Pogoda na Teneryfie

Teneryfa podzielona jest na dwie strefy klimatyczne, co w praktyce oznacza, że południe wyspy cieszy się nieco lepszą pogodą niż jej północna, bardziej zielona część.

Pogoda na Teneryfie

Pogoda na Teneryfie przez cały rok zachęca turystów preferujących wypoczynek na plaży. Położenie wyspy sprawia, że przez cały rok cieszy się ona bardzo piękną pogodą z małymi wahaniami temperatury w ciągu roku. Najwyższych temperatur można spodziewać się od czerwca, aż do początku października.


Temperatura w tym okresie rzadko spada poniżej 30 stopni. W pozostałym okresie temperatura powietrza oscyluje w granicach 20 stopni i rzadko pada deszcz, a więc wszystko to oznacza, że Teneryfa jest idealnym miejscem do wypoczynku turystów przez cały rok. Południowa część wyspy za względu na idealną pogodę i wyczuwalny wiatr jest dobrym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

To właśnie słońce jest jednym z głównych czynników, dla których co roku na wyspę przybywają tłumy turystów. Należy jednak pamiętać, że ze względy na stopień pochylenia słońca, jest ono bardzo ostre, a więc niezbędne jest korzystanie z kąpieli słonecznych z umiarem.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.