała budowla na wzgórzu Montmartre

Bazylika Sacre Coeur to rzymskokatolicka Bazylika Najświętszego Serca położona na Montmartre – najwyższym paryskim wzgórzu, z którego podziwiać można panoramę miasta.

Bazylika Sacre Coeur

Ten jeden z symboli Paryża wzniesiony został w stylu romańsko-bizantyjskim i wykończony białym wapieniem, dlatego często nazywany jest białą bazyliką. Zaprojektował ją Paul Abadie, a budowa trwała około 40 lat. Została wybudowana jako symbol pojednania po wojnie domowej w 1871 r. Bazylika ma około 100m długości, 50m szerokości i 83m wysokości, dzięki czemu widać ją z prawie każdego miejsca Paryża.


Bazylika Sacre Coeur znajduje się na stromym wzgórzu Montmartre – XVIII dzielnica Paryża, przy Rue du Chevalier de la Barre  35, Paris. Z wzgórza podziwiać można również niesamowitą panoramę Paryża, a schody prowadzące na górę są jedną z atrakcji i obowiązkowym miejscem na wykonanie zdjęcia 😉 Obok Bazyliki zobaczyć można tymczasowe karuzele i zapracowanych artystów tworzących najczęściej pamiątkowe obrazy i grafiki.

Na miejsce dojechać można metro, korzystając z linii nr 2,4 lub 12 i wysiadając na jednaj ze stacji: Jules Joffrin, Abbesses, Chateau Rouge, Lamarck Caulaincourt, Pigalle, Anvers. Możliwy jest również dojazd jedną z licznych linii autobusowych. Bazylika otwarta jest codziennie, począwszy od 6 rano, skończywszy na późnych godzinach wieczornych. Po zamknięciu Bazyliki, mogą w niej przebywać wyłącznie osoby zapisane na nocną adorację.

Przydatne linki:
Plan metro
Komunikacja miejska
 

 

Tuż obok Bazyliki znaleźć można sporo hoteli, które będą dogodną bazą wypadową przy zwiedzaniu miasta. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.