Sycylia – najładniejsze plaże na Sycylii

Plaże na Sycylii to przyjemne, piaszczyste i czyste miejsca, które zapewniają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a co za tym idzie rozwój licznych szkół nurkowania. 

Plaże na Sycylii

Wybrzeże Sycylii liczy ponad 3000 km, na którym poza malowniczymi urwiskami skalnymi spotkać można bardzo ładne, piaszczyste plaże. Najpiękniejsze plaże i urokliwe miejsca można odnaleźć przede wszystkim w zachodniej części wyspy, ale nie tylko.

San Vito Lo Capo znajduje się w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Trapani i przez wiele osób uważana jest za najładniejszą plażę na wyspie. Turkusowa woda, duża plaża, liczne kawiarenki i szkoły nurkowania sprawiają, że miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez wypoczywających na wyspie turystów. W okolicy znajduje się także park narodowy – Zingaro.

Niedaleko Palermo leży miejscowość Mondello, która oprócz licznych restauracji i pubów otwartych do późnych godzin nocnych może poszczycić się bardzo interesującą plażą.

Ze względu na plaże warto również odwiedzić miejscowość Taormina i jej okolice, które tworzy kilka bardzo ładnych plaż, takich jak: Recanati, Isola Bella, Spisone czy Mazzeo.

Eraclea Minoa to chyba najlepsza na wyspie plaża dla osób szukających spokoju, duża i lekko opuszczona, otoczona sporym lasem.

Miasteczko Cefalù to nie tylko bardzo urokliwe miejsce, ale również mała, ale bardzo sympatyczna plaża. Na specyfikę tego miejsca wpływa fakt, że Cefalù leży na terenie parku przyrodniczego Gór Madonie.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także