Plaże w Lizbonie i najbliższej okolicy

Lizbona to nie tylko klimatyczne uliczki czy ciekawe zabytki, ale także piękne, szerokie i piaszczyste plaże w okolicznych miejscowościach.

Plaże w Lizbonie

Plaże w Lizbonie? Tak, są … ale nie w mieście, gdyż Lizbona nie posiada bezpośrednich plaż. Bez problemu znaleźć je można w niedalekiej odległości, a do większości z nich dojechać można szybko i niedrogo np. podmiejską kolejką lub wynajętym samochodem.

Plaże w Lizbonie

Plaże w Lizbonie – Carcavelos

Carcavelos to jedno z najbardziej znanych miejsc do plażowania. Szczyci się najobszerniejszymi plażami w pobliżu Lizbony i bardzo bogatym zapleczem gastronomicznym. Jest punktem docelowym wielu turystów i miejscem wypadowym dla Portugalczyków.

Zobacz także: Lizbona – ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki >>
Zobacz także: Dzielnice Lizbony – gdzie najlepiej zamieszkać >>
Zobacz także: Lizbona – najważniejsze zabytki >>
Zobacz także: Lizbona – najładniejsze plaże >>

Plaże w Lizbonie

Plaże w Lizbonie – Cascais

Cascais to miejscowość znajdująca się na końcu linii kolejowej, rozpoczynającej swój bieg na lizbońskim Cais do Sodre. W miejscowości tej znajdują się trzy, szerokie i piaszczyste plaże, dzięki czemu Cascais określane jest największym kurortem w tej części Portugalii. Jak w każdej tego typu miejscowości, również tu znajduje się duża ilość barów, restauracji i pubów. Idąc brzegiem na wschód po kilkunastu minutach spaceru dotrzeć można do miejsca zwanego „wrotami piekła”, gdzie zobaczymy wydrążone przez wodę skały, tworzące niesamowity widok.


Praia do Guincho to miejscowość położona 6 km od Lizbony, do której dojeżdżają pociągi, rozpoczynające swój bieg na stacji Cais do Sodre. Szeroka, piękna plaża cieszy się popularnością przede wszystkim wśród osób preferujących sporty wodne, głównie ze względu na występujące tu wysokie fale. Przy plaży znajduje się kilka restauracji i barów, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w Cascais.

Kolejne miejsce warte uwagi to leżąca w pobliżu Sintry, Praia Grande uznawana za miejsce z najlepszą plażą (szczególnie dla surferów) w tym regionie. Z Sintry dojechać można autobusem. Przy plaży znajduje się dużo bardzo przyjemnych knajpek i restauracji.

W niedalekiej odległości od Praia Grande znajduje się Praia das Macas, postrzegana jako bardzo ładna, ale nieduża wakacyjna miejscowość z przyjemną plażą. Podobnie, jak do poprzedniej miejscowości, również tu z Sintry dojechać można autobusem. Jadąc dalej dostać można się do spokojnej, zawieszonej nad klifami miejscowości Azenhas do Mar z niewielka plażą i przyjemną zatoczką.

Zobacz także: Hotele w Lizbonie – najlepsze ceny i lokalizacje >>


Plaże w Lizbonie

Plaże w Lizbonie – Caparica

Caparica to następna spora, tętniąca życiem nadmorska miejscowość. Plaża jest wyjątkowo długa i pomimo dużej popularności zapewnia odrobinę miejsca „tylko dla siebie”. Atrakcją Caparica jest minikolejka kursująca wzdłuż wydm (około 9 km), zatrzymująca się co kilka minut. Przejazd w dwie strony to koszt około 4 euro. Jak przystało na tak popularne miejsce, oferuje ono niezliczoną ilość restauracji, knajp, kawiarenek i innych.

Chcąc spędzić czas w dawnej rybackiej miejscowości, obecnie coraz bardziej przypominającej typowy europejski kurort warto odwiedzić Sesimbrę (najczęściej miejsce jednodniowych wycieczek). W trakcie przypływów woda dzieli długą plażę na dwie części. Do miejscowości tej łatwo dostać się z Lizbony korzystając z autobusu odjeżdżającego na przykład z Praca de Espanha.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com