Paryż dla dzieci, czyli spełnienie dziecięcych marzeń

Paryż to nie tylko zabytki, ciekawe uliczki i kameralne knajpki. To także raj dla najmłodszych, gdyż Paryż dla dzieci to przede wszystkim Disneyland, La Villette, France Miniature oraz Park Asterix.

Paryż dla dzieci

Disneyland

Disneyland Resort Paris to czwarty otwarty na świecie park rozrywki Walta Disneya. Park usytuowany jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée, tj. około 30 km na wschód od Paryża. Dzieci (i nie tylko) mogą spędzać czas w 2 parkach tematycznych: Disneyland Park oraz Walt Disney Studios. W parkach tych zobaczyć można: ulicę małego miasteczka z początku XX wieku, krainę podróżników i odkrywców, baśniową krainę, kosmiczną krainę odkryć i wiele, wiele innych. Szczegóły: www.disneylandparis.fr

La Villette

Na terenie dawnych paryskich rzeźni powstał otoczony wodą park rozrywki i wiedzy z tematycznymi ogrodami i placami zabaw dla najmłodszych. Odwiedzając La Villette dowiedzieć się można wielu interesujących rzeczy na temat kosmosu, ziemi, a także na temat postępu technicznego i wielu innych. Dla najmłodszych oprócz interaktywnego placu zabaw, przygotowano także punkt, w którym obejrzeć można filmy naukowe emitowane na ekranach zamieszczonych w ogromnej kuli. Na terenie La Villette znaleźć można także łódź podwodną, symulator kina akcji, akwarium, planetarium, trójwymiarowe kino czy centrum badawcze. Dodatkową atrakcją jest usytuowana na terenie La Villette szkoła baletowa oraz muzeum. Szczegóły: www.cite-sciences.fr www.cite-musique.fr


France Miniature

France Miniature to warty zobaczenia park, w którym rozmieszczono 166 wykonanych w skali 1:30 miniatur największych zabytków Francji. Wszystkie te obiekty zostały zaprojektowane w sposób doskonale oddający ich naturalne otoczenie.

Park Asterix

To ciekawie zaaranżowany park tematyczny skierowany nie tylko do dzieci. W parku tym z bliska zobaczyć można przygody Asterixa, Obeliksa i pieska Idefiksa. Park Asterix to także wesołe miasteczko i możliwość odbycia podróży w czasie. Park Asterix usytuowany jest ponad 30 kilometrów od Paryża i dojechać do niego można kolejka RER odjeżdżająca z Gare du Nord lub Chatelet.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.