Capri – najładniejsze plaże

Capri to niewielka wyspa ulokowana w Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Turystów przyciągają przede wszystkim niesamowite widoki na skały otoczone lazurową wodą.Cesarz August polubił Capri tak bardzo, że przeniósł na nią cały swój dwór. Nic dziwnego – ta zbudowana ze skał wapiennych wyspa, ostro wynurza się z morza, co potęguje wyjątkowe krajobrazy. Jedno z najładniejszych miejsc w Europie, szczególnie pod względem widoków i klimatu plaż.

Capri – najładniejsze plaże

W związku z ukształtowaniem terenu trudno znaleźć komfortowe miejsce do opalania, gdyż wszystkie plaże na Capri są bardzo małe, często z trudnym dostępem do wody. Niedogodności te rekompensuje lazurowa woda otaczająca przybrzeżne skały.

Najładniejszą plażą na Capri jest usytuowana na południu wyspy – Marina Piccola.  Dojechać do niej można komunikacją miejską rozpoczynającą swoje kursy w centrum Capri lub autobusem kursującym dwa razy dziennie z Anacapri. Inna opcja to taksówka lub spacer. Ta ostatnia jest najprzyjemniejsza i zdecydowanie tańsza 😉 Z centrum Capri należy wyruszyć na południe, w stronę via Krupp (najładniejszej spacerowej uliczki na wyspie). Po drodze zobaczyć można wspaniały widok na słynne skały i otaczające je morze. W opinii wielu osób jest to jeden z najładniejszych widoków w Europie, najlepszy punkt obserwacyjny znajduje się w Gardini Augusto (wstęp do ogrodu to koszt 1 euro). Plaża Marina Piccola usypana jest z niewielkich kamyków i charakteryzuje ją łagodne zejście do wody. Z względu na otoczenie jest bardzo popularna, co oznacza, że w trakcie letniego sezonu bywa zatłoczona.


via Krupp | Capri

via Krupp | Capri

Inna niezwykle popularna plaża położona jest tuż przy Marina Grande, obok kas z biletami na promy. Plaża ta jest dużo większa do Marina Piccola, ale mimo to bywa na niej bardzo tłoczno. Ma łagodne zejście do wody i sporą płyciznę przy brzegu, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin z małymi dziećmi.

Szukając odpowiedniego miejsca warto udać się również na wschód od Marina Piccola, w kierunku popularnych skał wyłaniających się z wody – I Faraglioni. Aby dotrzeć do celu należy pokonać długą drogę w dół, na końcu znajdują się płaskie bloki skalne, które co prawda nie zapewniają bezpośredniego zejścia do wody, ale kuszą pięknym widokiem. Jest to teren prywatny, więc aby zostać dłużej trzeba wypożyczyć leżak i parasol.


Plaże na Capri

Plaże na Capri

Kolejny punkt, który przyciąga turystów to plaża usytuowana na krańcu Anacapri tuż obok latarni morskiej – Faro. Z centrum Anacapri regularnie dojeżdżają autobusy, które kursują do bardzo późnych godzin wieczornych. Obok małej restauracji ułożone są płaskie bloki skalne i tarasy, na których wygrzewają się turyści. Miejsce to ze względu na niezbyt przyjazne zejście do wody i spore głębokości przy brzegu nie jest polecane osobom podróżującym z małymi dziećmi. Jest to jednak bardzo dobre miejsce dla miłośników nurkowania.

Zobacz także: Komunikacja na Capri >>
Zobacz także: Hotele na Capri >>
Zobacz także: Pomysł na wakacje: Neapol – Procida- Ischia – Capri >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com