Piaszczyste plaże na Malcie

Malta to głównie skalne wybrzeża, ale bez trudu znaleźć można również ładną, piaszczystą plażę, która pozwoli na wakacyjny wypoczynek.

Piaszczyste plaże na Malcie

Plaże na północnym wybrzeżu Malty

Jedną z większych plaż znaleźć można w Mellieha Bay. Miejsce to przyciąga tłumnie turystów ze względu na ponad 700 metrowy pas piaszczystej plaży, oficjalnie zwanej Ghadira Beach. Oprócz plaży miejsce to charakteryzuje spora płycizna sięgająca daleko w morze. Miejsce to jest bardzo ładne, ale w czasie pełnego sezonu bywa zatłoczone. Na plaży można wypożyczyć leżak czy parasol oraz skosztować dań kuchni maltańskiej w jednej z licznych restauracji.

Malta plaże na zachodnim wybrzeżu wyspy

Na zachodnim wybrzeżu znaleźć można najwięcej piaszczystych plaż, otoczonych klifami i skalnymi blokami. Na szczególną uwagę zasługuje Golden Bay, najpopularniejsza i zaliczana do najładniejszych plaż na wyspie. Ze względu na płyciznę jest szczególnie polecana dla osób wypoczywających z małymi dziećmi. Biorąc pod uwagę jej bogate zaplecze miejsce to rekomendowane jest wszystkim tym, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w narciarstwie wodnym czy windsurfingu. Bez problemu można także wypożyczyć rowerek wodny czy skuter.


Ghajn Tuffieha Bay to bardzo duża plaża i najmniej zatłoczona w tej części wyspy. Zejście na plaże to długie schody, które skutecznie zniechęcają plażowiczów. Wadą tego miejsca jest skromne zaplecze gastronomiczne i usługowo – rekreacyjne.

Gnejna Bay to bardzo popularna plaża głównie dlatego, że bez problemu można dojechać do niej samochodem. Piasek pomieszany jest z małymi kamyczkami, ale do opalania doskonale nadają się również płaskie bloki skalne położone tuż przy plaży.

Miłośnicy Popey’a i nie tylko chętnie wypoczywają również na małej plaży Anchor Bay, która usytuowana jest tuż obok Popeye Village, wioski która tworzyła scenerię do filmu o dzielnym Popey’u. Plaża ta jest mała, ale bardzo przyjemna.

Inną godną plecenia plażą w tej części Malty jest Paradise Bay, której nazwa doskonale oddaje krajobraz tego miejsca. Turkusowa woda, drobny, złocisty piasek i nieczęsto spotykana na wyspie zieleń i roślinność to charakterystyczne cechy tej plaży. Plaża położona jest niedaleko portu w Ćirkewwie i może poszczycić się doskonałym zapleczem usługowym.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.