Sycylia – najładniejsze plaże na Sycylii

Plaże na Sycylii to przyjemne, piaszczyste i czyste miejsca, które zapewniają idealne warunki do odpoczynku i uprawiania sportów wodnych. 

Plaże na Sycylii

Wybrzeże Sycylii liczy ponad 3000 km, na którym poza malowniczymi urwiskami skalnymi spotkać można bardzo ładne, piaszczyste obszary. Najpiękniejsze plaże i urokliwe miejsca można odnaleźć przede wszystkim w zachodniej części wyspy, ale nie tylko.

San Vito lo Capo

San Vito Lo Capo znajduje się w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Trapani i przez wiele osób uważana jest za najładniejszą plażę na wyspie. Turkusowa woda, biały piasek, góry, tropikalne palmy, liczne restauracje i szkoły nurkowania sprawiają, że miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez wypoczywających na wyspie turystów. Woda przy brzegu jest dość płytka, a więc plaża jest polecana również rodzinom z dziećmi. Miejsce to otoczone jest przez hotele i pensjonaty, a więc trzeba mieć na uwadze, że w sezonie bywa bardzo tłoczno. W okolicy znajduje się także park narodowy – Zingaro.


Riserva dello Zingaro

Na terenie rezerwatu znajduje się kilka bardzo przyjemnych plaż, ukrytych między skałami. Aby dotrzeć do rezerwatu należy liczyć się z kilkudziesięciominutowym spacerem po dość wymagającym terenie – z tej okazji warto zabrać ze sobą wygodne obuwie. Jest to jedno z tych miejsc, których nie należy omijać. Na górze znajdują się miejsca idealne na popołudniowy piknik, na dole fragmenty do plażowania o różnej wielkości i popularności. Im dalej od wejścia do rezerwatu tym oczywiście mniej osób. Warto wypożyczyć łódkę lub rowerek wodny, aby zobaczyć zatoczki od strony morza.

Zobacz także: Miasta Sycylii >>
Zobacz także: Hotele na Sycylii >>
Zobacz także: Wynajem samochodów na Sycylii >>

Mondello

Niedaleko Palermo leży miejscowość Mondello, która oprócz licznych restauracji i pubów otwartych do późnych godzin nocnych może poszczycić się fajną plażą. Bardzo długą z delikatnym zejściem do morza, przez wielu uznawaną za najładniejszą w całych Włoszech. Popularność zawdzięcza połączeniu turkusowej wody z białym, delikatnym piaskiem. Dodatkowo plażę otaczają skały masywu Monte Pellegrino i Monte Gallo, co potęguje niesamowity widok. Plaża podzielona jest na strefy – prywatną, gdzie wypożyczyć można leżak i skorzystać z przebieralni, czy oferty jednego z barów, oraz publiczną, która w trakcie sezonu bywa bardzo zatłoczona.

Zatoka Sferracavallo

W okolicach Palermo znaleźć można również spokojne miejsca do wypoczynku, inne od typowych plaż wielkich kurortów. Szukając takiego miejsca warto udać się w kierunku zatoki Sferracavallo, położonej na północnym krańcu Palermo. Do terenów schroniska młodzieżowego Baia del Corallo przylega niewielka, kamienista plaża. Niesamowity spokój i cisza pozwalają na prawdziwe oderwanie się od codziennej rzeczywistości.


Plaże na Sycylii – Scopello

Jedną z plażowych perełek jest Scopello – położone w północno-zachodniej części Sycylii. Nie jest to ogromna, głośna plaża otoczona wakacyjnymi barami, ale niewielki obszar wygospodarowany na terenach dawnej fabryki tuńczyków. Nie ma tu miękkiego piasku, pod nogami czuć twarde bloki skalne, jednak widok i ukształtowanie dna sprawia, że warto zajrzeć tu choć na chwilę. To właśnie przez dno koniecznie trzeba zabrać ze sobą maskę do nurkowania, która pomoże nacieszyć się podwodnymi tunelami i skalnymi zakamarkami. Z ciekawostek … kręcono tu „Ocean’s Twelve: Dogrywka”.

Scopello Sycylia

Scopello | Sycylia

Scala dei Turchi

Jednym z ciekawszych miejsc jest Scala dei Turchi, czyli Schody Turków – położone w pobliżu Agrigento. Nie jest to typowa plaża, a biały wapienny klif, otoczony piaszczystymi plażami. Jasne skały i turkusowa woda tworzą niesamowity krajobraz, dlatego miejsce to jest obowiązkowym punktem wielu wycieczek po wyspie.

Calamosche

Przyjemnym miejscem jest również plaża Calamosche, która znajduje się w pobliżu miasteczka Noto, na terenie rezerwatu Vendicari. Wybierając się w to miejsce należy przygotować się na krótki spacer, gdyż nie da się dojechać bezpośrednio na plażę. Po pokonaniu niedługiego odcinka dzielącego parking i wybrzeże, zobaczyć można piękną, piaszczystą plaże otoczoną skałami i jaskiniami. Nie jest to typowo turystyczne miejsce. Próżno szukać to barów, czy dobrych restauracji, dostępny jest jednak piękny widok, aż po horyzont.

Zobacz także: Miasta Sycylii >>
Zobacz także: Hotele na Sycylii >>
Zobacz także: Wynajem samochodów na Sycylii >>

Taormina

Ze względu na plaże warto również odwiedzić miejscowość Taormina i jej okolice, które oferują kilka bardzo ładnych plaż, takich jak: Recanati, Isola Bella, Spisone czy Mazzeo.

Plaża w Cefalu

Miasteczko Cefalu to nie tylko bardzo urokliwe miejsce, ale również niewielka, bardzo sympatyczna plaża. Na specyfikę tego miejsca wpływa fakt, że Cefalu leży na terenie parku przyrodniczego Gór Madonie. Dodatkowo odpoczywając na plaży lub kąpiąc się w morzu podziwiać można nie tylko klimatyczną zabudowę, ale także górującą nad miastem katedrę i pobliskie skały.

Plaża w Cefalu

Plaża w Cefalu

Plaże na Sycylii – Trapani

Okolice Trapani to pas wybrzeża gdzie znaleźć można wiele różnych plaż. Niektóre są małe i kamienne, inne większe i piaszczyste. Jedną z popularniejszych jest plaża Lido Paradiso.

Niedaleko Trapani leży malutka wyspa Favignana, która słynie z lazurowych zatok i pięknych plaż. Najłatwiej dostać się na nią wodolotem, które kursuję przez cały dzień, aż do późnych godzin wieczornych. Najładniejsze plaże na Favignana to:

  • Cala Azzurra czyli Błękitna Zatoka – otoczona niewielkim klifem;
  • Lido Burrone – pełna złotego piasku, z której wchodzi się wprost do krystalicznie czystej wody;
  • La Praia – miejska plaża, położona tuż przy ruchliwej uliczce.

Punta Secca

Ciekawym miejsce jest też wybrzeże w Punta Secca na południu Sycylii. Łatwo dostępna, czysta, piaszczysta plaża, z dobrym zapleczem. Typowy wakacyjny kurort … ale ma coś w sobie.

Zobacz także: Miasta Sycylii >>
Zobacz także: Hotele na Sycylii >>
Zobacz także: Wynajem samochodów na Sycylii >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także