Procida – co zobaczyć na kolorowej wyspie?

Procida to urocza, malutka wyspa usytuowana niedaleko Neapolu. Wyspa ta dopiero w ostatnim czasie zaczęła być popularna, a co za tym idzie odwiedzana przez turystów. Na wyspę najłatwiej dopłynąć z Neapolu lub Pozzuoli. Podróż trwa około godziny (w zależności od wybranego połączenia), a rozkład promów uzależniony jest od pory roku.

Promy – SNAV
Promy – Caremar

Na wyspie, z portu odjeżdżają autobusy do kilku najbardziej obleganych przez turystów miejsc. Autobusy te są bardzo małe i ze względu na bardzo wąskie ulice czasami odnosi się wrażenie, że nie będą w stanie pojechać dalej. Bilet można kupić u kierowcy, jednak wcześniejszy zakup w wyznaczonym punkcie (np. bar lub tabacchi) będzie tańszy. Jest też mały postój taksówek.

Rozkład jazdy autobusów

Mając na uwadze wielkość wyspy (4 km kwadratowe) założyć można również, że wszystkie najważniejsze miejsca zwiedzone zostaną podczas przyjemnego spaceru wąskimi uliczkami. Wypożyczyć można również skuter lub rower.

Procida

Procida to miejsce, które warto zobaczyć przynajmniej raz – choćby wycieczka miała trwać tylko 1 dzień 😉 Wyspa ta momentami sprawia wrażenie jakby czas się na niej zatrzymał. Najbardziej charakterystycznym punktem na wyspie jest port – Corricella, charakteryzujący się szeregiem starych, kolorowych domków. Domki te najlepiej oglądać z punktu widokowego znajdującego się na wschód od portu. Wszyscy, którzy mają ochotę na romantyczną kolację powinni zatrzymać się w jednej z funkcjonujących tam restauracji.

Ważnym punktem wycieczki są również plaże. Największe i najładniejsze plaże ulokowane są na zachodnim wybrzeżu wyspy: Ciracciello i Ciraccio.


Kolejna ciekawa plaża to Chiaia znajdująca się nieopodal placu L’Olmo. Na plażę tę prowadzą kamienne schody otoczone wielobarwnymi kwiatami. Na miejscu znajduje się również dość popularna restauracja.

Będąc na wyspie warto również zorganizować spacer pośród wąskich uliczek. Charakter wyspy doskonale oddaje trasa z Portu Corricella do głównego Portu – Marina Grande, z którego odpływają promy do Neapolu czy na Ischię. To właśnie w okolicach głównego Portu toczy się najbardziej zaawansowane życie towarzyskie. Oczekując na kolację w jednej z lokalnych restauracji zobaczyć można, jak zamówiony posiłek dopiero opuszcza wody Morza Tyrreńskiego. W okolicach portu bez problemu odnaleźć można lokalne sklepiki z rybami i owocami morze, ziołami, warzywami i owocami oraz oczywiście pamiątkami.

Odwiedzając Procidę warto zastanowić się również nad wycieczką na sąsiednią wyspę – Ischia. Na wyspę tę dopłynąć można promem kursującym kilka razy dziennie. Koszt biletu to około 6 euro w jedną stronę. Pośrednio dotrzeć można również na niesamowite Capri (w najwyższym sezonie organizowane są również bezpośrednie wycieczki).

Pomysł na wakacje – Neapol – Procida – Ischia – Capri 

Procida – hotele

Cena za pokój dwuosobowy to zazwyczaj od 300 do 600 (doba). Na wyspie znaleźć można również kilka hoteli zapewniających wyższy standard. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach np.: Booking.com, które bardzo często pozwalają na bezpłatne anulowanie dokonanej wcześniej rezerwacji.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.