Plaże na Ischia – piaszczyste, długie i szerokie

Plaże na Ischia zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów – piękne, piaszczyste, ulokowane wśród malowniczych zatok i wysokich skał.

Ta niewielka wyspa z roku na rok staje się bardziej popularna. Najwygodniej dopłynąć z Neapolu – podróż trwa niecałą godzinę i kosztuje niewiele ponad 20 euro. Na wyspie jest kilka fajnych miejsc, ale największą uwagę przykuwają plaże. Bez problemu znaleźć można szeroką, piaszczystą plażę zapewniającą komfortowy odpoczynek. Przy plażach znajdują się najczęściej najfajniejsze hotele. Największą popularnością cieszą się okolice głównego portu, rejon Forio, Ischia Ponte, Sant’ Angelo czy Casamicciola Terme. Ischia jest niewielka, a co za tym idzie liczba hoteli jest proporcjonalnie mniejsza w stosunku do dużych wysp. W związku z tym warto rezerwować pokój z wyprzedzeniem. Ofert szukać można na takich stronach, jak booking.com.

Zobacz także: Hotele na Ischia – gdzie najlepiej zamieszkać? >>
Zobacz także: Komunikacja na Ischia >>


Plaże na Ischia

Najbardziej popularna i jedna z najładniejszych plaż znajduje się w okolicach Forio. Plażę tę cechuje delikatny piasek, bez małych kamyczków spotykanych w innych częściach wyspy. Pod samą plażę dojechać można jednym z autobusów regularnie kursujących po wyspie, np. linii CS, CD czy 1 i 2. Plaża jest długa, dzięki czemu każdy może znaleźć miejsce tylko dla siebie. Wypoczywający wybrać mogą część bezpłatną lub płatną wymagającą wypożyczenia leżaka i parasola. Osoby decydujące się na drugą opcję muszą zapłacić około 7 euro za wypożyczenie leżaka i 5 euro za parasol. Miejsce to charakteryzuje się sporą płycizną przy brzegu, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób wypoczywających z małymi dziećmi. Jedyną wadą tej plaży jest dość ubogie zaplecze gastronomiczne.

Inne warte polecenia miejsce to plaża zlokalizowana przy końcowym przystanku linii nr 5 tzw. Maronti. Plaża ta jest bardzo długa, otoczona skałami, potęgującymi wspaniały widok. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest bardzo bogate i rozbudowane zaplecze usługowo – gastronomiczne oraz głęboka woda od razu przy brzegu. Bez problemu znaleźć można darmowe miejsce na publicznej części plaży. Wypoczywać można również w licznych, wydzielonych obszarach oferujących płatne parasole, leżaki czy drinki.

Fajnym miejscem jest również plaża Pescatori – piaszczysta, pełna skalistych zatok. Plaża ulokowana jest tuż obok Ischia Ponto, a konkretnie od Porte wzdłuż Ponto, aż do samej przystani z Zamkiem Aragońskim. Przy plaży znajduje się postój wodnych taksówek, które za opłatą dowiozą do okolicznych, klimatycznych zatoczek lub zapewnią wycieczkę dookoła wyspy. Dojechać można m.in. autobusem nr 7, 15, C12 lub C13.

Plaża Casamicciola – żwirowa ze stromym zboczem wpadającym wprost do morza. Nieduża, ale ze względu na fakt, że w pobliżu znajdują się naturalne źródła termalne jest bardzo popularna. Do plaży można zejść wąską ścieżką lub dojechać autobusem nr 2, 3 i 4.

Kolejne ciekawe miejsce to plaża w okolicach Lacco Ameno. Plaża ta jest jednak mniejsza, ale nie mniej efektowna, otoczona malowniczą zatoką San Montano. Do plaży dojeżdża autobus linii 1, 2, CD lub CS – przystanek San Lorenzo.


Plaże na Ischia | trasy autobusowe

 

Plaże na Ischia | trasy autobusowe

Plaże na Ischia | trasy autobusowe | źródło: https://www.ischiareview.com/buses-in-ischia.html

 Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.